Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
luciblank1 píše:
Aoj holky tak to ono nebylo žáden posun takže mě stejně vyvolání zítra nemine už teď jsem z toho na prášky je to jako bych selhala ale malelj už musí ven je už tam dlouho ach jo kéž by se to dneska pohnulo samo … Dneska jsem sama doma manža jel na sportovní den s malým tak mám celý den jen pro sebestak uvidíme co se bude dít dál
Já ti nevím,ale možná jsis měla aspon s tou vložkou zajet do nemocnice kde by udělali rozbor jestli to byla či né plodovka,pokud ano nechali by si Tě tam jestli se malému daří,kdyby to nebyla plodovka poslali by Tě domů ![]()
Ahoj Luci, tak si představ, že se mi dneska stalo to samé, co Tobě včera s tou plodovkou. Byli jsme s manželem na procházce a stavili se na kofolu a já tam zjistila, že mám kalhotky i kalhoty mokré. Ale doma jsem si dala vložku a nic. Je suchá ![]()
Ivana1000 píše:
Ahoj Luci, tak si představ, že se mi dneska stalo to samé, co Tobě včera s tou plodovkou. Byli jsme s manželem na procházce a stavili se na kofolu a já tam zjistila, že mám kalhotky i kalhoty mokré. Ale doma jsem si dala vložku a nic. Je suchá
Podle mě je to předplodovka a pokud jsou v pořádku pohyby miminka tak je to v klidu kdyby jsi začala mít bolesti pravidelné tak bych vyrazila smět porodnice jinak bych to neřešila. Já už jsem ted rozhukaná co bude a nebude zítra ale už aby to bylo za mnou aby jsi ještě nezačala rodit se mnou ![]()
Pro dnešek se loučím a jakmile bude něco aktuálního dám vědět
Ahoj holky, tak jak jste dopadly? My skoro jako sedláci u Chlumce… Rodila jsem 12 a z nemocnice nás pustili teprve 21… Mám za sebou hnusnej vyvolávanej porod - násilné „rvaní“ miminka z těla byť přirozenou cestou přidušené mimi a jeho následný pobyt na JIP, týden ukrutného strachu, jestli náš brouček nebude mít následky a totální trauma z toho všeho, že asi splním manželovi jeho přání o jednom dítěti… ![]()
Naštěstí, to vypadá, že vše bude mít dobrej konec a máme krásného chlapečka
![]()
Ivana1000 píše:
Ahoj holky, tak jak jste dopadly? My skoro jako sedláci u Chlumce… Rodila jsem 12 a z nemocnice nás pustili teprve 21… Mám za sebou hnusnej vyvolávanej porod - násilné „rvaní“ miminka z těla byť přirozenou cestou přidušené mimi a jeho následný pobyt na JIP, týden ukrutného strachu, jestli náš brouček nebude mít následky a totální trauma z toho všeho, že asi splním manželovi jeho přání o jednom dítěti…
Naštěstí, to vypadá, že vše bude mít dobrej konec a máme krásného chlapečka![]()
![]()
Jéé, to mě moc mrzí, hlavně, že je vše v pořádku a bude vše v pořádku…
Já rodila 13. a 16. jsme šly domů…porod ok, odcházela jsem z porodního sálu s pozitivním pocitem…
Terezx píše:Ivana1000 píše:
Ahoj holky, tak jak jste dopadly? My skoro jako sedláci u Chlumce… Rodila jsem 12 a z nemocnice nás pustili teprve 21… Mám za sebou hnusnej vyvolávanej porod - násilné „rvaní“ miminka z těla byť přirozenou cestou přidušené mimi a jeho následný pobyt na JIP, týden ukrutného strachu, jestli náš brouček nebude mít následky a totální trauma z toho všeho, že asi splním manželovi jeho přání o jednom dítěti…
Naštěstí, to vypadá, že vše bude mít dobrej konec a máme krásného chlapečka![]()
![]()
Jéé, to mě moc mrzí, hlavně, že je vše v pořádku a bude vše v pořádku…
Já rodila 13. a 16. jsme šly domů…porod ok, odcházela jsem z porodního sálu s pozitivním pocitem…
Odcházela? Tak to Ti zavidím
Mě odváželi na posteli ![]()
Ivana1000 píše:Terezx píše:Odcházela? Tak to Ti zavidímIvana1000 píše:
Ahoj holky, tak jak jste dopadly? My skoro jako sedláci u Chlumce… Rodila jsem 12 a z nemocnice nás pustili teprve 21… Mám za sebou hnusnej vyvolávanej porod - násilné „rvaní“ miminka z těla byť přirozenou cestou přidušené mimi a jeho následný pobyt na JIP, týden ukrutného strachu, jestli náš brouček nebude mít následky a totální trauma z toho všeho, že asi splním manželovi jeho přání o jednom dítěti…
Naštěstí, to vypadá, že vše bude mít dobrej konec a máme krásného chlapečka![]()
![]()
Jéé, to mě moc mrzí, hlavně, že je vše v pořádku a bude vše v pořádku…
Já rodila 13. a 16. jsme šly domů…porod ok, odcházela jsem z porodního sálu s pozitivním pocitem…Mě odváželi na posteli
odcházela…
doufám, že teď už je dobře… ![]()
Terezx píše:Ivana1000 píše:Terezx píše:Odcházela? Tak to Ti zavidímIvana1000 píše:
Ahoj holky, tak jak jste dopadly? My skoro jako sedláci u Chlumce… Rodila jsem 12 a z nemocnice nás pustili teprve 21… Mám za sebou hnusnej vyvolávanej porod - násilné „rvaní“ miminka z těla byť přirozenou cestou přidušené mimi a jeho následný pobyt na JIP, týden ukrutného strachu, jestli náš brouček nebude mít následky a totální trauma z toho všeho, že asi splním manželovi jeho přání o jednom dítěti…
Naštěstí, to vypadá, že vše bude mít dobrej konec a máme krásného chlapečka![]()
![]()
Jéé, to mě moc mrzí, hlavně, že je vše v pořádku a bude vše v pořádku…
Já rodila 13. a 16. jsme šly domů…porod ok, odcházela jsem z porodního sálu s pozitivním pocitem…Mě odváželi na posteli
odcházela…
doufám, že teď už je dobře…
mandelě tak to bylo opravdu velké štěstí! Hlavně že je vše už v pořádku!!! Gratuluju.
Malý je v pořádku?
Ahoj holky konečně jsem nabrala trochu energie a trošku se zaběhla u mě to dopadlo asi takto snad nenapíšu velký román
Když tak se omlouvám dopředu ![]()
12.9. jsem šla do porodky na příjem taky původně vyvolání ale to už jsem psala příspěvky výše. Byla jsem 41+0 a vypadalo to se mnou tak že mě asi pošlou domů protože na příjem berou až 41+3 prvně mě vyšetřil pan doktor s rozhodl se že mě ještě pošle na váhový odhad a pokud bude přes 4kg tak že si mě nechají
Ani si nedokážete představit jak jsem v tu chvíli prosila aby tomu tak bylo domů se mi vlbec nechtělo. Na UZ bylo vše v pořádku a malej měl odhad 4320g no pro mě šok ale v tu chvíli mi to bylo jedno a řekla jsem si domů už mě nepustí hurá
A taky se tak stalo. Jen jsem vešla do dveří sestřička s úsměvem jste naše
a veškerá vyšetření krev moč tlak apod a prý to musí pan doktor projednat s panem primářem zda mě nechají rodit spontálně nebo císař sice pánev mám prostornou ale riskovat kdo by v dnešní době chtěl že ![]()
Tak jsem byla hospitalizovaná na gynekologii a čekala co se mnou vymyslí dál už jsem z těch nervů začala mít i bolesti ale jen jako bych měla dostat MS a byly dost nepříjemné ale jinak nic moc a nevypadalo to že by se mělo něco začít dít
Asi tak kolem 19h za mnou dorazil primář že by se mnou rád prošel co se mnou dál tak jsem šla na vyšetřovnu kde se mnou probral vše kolem prvního porodu a že se na mě podívá jak to vypadá ted a že se rozhodne tak jsem si vyskočila primář mě vyšetřil podíval se na mě a říká tak normálně rodit nebudete zítra ráno kolem 10h půjdete císařem
Já na něj proč ? Malého hlavička se nesestoupila a bylo tam moc prostoru a jelikož byl odhad velkého dítěte měla bych dlouhý porod odhad cca24h a stejně by skončil sekcí takže žádné trápení
Tak jsem večer dostala trochu heparinu na ředění krve sestřička jen doholila oblastpodbřišku kde se vede řez a to jsem oholená byla ale jen zarovnat bylo potřeba a já si šla lehnout a už se ubírala myšlenkami na malýho
No a jak to dopadlo bolesti jsem měla furt jako celé odpoledne a nakonec ve 23:10 mi nátlakem malého rupla voda takže jsem zmateně cinkla na sestřičku a říkám sestři rupla mi voda, mile se usmála a řekla a že by nakonec normálně?? Já na to to asi ne ale malýmu se zachtělo dřív
Pak jsem šupitala na porodní sál o 2 patra nahoru kde mě přivítal pan primář se slovy já ale říkal až zítra kolem 10 a né ještě dnes v noci
no tak jsme se posmály vyšetřil si mě a řekl pořád stejný nález jdeme na sál
Jediné co mě mrzelo že manžel nebyl u pordu takhle narychlo v noci neměl hlísání pro adámka a nestihl by to
Malý se narodil 12.9.2011 ve 23:49 s váhou 3980g a 53cm
Porod sice rychlý a bezbolestný ale to zotavování potom záhul ještě teď jsem celá rozbolavělá ale tadeášek za to stál a stojí
Ahoj holky,ráda bych se k vám přidala,pokud to nevadí:-)
Já jsem ještě před porodem svého prvního miminka.Termín mám 17.října.
Mám tedy strašný strach z porodu.Jsem taková hrozná bolístka
ale bude u mě přítel,tak alespoň tak ![]()
Nevíte někter,když mám tachykardii,zda je problém v normálním porodu,jestli není třeba nutný císař?
Děkuji za odpověď
Ahoj holky, taky bych se moc ráda k vám přidala,už nějaký den pročítám vaše diskuse a tiše závidím těm které to mají za sebou a můžou se pomuchlovat se svýma prckama,čekáme druhou holčičku a už se prostě nemůžu dočkat,koukám také že mám skoro stejný termín jako Mia1985 u mě to je 16.10. ![]()
luciblank1 píše:
Ahoj holky konečně jsem nabrala trochu energie a trošku se zaběhla u mě to dopadlo asi takto snad nenapíšu velký románKdyž tak se omlouvám dopředu
![]()
12.9. jsem šla do porodky na příjem taky původně vyvolání ale to už jsem psala příspěvky výše. Byla jsem 41+0 a vypadalo to se mnou tak že mě asi pošlou domů protože na příjem berou až 41+3 prvně mě vyšetřil pan doktor s rozhodl se že mě ještě pošle na váhový odhad a pokud bude přes 4kg tak že si mě nechají
Ani si nedokážete představit jak jsem v tu chvíli prosila aby tomu tak bylo domů se mi vlbec nechtělo. Na UZ bylo vše v pořádku a malej měl odhad 4320g no pro mě šok ale v tu chvíli mi to bylo jedno a řekla jsem si domů už mě nepustí hurá
A taky se tak stalo. Jen jsem vešla do dveří sestřička s úsměvem jste naše
a veškerá vyšetření krev moč tlak apod a prý to musí pan doktor projednat s panem primářem zda mě nechají rodit spontálně nebo císař sice pánev mám prostornou ale riskovat kdo by v dnešní době chtěl že
Tak jsem byla hospitalizovaná na gynekologii a čekala co se mnou vymyslí dál už jsem z těch nervů začala mít i bolesti ale jen jako bych měla dostat MS a byly dost nepříjemné ale jinak nic moc a nevypadalo to že by se mělo něco začít dít
Asi tak kolem 19h za mnou dorazil primář že by se mnou rád prošel co se mnou dál tak jsem šla na vyšetřovnu kde se mnou probral vše kolem prvního porodu a že se na mě podívá jak to vypadá ted a že se rozhodne tak jsem si vyskočila primář mě vyšetřil podíval se na mě a říká tak normálně rodit nebudete zítra ráno kolem 10h půjdete císařem
Já na něj proč ? Malého hlavička se nesestoupila a bylo tam moc prostoru a jelikož byl odhad velkého dítěte měla bych dlouhý porod odhad cca24h a stejně by skončil sekcí takže žádné trápení
Tak jsem večer dostala trochu heparinu na ředění krve sestřička jen doholila oblastpodbřišku kde se vede řez a to jsem oholená byla ale jen zarovnat bylo potřeba a já si šla lehnout a už se ubírala myšlenkami na malýho
No a jak to dopadlo bolesti jsem měla furt jako celé odpoledne a nakonec ve 23:10 mi nátlakem malého rupla voda takže jsem zmateně cinkla na sestřičku a říkám sestři rupla mi voda, mile se usmála a řekla a že by nakonec normálně?? Já na to to asi ne ale malýmu se zachtělo dřív
Pak jsem šupitala na porodní sál o 2 patra nahoru kde mě přivítal pan primář se slovy já ale říkal až zítra kolem 10 a né ještě dnes v noci
no tak jsme se posmály vyšetřil si mě a řekl pořád stejný nález jdeme na sál
Jediné co mě mrzelo že manžel nebyl u pordu takhle narychlo v noci neměl hlísání pro adámka a nestihl by to
Malý se narodil 12.9.2011 ve 23:49 s váhou 3980g a 53cm
Porod sice rychlý a bezbolestný ale to zotavování potom záhul ještě teď jsem celá rozbolavělá ale tadeášek za to stál a stojí
No pěkný! Tak moc moc gratuluji
a jen tiše závidím takový porod. Co bych já za to dala…
Termín jsem měla včera a pořád se nic neděje. Ve čtvrtek na kontrolu, tak doufám, že do té doby porodím, protože nervy mám jak špagáty… ![]()
lovesmile píše:luciblank1 píše:No pěkný! Tak moc moc gratuluji
Ahoj holky konečně jsem nabrala trochu energie a trošku se zaběhla u mě to dopadlo asi takto snad nenapíšu velký románKdyž tak se omlouvám dopředu
![]()
12.9. jsem šla do porodky na příjem taky původně vyvolání ale to už jsem psala příspěvky výše. Byla jsem 41+0 a vypadalo to se mnou tak že mě asi pošlou domů protože na příjem berou až 41+3 prvně mě vyšetřil pan doktor s rozhodl se že mě ještě pošle na váhový odhad a pokud bude přes 4kg tak že si mě nechají
Ani si nedokážete představit jak jsem v tu chvíli prosila aby tomu tak bylo domů se mi vlbec nechtělo. Na UZ bylo vše v pořádku a malej měl odhad 4320g no pro mě šok ale v tu chvíli mi to bylo jedno a řekla jsem si domů už mě nepustí hurá
A taky se tak stalo. Jen jsem vešla do dveří sestřička s úsměvem jste naše
a veškerá vyšetření krev moč tlak apod a prý to musí pan doktor projednat s panem primářem zda mě nechají rodit spontálně nebo císař sice pánev mám prostornou ale riskovat kdo by v dnešní době chtěl že
Tak jsem byla hospitalizovaná na gynekologii a čekala co se mnou vymyslí dál už jsem z těch nervů začala mít i bolesti ale jen jako bych měla dostat MS a byly dost nepříjemné ale jinak nic moc a nevypadalo to že by se mělo něco začít dít
Asi tak kolem 19h za mnou dorazil primář že by se mnou rád prošel co se mnou dál tak jsem šla na vyšetřovnu kde se mnou probral vše kolem prvního porodu a že se na mě podívá jak to vypadá ted a že se rozhodne tak jsem si vyskočila primář mě vyšetřil podíval se na mě a říká tak normálně rodit nebudete zítra ráno kolem 10h půjdete císařem
Já na něj proč ? Malého hlavička se nesestoupila a bylo tam moc prostoru a jelikož byl odhad velkého dítěte měla bych dlouhý porod odhad cca24h a stejně by skončil sekcí takže žádné trápení
Tak jsem večer dostala trochu heparinu na ředění krve sestřička jen doholila oblastpodbřišku kde se vede řez a to jsem oholená byla ale jen zarovnat bylo potřeba a já si šla lehnout a už se ubírala myšlenkami na malýho
No a jak to dopadlo bolesti jsem měla furt jako celé odpoledne a nakonec ve 23:10 mi nátlakem malého rupla voda takže jsem zmateně cinkla na sestřičku a říkám sestři rupla mi voda, mile se usmála a řekla a že by nakonec normálně?? Já na to to asi ne ale malýmu se zachtělo dřív
Pak jsem šupitala na porodní sál o 2 patra nahoru kde mě přivítal pan primář se slovy já ale říkal až zítra kolem 10 a né ještě dnes v noci
no tak jsme se posmály vyšetřil si mě a řekl pořád stejný nález jdeme na sál
Jediné co mě mrzelo že manžel nebyl u pordu takhle narychlo v noci neměl hlísání pro adámka a nestihl by to
Malý se narodil 12.9.2011 ve 23:49 s váhou 3980g a 53cm
Porod sice rychlý a bezbolestný ale to zotavování potom záhul ještě teď jsem celá rozbolavělá ale tadeášek za to stál a stojí![]()
a jen tiše závidím takový porod. Co bych já za to dala…
Termín jsem měla včera a pořád se nic neděje. Ve čtvrtek na kontrolu, tak doufám, že do té doby porodím, protože nervy mám jak špagáty…
Neboj taky se dočkáš ještě užívej bříška nikdy nevíš kdy to může přijít a vím moc dobře jak se cítíš byla jsem na tom stejně a nejen já ale i ostatní holčeny co zde píšou a psaly
![]()
sulawesi píše:
Ahoj holky, taky bych se moc ráda k vám přidala,už nějaký den pročítám vaše diskuse a tiše závidím těm které to mají za sebou a můžou se pomuchlovat se svýma prckama,čekáme druhou holčičku a už se prostě nemůžu dočkat,koukám také že mám skoro stejný termín jako Mia1985 u mě to je 16.10.
Vítám tě mezi námi
je to je krásné druhá holčička já porodila druhého chlapečka, neboj čas letí jak voda a i ty za chvilku budeš mít svojí princeznu u sebe jak se bude jmenovat??