Otec u porodu

Anonymní
15.11.19 16:20

Porod a otec u něj

Ahoj holky. Jsem 39 tt a stále se nic neděje, marně čekám :D Chci se ale zeptat jak je to s otcem u porodu? Ten můj tam chce být, ale možná bude v práci, takže se nechám při nejhorším odvést od rodiny a on dorazí, když mu to vyjde časově do porodu. Jde to normálně, že se přihlásí i během postupujícího porodu? Osobně by jsem stejně nechtěla, aby tam semnou trávil hodiny v bolestech, jsem ten typ co si radši zaleze do kouta a tam tiše umírá :lol:. Když se vziju do jeho situace asi by jsem byla taky nervní a nedočkavá až by mě to nebavilo čekat hodiny. Teda jasný, že záleží jak dlouho budu rodit, ale vzhledem k tomu, že jsem prvorodička a zatím nemám žádný poslíčky ani příznaky, myslím že to tak rychlý nebude. Nedovedu si totiž představit jak dlouho a co by tam celou dobu dělal, hlavně je to silný kuřák a v těch nervech, kdyby tak dlouho nekouřil myslím že by to dával blbě. Jasně, že by to vydržel, ale nechci ho mučit a hlavně tam nechci, aby nám někdo nadával, že přijel třeba až na poslední chvíli. Případně by tam se mnou byla nejspíš moje mamka jako pomoc, tak kdyby se případně vystřídali, jde to? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5619
15.11.19 16:32

Může přijít kdykoliv. Když tam nebude od začátku domluv se sestřičkou at ti řekně, ale většinou to poznáš sama, že už jde do tuhého… první manžel přijel z práce až na můj povel, do 2h byl malý na světe. Druhý manžel byl se mnou od začátku, ale byl víkend a porod byl velice rychlý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 16:36

Můj muž přijížděl na pravidelné návštěvy, mezitím si zajišťoval po městě své věci. Na konci jsem mu zavolala, ať okamžitě jede. Ve čtvrt rychle dorazil a v půl jsem porodila. Ale já to měla trochu speciální. Celý den nic, jen jsem ležela na hekárně celkem v klídečku, a v závěru to hraničilo s překotným porodem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1432
15.11.19 16:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jsem 39 tt a stále se nic neděje, marně čekám :D Chci se ale zeptat jak je to s otcem u porodu? Ten můj tam chce být, ale možná bude v práci, takže se nechám při nejhorším odvést od rodiny a on dorazí, když mu to vyjde časově do porodu. Jde to normálně, že se přihlásí i během postupujícího porodu? Osobně by jsem stejně nechtěla, aby tam semnou trávil hodiny v bolestech, jsem ten typ co si radši zaleze do kouta a tam tiše umírá :lol:. Když se vziju do jeho situace asi by jsem byla taky nervní a nedočkavá až by mě to nebavilo čekat hodiny. Teda jasný, že záleží jak dlouho budu rodit, ale vzhledem k tomu, že jsem prvorodička a zatím nemám žádný poslíčky ani příznaky, myslím že to tak rychlý nebude. Nedovedu si totiž představit jak dlouho a co by tam celou dobu dělal, hlavně je to silný kuřák a v těch nervech, kdyby tak dlouho nekouřil myslím že by to dával blbě. Jasně, že by to vydržel, ale nechci ho mučit a hlavně tam nechci, aby nám někdo nadával, že přijel třeba až na poslední chvíli. Případně by tam se mnou byla nejspíš moje mamka jako pomoc, tak kdyby se případně vystřídali, jde to? Díky

U prvního byl a mě tam vadil i když se choval uzastne. Já jsem taky ten typ co trpí v tichosti. U druhého nebyl musel hlídat 2 leté dítě. Porod byl stejně nepříjemný, takže nechyběl mi. Jenže to záleží jen Tobě držím vám palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
15.11.19 16:42

Muze prijet kdykoliv, nahlasi se aoni go za tebou pusti. A manzel chodil kourit ven, ale stihl to u obou porodu jen jednou, mela jsem oba porody rychle.
Uvidis, hlavne v klidu. Nejak to dopadne. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 17:05

Můj byl u všech třech, ale ani se moc nenačekal, nebo teda načekal se v čekárně, protože nejdřív tě doktor prohlídne, natočí monitor a pak tě teprve pošlou na sál, kam manžel může dorazit, no takže třeba my měli pokaždé do hodiny hotovo, poslední bylo na světě, ani ne půl hodiny od příjmu :-) ale to jsem rovnou hlásila, ať mi ten monitor ani nestrkají, že jim tam nevydržím ležet ani minutu, snahu měli, ale potom, co jsem se svíjela v kontrakcích, ještě jsem ani na lehátko nevylezla, uznali, že to asi nemá cenu a dali mi ho až na sále, takže to bylo 10 minut papírování a kontrola, a za 15 minut na sále byla malá venku, ani jsem nedostala klystýr :-)

jo a v naší porodnici se přítomnost u porodu musela platit nějak dopředu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
15.11.19 17:27

Určitě může přijít během porodu. Jinak já jsem právě jeho přítomnost nejvíc ocenila během první doby porodní, ta se může dost táhnout a být tam x hodin sama teda není asi nic moc, navíc může pomáhat masírovat záda (měla jsem křížové kontrakce a bez toho bych snad skočila z okna radši), můžeš se na něj zavěsit, povídat si mezi kontrakcemi…aspoň to rychleji uteče. Na to tlačení už je člověk skoro v transu, tam mi byla přítomnost kohokoliv úplně jedno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
15.11.19 17:32

Muze kdykoliv přijít a odejít. Nicméně ono je stejně nejlepší si to odfunet doma a do porodnice jet az na to nejhorší, ať tam nejsi třeba celý den. Já si oba porody kontrakce odfunela doma v klidu a na sále sem byla u obou tak 3 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48813
15.11.19 17:49

K prvnímu mě vezl a byl tam se mnou celou dobu, než se mrně narodilo (celé dvě hodiny). U druhého byl na druhém konci republiky a já tam kvůli streptokokovi chtěla být včas, tak mě vezl někdo jiný. Muž se mezitím vrátil, našel mě pochodující tam a zpět na chodbě, tak pochodoval se mnou a pak už se šlo na sál. Ale ona to bude porodnice od porodnice, jak to kde chodí, někde šoupnou ženskou na hekárnu a chlap ji tam musí hledat, někde to chodí jinak, to se informuj u vás. Ale určitě to nikde nefunguje tak, že jak tě tam nedoveze, už by ho nepustili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 10:18

Manžela poslali u prvního domů (máme to pár minut), že to bude na dlouho. Pak jsem zavolala, až když se šlo na věc a poslední asi hodinu a půl tam se mnou byl + dvě hodiny po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
22.11.19 15:12

Taky jsem byla prvorodicka porod jsem měla vyvolávány a muž přijel kolem půl páté hodiny a rodila jsem až v 19:45 a za mě to bylo úžasný že tam se mnou byl moc mi pomohl rozdychavat kontrakce :joy: :joy: příště h tam chci znova pokud budeme mít hlídání na synka :mrgreen: jinak mi pustili může ke mně až po klystyru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama