Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
@Pinkie takže si se přecejen rozhodla pro UM ikdyž ti většina radila spíš příkrm nebo kaši? ![]()
@mroe píše:
Ja bych UM nedavala, to je spolehliva cesta k uplnemu odstaveni. Jak dite zjisti, ze s UM ma mene prace( z lahve se pije jednoduseji), prestane se snazit, zacne mene pit MM a bude po kojeni. Ja osobne trend pridavani UM k MM nechapu, ve 4 mescich uz je fakt lepsi pridat prikrm( ne kasi).
Mám stejný názor a potvrzuji z vlastní zkušenosti. Pár týdnů po porodu jsme měla v jednom prsu zánět, od té doby se v něm dělalo méně mlíka a dýl trvalo, než nastoupil spouštěcí reflex. Malý to ale bral jako fakt a snažil se. Dokud jsem mu nedala sunar. Pak už z toho prsa skoro nechtěl a než mlíko začalo téct, vyváděl hrozný skopičiny. Jenže už mu bylo sedm měsíců, takže jsem to neřešila…
@Bavi píše:
@Pinkie takže si se přecejen rozhodla pro UM ikdyž ti většina radila spíš příkrm nebo kaši?
Holky, ale zase ať se rozhodne pro co chce, ne ![]()
Ať se rozohdně jak to cítí. Stejně, kdyby to všelijak hrotila, tak budou akorát obě vystresované. Když jim oběma bude tohle vyhovovat, proč ne…
@KPKristy však já nemám nic proti
Je fakt, že sem člověk jde pro radu a stejně se pak rozhodne podle sebe ![]()
Tak jsme mateřskýho nakojili zase jenom 50ml, není to divný???
Jinak já nezatracuju příkrm ani kaše, myslím, že je to dobrá možná volba, já jsem zkusila dát UM, protože mě zajímalo, jestli vypije mateřskýho tak málo proto, že už nemůže. A vypadá to, že může, když chvíli po tom MM vypije UM přes 100ml. Jak si to mám vysvělit???
Momenálně doma ležím s angínou, beru 3.den antibiotika, nemám doma nic jinýho než UM.
Dnes kojení probíhalo zatím následovně:
4:00 MM
7:30 MM
9.00 MM
10:45 MM vypila 50ml (vážena před a po kojení)
11:30 UM vypila 120ml (vážena před a po kojení)
13:30 MM vypila 50ml(vážena před a po kojení)
@Pinkie píše:
Tak jsme mateřskýho nakojili zase jenom 50ml, není to divný???
Jinak já nezatracuju příkrm ani kaše, myslím, že je to dobrá možná volba, já jsem zkusila dát UM, protože mě zajímalo, jestli vypije mateřskýho tak málo proto, že už nemůže. A vypadá to, že může, když chvíli po tom MM vypije UM přes 100ml. Jak si to mám vysvělit???Momenálně doma ležím s angínou, beru 3.den antibiotika, nemám doma nic jinýho než UM.
Dnes kojení probíhalo zatím následovně:
4:00 MM
7:30 MM
9.00 MM
10:45 MM vypila 50ml (vážena před a po kojení)
11:30 UM vypila 120ml (vážena před a po kojení)
13:30 MM vypila 50ml(vážena před a po kojení)
Příkrmy a kaše jsou dobrá věc, ale miminko potřebuje hlavně mlíko. V zelenině nemá dost tuků a bílkovin, v kaši je taky přebytek sacharidů na úkor ostatních živin.
Sama jsem sice kojila, ale kdyby se mi stalo toto, rozhodně bych zvolila příkrm. Můžeš se ještě obrátit na nějakou kvalitní laktační poradkyni, třeba na Jiřinu M. na webu www.kojeni.net. Jestli by se dalo nějak rozkojit. Ale rozhodně bych to nenechávala tak, když tři týdny nenabrala.
No a když vypije jen 50ml znamená to, že nemám dost mlíka?
Mám třeba zkusit odsávat a stimulovat tak prsa k větší tvorbě MM?
Samozřejmě nechci, aby strádala, chci pro ni udělat to nejlepší.
@Pinkie píše:
No a když vypije jen 50ml znamená to, že nemám dost mlíka?
Mám třeba zkusit odsávat a stimulovat tak prsa k větší tvorbě MM?Samozřejmě nechci, aby strádala, chci pro ni udělat to nejlepší.
Já fakt nevím, třeba je jen líná pít, poraď se s odbornicí. Měla bys zkusit zvážit jeden den bez příkrmu, kolik mlíka od tebe vypije celkově. Jestli je to málo, musí se to řešit, ale opravdu se radši obrať na odborníka, jestli chceš to kojení zase nastartovat, to ti nedovedu poradit. Nebo to hoď za hlavu a začni přikrmovat, s tím, že se ti brzy sama odstaví.
KOlik máš dětí? Jestli první tak to i chápu, až budeš mít 3, tak to tak nebudeš řešit. Vyhoď váhu a budeš šťastný člověk. Co ti říká selský rozum? Může mít spokojené, vysmáté dítě hlad? Néééééé Pije častěji, protože má žízeň.
První, mám první dítě. Takže jsem vyjukanej zajíc, kterej má možná pro někoho hloupý dotazy, za což se omlouvám. Chci udělat pro dítě to nejlepší a selskej rozum mi říká, že by měla přibírat. Ne vždycky a soustavně každej den, ale ty 3 týdny v kuse mi připadají už dlouho.
Proto se ám vás, zkušenejších a prosím o konzultaci. To je celé. Nerada bych něco zanedbala.
@Pinkie uvažuješ logicky. Přírůstek tam být má. Máš ted několik možností. Po každém kojení odstříkat a dokrmit svým mlíkem. Tím budeš i prospívat tvorbě mlíka.
Nebo přidej příkrm, kaši atd.
Nebo dej umělý mlíko. AMůže se stát že se odstaví, no a co?!
Ale budeš mít jistotu, že má to co potřebuje. Trochu nechápu tu hysterii kolem kojení. Pak jsou holky jen vystresovaný a vyčítaj si že dají dětem najíst!
Sama pak uvidíš tu změnu.
Ale hlavně to řeš.
Pokud ti nebude prospívat třetí dítě tak to budeš řešit stejně jako první…
Děkuju všem za odpovědi, jsem vám vděčná za názory a pohledy a budu i dál. Tak jsem zkusila zase kojit. Malá vypila jen 30ml, pak řev, vztekání se a slzičky. Tak jsem si říkala, že odsaju zbytek mlíka, co tam je. Ale neodsála jsem prakticky nic, není to ani 5ml. Víc ani ťuk. Takže asi nemám mlíko, teda mám ho asi málo, aspoň to tak vypadá. ![]()
Docela mě to mrzí, zkusím odsávat a podpořit kojení, ale smutno mi z toho teda docela je. Nevím, čím to, jestli tou blbou angínou, antibiotikama, nebo jestli se to táhne už ty 3 týdny. Chci to kojení zachránit…
Odsát nemusíš nic, to není ukazatel.
Mlíko ji díky antibiotikům chutnat nemusí, ale ty máš jen pár dní a ona neprospívá dýl.
A chytne si dobře bradavku?
Hlavně se kvůli kojení nestresuj…
Jojo, chytá se dobře. Celkově mi to teda přijde trochu stresující, udělám pro kojení maximum, ale hlady ji nenechám a v nejhorším prostě musím dát UM. Budu to kojení zkoušet dál. Jen by mě zajímalo, jestli mám málo mlíka a pokud no, tak jestli to už trvá fakt ty tři týdny.
Ona totiž v noci taky často spí docela dlouho, dneska usnula v osm večer a probudila se až v pět ráno.