Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@petukab dekuji za uklidneni, cele tehu jsem uplne v pohode a ted tyden pred zacinam citit peknou nervozitku ![]()
@lucasal ještě aby ne
ceka tě velká událost! Ja se na porod těšila a šlo to jak po másle.. chce to pozitivní přístup
a navíc tě ceka první pohled na tvoje miminko!!
@lucasal Já taky „přenáším“ - sice jen jeden den, dnes na kontrole říkala doktorka, že to na porod nevypadá, ale já tomu věřím, že to půjde a na vyvolávání nedojde ![]()
@Papaja25 fakt? To je sranda. Neprudila tě na monitoru s vazenim? Jednu maminku co ma den po termínu tam nutila na váhu.. ![]()
@petukab Já jsem šla na váhu sama dobrovolně - vím, že musí sestřička učinit veškeré byrokratické úkony i po termínu
já jsem ležela na monitoru na boku a ležela jsem tam docela dlouho. Neříkala jsi tam náhodou, že budeš chodit až do porodu ke svému gynekologovi a manžel ti přinesl vodu a doklady? Jestli jo, tak to jsem zrovna ležela na tom monitoru na lehátku ![]()
@lucasal píše:
Ahojky holky, tak jsem dnes byla v poradne…a pry kdyz do teto nedele mala nepujde ven sama, tak v pondeli nastupuji na vyvolanibojim bojim…
Ahoj, niceho se neboj.Mne na Bulovce take porod vyvolavali.Byla jsem jeden den po terminu. V 8:00 rano zacli s vyvolavanim a ve 12:05 byla mala na svete. Takze vyvolavamy porod nemusi byt zas tak hrozny
Klidne se ptej, jestli chxes.
@sara1000 to zni velmi pozitivne
vetsinou spis ctu, ze to vic boli a tak hlavne pti podavani umeleho oxytocinu…
doktor mi rekl, ze udela Hamiltona a zatezovy test…coz je naka mensi davka oxytocinu…take u tebe takhle zacinali porod? A kdyz to nezabere…tak jak pokracujou? ![]()
@lucasal
Ano, prijali me na pokoj. Udelali za tezovy test. V podstate ti kapackou davaji malou davku oxytocinu, a y videli na ozvach, jak mimi reaguje na stahy. U toho jsem mela mensi, jakoby menstruacni bolesti.
To trbalo asi 15minut. Zbytek dne jsem chodila jen na monitory. A pak rano v 8:00 mi zabedli tabletku.Pry zacnou jen 1/4 a kdyztak zvysi davku.Ale ja se chytla okamzite:-).Zacli mi menstruacni bolesti a jednou jsrm se pozvracela.Pry je to normalbi.Pak se bolesti lehce stupnovaly. V 11:00 mi pichli vodu a to teda zacalo rodeo.To uz jsem se nesmala, ale nastesti, jak jsem psala se Adelka do hodiny narodila
.
Takze pohodicka porod ![]()
@sara1000 jo takhle…
to vypada, ze manzel tam asi s tebou nebyl vid…ja jen sem premyslela jestli si ma vzit dovcu nebo ne…s tim vyvolanim to bude asi slozitejsi…pro jistotu mu reknu, at si ji vezme, treba bude mala na ten oxytocin reagovat ![]()
Oni mi pichli vodu a rekli, ze to jeste minimalne 6hodin potrva podle porodnich cest.Tak jsem manzelovi rekla, at jeste nejezdi. A pak jsem mu volala ze salu s hlavickou venku
.Bylo to rychle…Prijel presne, kdtz malou osetrovali. Takze mam i par fotek ![]()
Nastesti byl uz na ceste, pry to nemohl v praci vydrzet.Tak se to hodilo. Jinak by to asi nestihl ![]()
Ahoj holky…tak dnes mam termin porodu
zatim nic…zadne bolesti ani zadne jine priznaky…tak jsem zvedava jestli to ta nase beruska vi, ze ma dnes termin ![]()
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.