Porod se 130 kily

Anonymní
13.5.21 10:15

Porod se 130 kily

Ahojky holky, otěhotněla jsem už jako buřtík, (přirozeně) se 118kg :oops:
Teď jsem ve 36 tt a už jsem nabrala na 127 kg :zed:. I přes tu váhu, mám zatím tlak i cukr v pořádku (ani otoky). Je mi 30 let a toto je mé druhé těhotenství. A až na to, že mě všechno bolí (třísla, záda, atd..) bych řekla, že těhotenství probíhá v pořádku. :P Četla jsem, že někdy kvůli vysoké obezitě dělají císařský řez :nevim:.. Ovšem můj gynekolog se nikdy nezmínil, jen řekl, že po porodu určitě se mi podaří shodit atd.. Ale mám strach z porodu a případných komplikací. Máte některá zkušenost nebo znáte někoho, kdo rodil s takovou váhou a porod byl v pořádku a netrval třeba XX hodin? Děkuji :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
13.5.21 10:17

Moje kolegyně v těhotenství dost zhubla :think: tuším 15 kg.. Ale poslední číslo nevím.. Váhu si od té doby drží a jak je aktivní, tak pořád ubírá.. Jinak porod přirozeně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5159
13.5.21 10:28

Ahoj, mohu ti jen říct co vím ze svého okolí.. 130kg je samozřejmě hodně - to si nebudeme nic zastírat, ale znám hodně žen, co rodily s kily přes stovku a všechny OK, jen jedna měla císaře a to vůbec ne z důvodu kil, ale malá měla šňůru kolem krku…
takže se nestresuj, většina za pár měsíců po porodu (trochu) zhubla, jedna dokonce hodně - na normální váhu.. uvidíš co udělá kojení a pohyb kolem mimča a druhého dítka.. časem bych to řešila na obezitologii - a stáhni si do mobilu kalorické tabulky, je to super apka, která ti ukáže kolik čeho jíst a v čem děláš chybu (typicky málo bílkovin, hodně sacharidů)
svůj bazál si spočítej tady https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka
přeju hodně štěstí a zdravé miminko :kytka:

Příspěvek upraven 13.05.21 v 10:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 10:33

Rodila jsem druhé dítě se 130kily a porod byl rychlý, bez komplikací.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 10:42

Jen kvůli kilům se císař nedělá. Taky sem měla okolo 125 při porodu a porod proběhl přirozeně a bez problémů ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1693
13.5.21 10:52

Já bych spíš řekla, že kvůli kilům navíc by toho císaře dělat spíš nechtěli. Silná nadváha může docela zkomplikovat hojení a tak… Ale to je jenom moje domněnka.
Znám dvě maminy co rodily s podobnou váhou a nikdy to nebyl důvod pro císaře. Císař je operace, která se indikuje když je tam závažný důvod a ne proto, že je ženská moc silná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
13.5.21 11:22

S takovou váhou bych se spíš divila, kdyby chtěli dělat primárně císaře. Horší přístupová cesta přes břicho, horší hojení, často nutná delší jehla na spinál, hůře se zajišťují dýchací cesty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10166
13.5.21 11:24

U tlustých se císař právě spíš nedělá. (horší přístup, hojení). Preferuje se přirozený porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2569
13.5.21 11:57

To jsi moc nepribrala, jen 9 kg.. Držím palce, ta to dobře dopadne, osobní zkušenost nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:43

Gratuluji k těhotenství. :kytka:

První dítě jsem rodila s nějakými 110 kg, poslíčky celý měsíc, ten den jsme dlouho myslela, že také. Od čtyř se to zintenzivňovalo, v deset jsme jeli do porodnice. Prý budu rodit až druhý den… syn se narodil ve tři, takže nějakých 11 bolestí (jako, bylo to hodně intezivní, z bolesti jsem zvracela, PA mi pak říkala, že to je tím, jak to šlo rychle, že jsou ty boelsti silnější).

Druhé dítě jsme rodila a měla jsem něco přes 130kg, nepravidelné bolesti začaly ráno, ale chvíli to bylo po pár minutách, chvíli to ustávalo úplně. Ve dvě jsme byli v porodnici, v pět byl syn na světě. Tady byly bolesti asi ještě horší, ale vlastně fajn, fakt jsem cítila, jak se malej posunuje, prý byl vzorný a hezky spolupracoval.

Takže já s obezitou měla fakt luxusní porody. Nebyly bezbolestné, to fakt ne, ale absolutně bez komplikací a rychlé. U prvního jsem měla rajský plyn (za mě šílený, moc to s bolestí nepomohlo a jen mě to oblblo, vykládala jsem manželovi, že jdu domů tak), u druhého nic. Epidurál by se ani u jednoho nestihl. U prvního jsem zvažovala, ale bylo pozdě, u druhého jsem už věděla, že to zvládnu.

U obou dětí jsem byla docela potrhaná, hlavně vnitřní zranění, ale u obou jsem se strašně rychle dala do kupy, hned chodila, vše vlastně ukázkové. Jen teda kojením jsem fakt nezhubla :nevim:

Prosím nechat anonym nebo smazat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:59

Kamarádka je porodní asistentka a císaře kvůli obezity dělali u paní, která i když roztahla nohy, stehna se neoddělila :think:
Ale prorezat se tou vrstvou tuku je prý taky šílené. Prosím anonym, info o třetí osobě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 14:07

Já rodila se 118, přirozený porod trval pět hodin, já s minimem natržení. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
103
13.5.21 14:14
@Anonymní píše:
Kamarádka je porodní asistentka a císaře kvůli obezity dělali u paní, která i když roztahla nohy, stehna se neoddělila:
Ale prorezat se tou vrstvou tuku je prý taky šílené. Prosím anonym, info o třetí osobě.
8o 8o 8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10166
13.5.21 15:25
@Anonymní píše:
Kamarádka je porodní asistentka a císaře kvůli obezity dělali u paní, která i když roztahla nohy, stehna se neoddělila :think:
Ale prorezat se tou vrstvou tuku je prý taky šílené. Prosím anonym, info o třetí osobě.

Se člověk až diví, jak ji ten chlap mohl oplodnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
13.5.21 15:44
@Anonymní píše:

Tak tohle… to je masakr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat