Porodné, sirotčí důchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss3
Nováček 9 příspěvků 09.09.18 08:30
Porodné, sirotčí důchod

Všechny zdravím, mám takovej dotaz ohledně porodného. Už několik dní brouzdám po internetu a pořád nemůžu najít to co potřebuju.
Chtěla bych se tedy zeptat jak se budou posuzovat příjmy podle kterých se rozhodne jestli mám nárok na porodné nebo ne?
S přítelem čekáme miminko začátkem ledna, ještě spolu nebydlíme (stavíme bydlení) a mám tedy trvalý pobyt stále u mámy, kde mám ještě nezletilou sestru a obě pobíráme sirotčí důchod což dělá cca pro každou 6 000,– a od nového roku se má zvyšovat. Bere se sirotčí důchod do příjmu? Mám vůbec zkoušet si o porodné žádat? Moc děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 09.09.18 08:35

Koukni sem, je tu kalkulačka na porodné, tak si ji vyplň, ať víš, na čem jsi. A tady jsou nějaké informace o sirotčím důchodu. Každopádně bychohledně důchodu zašla na OSSZ/ČSSZ a zeptala se, jak to bude.

rozand
Závislačka 3375 příspěvků 09.09.18 08:40

U porodného se řeší POUZE příjmy rodičů dítěte.

Uživatel je onlineIvana 85
Závislačka 3085 příspěvků 09.09.18 08:44

@Kriss3 nejsem si uplne jista,ale myslim si ze po porodu o sirotci duchod prijdes,ten je preci jen pro nezaopatrene dite ne?Ty jeste studujes?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 09.09.18 08:45

@rozand Pochopila jsem, že zakladatelka také pobírá sirotčí důchod. Takže asi je také nezaopatřené dítě.

rozand
Závislačka 3375 příspěvků 09.09.18 08:46

@Tiger-lily Ano, zřejmě pobírá, ale to, že ho bere i sestra a jestli s přítelem bydlí, je úplně irelevantní.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 09.09.18 09:35

Nezletilá nemusí být,stačí,že studuje. Bylo/je to do 26let.

vokishka
Extra třída :D 12874 příspěvků 09.09.18 09:41
@mamina2017 píše:
Nezletilá nemusí být,stačí,že studuje. Bylo/je to do 26let.

ale denní studium, ne?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 09.09.18 10:13

„§ 44 Podmínky nároku na porodné
(1) Nárok na porodné má žena, která porodila své první nebo druhé živé dítě, nepřevyšuje-li rozhodný příjem v rodině součin částky životního minima rodiny a koeficientu 2,70.“
Jestliže tedy zakladatelka žije s matkou a sestrou, pak se započítává příjem všech tří.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 09.09.18 10:18

No, ale když bude mít dítě jméno otce a v RL ho bude mít, tak se to počítá i z jeho přijmu, i když spolu nemají trvalé bydliště. Jsem se na to ptala minulý rok, tak to právě vím. nejsem si jistá, jestli se tam počítá i matka a sestra, i když spolu bydlí. Na takový případ jsem se neptala.

Příspěvek upraven 09.09.18 v 10:33

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 09.09.18 10:31
@vokishka píše:
ale denní studium, ne?

ale nikde nečtu, že třeba nedělá denní studiu.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 09.09.18 10:37

§7

1. Společně posuzovanými osobami jsou, není-li dále stanoveno jinak,

b) nezaopatřené děti (§ 11) a rodiče těchto dětí;
pokud s oprávněnou osobou spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.

Kriss3
Nováček 9 příspěvků 09.09.18 17:04
@Ivana 85 píše:
@Kriss3 nejsem si uplne jista,ale myslim si ze po porodu o sirotci duchod prijdes,ten je preci jen pro nezaopatrene dite ne?Ty jeste studujes?

Tohle všechno máme zjištěné a pokud se s přítelem nevezmeme tak by mi na sirotčí neměli sáhnout do té doby dokud nepřeruším studium. ;)

Kriss3
Nováček 9 příspěvků 09.09.18 17:15
@rozand píše:
U porodného se řeší POUZE příjmy rodičů dítěte.

Takže i když mám pořád trvalý pobyt u matky?

Kriss3
Nováček 9 příspěvků 09.09.18 17:17
@Tiger-lily píše:
@rozand Pochopila jsem, že zakladatelka také pobírá sirotčí důchod. Takže asi je také nezaopatřené dítě.

Nezaopatřená opravdu nejsem, vydělávat si mužů, stačí mi jen nepřerušit denní studium. ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >