Potíže a nespravedlnost v zaměstnání.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.2.19 10:43

Potíže a nespravedlnost v zaměstnání.

Krásný den,
ráda bych se podělila o problémy v zaměstnaní a přečetla pár Vašich názorů. Už nevím kudy kam…
Děkuji všem, kdo si to přečte a poradí. :srdce:

Před rokem a půl jsem po rodičovské dovolené nastoupila do zaměstnání jako prodavačka/pokladní v jednom nejmenovaném obchodě. Začátky sice byli krušné, ale po čase došlo k velkému zlepšení, že i Vedouví byl spokojen a měl ke mě důvěru. Sice to nebyla procházka růžovou zahradou, ale neztěžovala jsem si a nikdo na mě. Občas nejaky problém byl ale opravdu malí. Pak šéf odešel marodit se zády a po jeho navratu, si mě zavolal do kuchyňky a řekl mi, že si tu na mě každý ztěžuje atd.. Já zustala stat jak opařená, o ničem jsem nevěděla, tak jsem odešla domů s velkým pláčem. Řešila se hlavně také moje 3 týdení dovolená, kterou jsem dostala nařízenou abych si vyčerpala starou dovolenou i v jiných obchodech vedle.. Ten týden byl pro mě jako jeden měsíc, samé naschváli a plno řečí, co nebyla ani pravda. Skončila jsem doma na OČR i když jsem hlídaní měla, abych se dala psychicky do pořádku. Rodiče a známí mě podpořili, dokonce jsem odstala kontakt na velmi hodnou paní vedoucí z jiné filialky, která mi pomohla, podpořila mě a řekla jak se opravdu věci mají. Že je to nejhorší filialka tady u nás, nikdo normální by tam nešel, a že potřebovali místo, aby tam mohla přijít místo jedné (tedy mě) jiná prodavačka do party. Spojila jsem se s naším oblastním Vedoucím a po domluvě, mě předal na jinou filiálku, kde bych mohla začít od znovu. Těšila jsem se. Jenže, vedoucí měli mezitím školení, kde si o mě řekli nejspíše své, ale doufala jsem, že dostanu šanci. Začátky byli fajn, mam svou práci hodně ráda, a vážím si ji. Ale i přes to jsem pozorovala podkopávání nohou, neměla jsem tušení proč, až po pár dnech co jsem se z přátelila, mi jedna z kolegyň oznámila, že slyšela séfa, jak říka, že mi dá co pro to. Byla jsem nějaký čas v pozoru, ale pak jsem po nějaké době šla marodit s velkým zánětem a bolestmi břicha, musela jsem podtoupit i laparoskopii tak se má neschopenka protáhla na 2,5 měsíce. Po návratu jsem se zapojila zpět do práce a po čase byl klid, bylo vše v pořádku a já byla spokojená. Doufala jsem, že jsme si k sobě našli nejak cestu a já dostala konečně tu šanci. Šéf se dokonce mě 2X zastal a já byla spokojená. Mezitím jsem odpracovala řádně 3 měsíce a já ulehla v teplotách s virozou, požádala jsem o 2 dny, že se dám do pořádku s tím že mě vlastně nepotřebují, a pak přijdu do práce. Cítila jsem se lépe a potvrdila jsem účast, že na směnu přijdu. Ráno jsem se probudila a bylo mi ještě hůř, věděla jsem, že do práce musím, ale začala jsem vykašlávat doslova krev. Rodina ale i ta krev, mě donutilo jít k lékaři a skončila jsem doma s antibiotiky podezření na Zápal plic a na zaměstnání at na nějaký čas zapomenu, že zdraví je přednější. Když jsem šla do práce hodit neschopenku s divným pocitem, věděla jsem, že šéf bude naštvaný, že musí na rychlo někoho sehnat. Taky, že šéf byl hodně nazlobený natolik, že se podíval jestli nikdo nikde není i na WC a v tom na mě začal řvát,,,ať hlavně marodím hodně dlouho, že hned jak bude první příležitost tak se mě zbaví, že takového človeka u sebe nechce,, 5× to zopakoval, s tím, že to myslí opravdu vážně. Snažila jsem se mu vysvětlit, kdyby to po zdravotní stránce nebylo opravdu tak vážné, tak marodit nejdu, ale marně. Vymýšlel si, že pořád marodím, že jsem marodila x měsícu(řekl velky vymyšlený počet), před 14dný atd.. Jenže nic z toho nebyla pravda. Řádně jsem chodila do zamětanání jak bylo třeba, vždy jsem si hlídaní našla, kolegive teď také pořád marodí a ja vychytala za ně smeny i směny na víc. Ale z posledních sil, jsem se ho ptala na důvod, že tohle důvodem určitě není. A mám být rada, že si mě tu i přes mou vizitku z minulé filiálky nechal. Začal řešit minulost, ketrá se ho ani netýkala, místo vlastního názoru…

Teď sice marodím doma, ale vůbec nevím co mám dělat. Kolegyně vubec nechápou co se najednou stalo, vypadá to na nějaky osobní problém ke mě, jenžě nikdo neví jaký. Kdybych opravdu aspon byla tak špatná, nikdy nikdo nepřišel a neřekl mi problém, abych ho mohla napravit, ba naopak spíše převládala vždycky spokojenost, že práce je hotová tak jak má. Kdyby třeba řekl svůj duvod, ale vytahl na mě minulost… A že mi to neřekne, že své kolegy nepotopí(k vuli te vizitce). Tak já vlastně mam nějakou vizitku, ale na druhou stranu také nic o ni nevím, nikdy mi nikdo nic neřekl. Aspoň se teď potvrdilo, co říkala na začátku ta kolegyně, že vedoucí mel se mnou problém uz na začátku, věřil všemu kdo co řekl, a nikdo se mě na názor nezeptal. Teď abych měla strach co bude, dávala si na vše pozor. Já neříkám, že jsem bezchybná a byla bych ráda kdyby mě nekdo na chybu upozornil, ale šanci jsem nedostala. Vždycky se jen nastačím divit kde se co najde.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3026
19.2.19 10:49

Najdi si jinej job a neres nejaky slepice, co neumej nic rict do oci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
19.2.19 10:52

Souhlasím. Do práce se má chodit pracovat a ne řešit žabomyší války. Najdi si stejnou práci u jiné firmy a pokud ji děláš dobře, tak si za tím stůj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1307
19.2.19 10:54

Taky radím změnit práci, teď je jí relativně dost. Žádná práce ti nestojí za to se huntovat jak fyzicky tak psychicky. A to tvé marodění… z toho si nic nedělej, sama před sebou víš, že to vymyšlené nebylo a někdy to tak holt je - hlavně potom už fyzicky onemocníš i z nervů, abys zase nemarodila. Prožívám poslední rok něco podobného, naštěstí mi to nedávají sežrat až tak…A pokud by tě vyhodil on, bud jedině ráda - odstupné atd. Ted hezky marod, dávej se v klidu do pořádku a poohlížej se po něčem jiném. Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
19.2.19 10:59

Jasně, hledej jinou práci. Podle toho, co píšeš, jsi šikovná a zodpovědná, tak si najdeš jistě brzy něco jiného. Držím palce a nestresuj se, teď je práce dost a málo lidí. Ty si můžeš vybírat a šéf pak bude hůř shánět někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4979
19.2.19 10:59

Předně si musíš uvědomit, že lidé jsou různí a jejich názor neovlivníš. Je nereálné, aby tě měl každý rád, ať už se snažíš sebevíc, i když si „hodná holka“. Když někdo bude chtít, vždycky si na tebe něco najde. Šéf je šéf, jsou normální jedinci a jsou nenormální jedinci. Já si jich taky zažila, firma změnila majitele několikrát a přišel pokaždé nový šéf. Žádný nebyl dokonalý, zažila jsem si i každotydenní hysteráky sefky na 2 hodinových poradach, kde si vždycky našla nějakou oběť a pořádně si na ni nahonila ego. Dělala jsem v obchodě, nyní na MD. Já jsem toho názoru, že když se ti to nelíbí, nikdo tě nenutí a můžeš jít o dům dál. Navíc s dnešní nezaměstnanosti to není zas až takový problém, ale samozřejmě záleží kde žiješ. Pro mě je práce jen práce, ze které nosím peníze. Takže hážu nějaký žabomyší hádky za hlavu. Nicméně na hlavu bych si srat nenechala, takže když by po mě začal šéf řvát tak jako na tebe v soukromí řekla bych mu svoje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1307
19.2.19 11:01

A to hulákání po tobě, poté co (srab) zkontrolovat i WC… velká škoda, že to nemáš natočené, ale určitě bych to tak nenechala, například i manžel by na něj mohl vlítnout, určitě by to nebylo na škodu si trošku vymezit hranice, co ještě ano a co už ne. Ted mě přesné řešení nenapadá, ale asi bych to nějak řešila to jeho chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27283
19.2.19 11:01

Zakladatelko:

Zdraví máš jen jedno. Dej se teď zdravotně do kupy a poohlížej se po nové práci. Není nad pracovat v místě kde tě nechtějí. Vykašli se na to a jdi jinam. Až budeš šéfovi dávat výpověď tak mu vše ale upřimně řekni. Hezky od srdce a buď nad věcí. Žiješ jen jednou… na takové nervy neni čas. Fakt se na to vykašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
19.2.19 11:33

Mila zakladatelko. Pri cteni Tveho prispevku se mi vybavily vzpominky na mou byvalou praci, kde jsem zazivala neco podobneho, ne vsak az v takove mire a presto jsem v sobe nasla zbytky sil a odesla jinam. A bylo to jedno z mych nejlepsich rozhodnuti v zivote. Najdi si jinou praci a uvidis, ze nebudes ani tak casto nemocna. Ja byvala nemocna, jak nikdy pred tim a ani po tom. Sama Atb a konecna. Odesla jsem jinam a marodila jsem snad jednou? Vsechno bylo ze stresu. Utec, zdravi mas jen jedno. Zadna prace za takovych podminek za to nestoji. Hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
19.2.19 12:47

A jak dlouho pracuješ na té nové filiálce? Na té první OČR, pak marodit 2 a půl měsíce, pak přijít a po krátké době zase donést nemocenský lístek by se mi jako zaměstnavateli asi taky nelíbilo. U nás v práci by to byl sakra problém kvůli zastupitelnosti. Ale takto by to řešit určitě neměl, jde vidět, že ty vztahy tam stojí za to. Být tebou, tak se na tu práci vykašlu a najdu si něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1307
19.2.19 13:07
@terrka83 píše:
A jak dlouho pracuješ na té nové filiálce? Na té první OČR, pak marodit 2 a půl měsíce, pak přijít a po krátké době zase donést nemocenský lístek by se mi jako zaměstnavateli asi taky nelíbilo. U nás v práci by to byl sakra problém kvůli zastupitelnosti. Ale takto by to řešit určitě neměl, jde vidět, že ty vztahy tam stojí za to. Být tebou, tak se na tu práci vykašlu a najdu si něco jiného.

No mně taky ne, nadruhou stranu, co má člověk dělat?? Mně se taky poslední rok podařilo marodit 4×, sice kratší časové úseky, ale prostě to člověk neovliní, navíc to má pravděpodobně z nervů z práce. Myslím, že zaměstanvatel by měl mít tady tu zastupitelnost atd. zajištěné. Jako jo vždycky je to nepříjemné, ale nejsem zastáncem nemocných v práci, kteří nakazí další a další lidi a sami jsou pak za hvězdy, že oni na tu nemocenskou nešli a vy ano - viz mé zaměstnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.19 13:30

@Micaella22 @Halamka @Zuzanec @bjetuschka @Martha03 @FreeLady12 @Merinka610 @terrka83

Děkuji za přečtení a Váš názor,
určitě souhlasím, že měl důvod být naštvaný. Chápu, že je těžké, sehnat z ničeho nic náhradu. Sama to dobře znám, když zavolali, běžela jsem. Ale, to co udělal a řekl, už svědčí o nějakém problému kor když vytáhl minulost, která se ho netýkala. Vztahy mezi vedením nejsou dobré skoro všude, jinak jsem si ale našla přátelé kteří drží při mě. Jen mlčí, aby sami neměli problém a nepřišli o zaměstnání. Plno pracovníku mi řeklo, že by do té první filiálky pracovat nikdy nešly, radši by marodili a dokonce, že mě obdivují, že jsem tam vydržela tak dlouho. Tak jsem se uklidnila, že ve mě chyba opravdu nebude. Když jsem četla, recenze na tuto práci tak z 50příspěvku jen 2 Kladné což také o něčem svěčí.
Přemýšlím o změně zaměstnání, ale tady mám prátelé, práci kterou mám ráda. Uvidím, jak to dopadne až se navrátím do práce, mezitím se mohu po něčem podívat. :)

A chtěla jsem poslat zprávu tam vejš aby věděli jak se věci mají…

Kontrolovali nám skříňky, tašky bez naší přítomnosti. To chování je čím dál tím horší… :think: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
1307
19.2.19 15:28
@Anonymní píše:
@Micaella22 @Halamka @Zuzanec @bjetuschka @Martha03 @FreeLady12 @Merinka610 @terrka83

Děkuji za přečtení a Váš názor,
určitě souhlasím, že měl důvod být naštvaný. Chápu, že je těžké, sehnat z ničeho nic náhradu. Sama to dobře znám, když zavolali, běžela jsem. Ale, to co udělal a řekl, už svědčí o nějakém problému kor když vytáhl minulost, která se ho netýkala. Vztahy mezi vedením nejsou dobré skoro všude, jinak jsem si ale našla přátelé kteří drží při mě. Jen mlčí, aby sami neměli problém a nepřišli o zaměstnání. Plno pracovníku mi řeklo, že by do té první filiálky pracovat nikdy nešly, radši by marodili a dokonce, že mě obdivují, že jsem tam vydržela tak dlouho. Tak jsem se uklidnila, že ve mě chyba opravdu nebude. Když jsem četla, recenze na tuto práci tak z 50příspěvku jen 2 Kladné což také o něčem svěčí.
Přemýšlím o změně zaměstnání, ale tady mám prátelé, práci kterou mám ráda. Uvidím, jak to dopadne až se navrátím do práce, mezitím se mohu po něčem podívat. :)

A chtěla jsem poslat zprávu tam vejš aby věděli jak se věci mají…

Kontrolovali nám skříňky, tašky bez naší přítomnosti. To chování je čím dál tím horší… :think: :cert:

A kde proboha pracuješ? O takových věcech by se obecně nemělo mlčet a lidi by si neměli nechat od zaměstnavatelů líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21027
19.2.19 15:57

Četla jsem začátek… Hele nedávno tu byla práce na přepážkách, jaké máte zkušenosti. U prodávání prostě platí „zákon padajícího hov.na“ :mrgreen: A jako dělá se na směny, lidí nedostatek, víkendy, odpolední a pak si jedna kolegyně bere dovolenou s prominutím na každej kašlík a kdo to odnese? Sama nikdy sněmu nenabídne, že vezme za tebe. No a pak se stane třeba neoblíbenou logicky :nevim: Jestli na to nemáš,nebo je to prostě hrůza, hledej nějaký neprodejní misto :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.19 18:35

@Zuzanec
V penny.😄 😄

Právě, že si to líbit nenecháme, proto možná jim vadim s kolegyní. Nenecháme si s*át na hlavu. Ale jak už jsem psala právě kdyby to řekli, jenže vždycky je vše v pořádku a pak najednou je nějaký vymyšlený problém a člověk se nestačí divit. :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat