Porovnávat se nemá, ale jinak to nejde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.18 22:49
Porovnavat se nema, ale jinak to nejde

Nase treti dite. Predesle dve moc sikovbe, zejmena po psych strance. Velice bezy mlivily, vedely spoustu veci. Mladsi zacala chodit az v 16 m.
Dnes jsme koukali s nima videa kdyz byly male. ve veku syna. Ten konci 10m, zaciba za tyden 11m. Plazi se, nesedne si. Kdyz se zepram kde je pes, najde ho, taky se koukne na žižu(lampu), kdyz se zeptam, kde je. Umi mama, tata, mnam.
venuji se mu hodne, ale tim, ze je vecne nespokojeny spis primarne resim to, aby neknoural.

v postylce nebyl pul roku, ji prikrmy minimalne. Porad se koji… v noci se budi po pul hodine.
Porad s nim mluvim, ukazuji.. vypravim
Kdyz ho srovnam s holkama, jsou o level vys.
Mam trochu obavy vzhledem k tomu, ze ma urcite vvv(nechci specifikovat… ohledne srdce a jeste jednu)…
Spi pouze pri houpani(pres den)… nemuzu nic udelat, ted uz se minimalne dokaze zabavit, v jednotkach minut.

Nevim co mam delat… jsem hodne unavena, budi se po 20 minutach.Usne pouze na prsu.
Nevim, co delat, jestli nejsem moc narocna. Nebo mam pouze obavy..

Reakce:

Janli
Kelišová 6002 příspěvků 9 inzerátů 27.10.18 23:04

Co řešíš? Mám patnáctiměsíční dcerku a nevyrazím z ní ani slovo. O máma a táta si můžu nechat jen zdát. Chodit začala až po roce, ale fakt by mě nenapadlo o ní pochybovat. Prostě si jede svým tempem. Tvůj syn je vývojově napřed, co by jsi chtěla? Génia?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 27.10.18 23:14

Je těžké nesrovnávat… To potvrzuji a mám jen jedno velice šikovné dítě. V sedmi měsících se poprvé postavil a během týdne začal obcházet nábytek a sedl si. Chodit začal v jedenácti měsících. Teď už dělá kolečka po obýváku a snaží se lézt na všechny předměty, jen aby byl výš. Dělá paci paci, vědomě používá 7 slov(z toho jedno německy i česky ví, že je papa a táta jedna osoba). Když to takhle píšu, je toho hodně a přesto, když se sejdu s kamarádkou a její prcek toho umí daleko víc,cítím se divně. Ale na druhou stranu, její syn nemluví a pohybově není tak daleko. Spíš umí vše opakovat. Jenže našeho to vůbec nezajímá, nebaví ho se mnou sedět a,, učit se", raději zdolává překážky. Každé dítě je jiné a v tomhle věku se nedá ještě určit, co bude. Může to přijít všechno najednou…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.18 23:33
@Anonymní píše:
Nase treti dite. Predesle dve moc sikovbe, zejmena po psych strance. Velice bezy mlivily, vedely spoustu veci. Mladsi zacala chodit az v 16 m.
Dnes jsme koukali s nima videa kdyz byly male. ve veku syna. Ten konci 10m, zaciba za tyden 11m. Plazi se, nesedne si. Kdyz se zepram kde je pes, najde ho, taky se koukne na žižu(lampu), kdyz se zeptam, kde je. Umi mama, tata, mnam.
venuji se mu hodne, ale tim, ze je vecne nespokojeny spis primarne resim to, aby neknoural.

v postylce nebyl pul roku, ji prikrmy minimalne. Porad se koji… v noci se budi po pul hodine.
Porad s nim mluvim, ukazuji.. vypravim
Kdyz ho srovnam s holkama, jsou o level vys.
Mam trochu obavy vzhledem k tomu, ze ma urcite vvv(nechci specifikovat… ohledne srdce a jeste jednu)…
Spi pouze pri houpani(pres den)… nemuzu nic udelat, ted uz se minimalne dokaze zabavit, v jednotkach minut.

Nevim co mam delat… jsem hodne unavena, budi se po 20 minutach.Usne pouze na prsu.
Nevim, co delat, jestli nejsem moc narocna. Nebo mam pouze obavy..

Mám také tři děti. Holčičku a k ní tříletá dvojčata, pár. Nejen že, každé dítě bylo jiné, co se vývoje týče, to je jasné, ale i mezi těmi dvojčaty jsou velké rozdíly, a to k nim přistupuji prakticky stejně. Klučík byl a je líný, ale hrozný mazel. Holky jsou obě moc čiperné a šikovné, ale na mazlení nejsou. Klučík je schopný po příchodu z procházky ležet v chodbě na zemi a čeká, až mu někdo přijde zout boty! (V manželovi tento vzor nevidí :mrgreen: ) A jeho o dvě minuty starší sestra svlékne sebe, bundu, boty převlékne si tepláky, a někdy jde dokonce pomoci linemu bratrovi. :nevim: Kluci to tak většinou mají, že jsou pomalejší. Kord ještě jestli máš holčičky průbojné, ten rozdíl je pak markantnější.

Novak2
Stálice 82 příspěvků 28.10.18 17:05

Ach jo, na tohle srovnavani jsem alergicka a delaji to z me zkusenosti prave maminky tech bezudrzbovych holcicek. Take mam tri deti, ale prvni mam dva kloucky. Za mne ma tvuj chlapecek normalni vyvoj. Moji kluci na tom byli podobne, motoricky trochu lepe, s mluvenim trochu hure, ted je z jednoho premiant a z druheho sikovny predskolacek, ktery se asi bude ve skole trochu nudit. Jen jsme museli chodit na logopedii. Neboj, bude to v pohode.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >