Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@karkarka píše:
Břicho mají netěhotne. Těhotné mají pupek nebo cejchu jak vrata. Bříško fakt ne.
Fakt, jdi na ulici a nějaký tehotny vpal, ze ma pupek nebo cejchu. Fakt chci vidět co ti rekne
vždy se říkalo těhotenské břicho nebo bříško. To, ze je anonymní precitlivela a pro někoho až ujeta tak cajk, ale házet to do extrému je dost zbytecne ![]()
@Anonymní píše:
@Raymi Uvidím jak se bude manžel chovat k prvnímu dítěti, jestli se nebude starat a zapojovat tak si s ním dítě jen tak neudělám
Pozdě, už sis s ním dítě udělala
a teda nevím podle čeho jsi poznala, že nebude dobrý otec, když otec ještě vlastně není, když to dítě ještě není na světě
strašně ale opravdu strašně přeháníš a věci hrotíš
trochu se zklidni ![]()
@hospodki píše:
Fakt, jdi na ulici a nějaký tehotny vpal, ze ma pupek nebo cejchu. Fakt chci vidět co ti reknevždy se říkalo těhotenské břicho nebo bříško. To, ze je anonymní precitlivela a pro někoho až ujeta tak cajk, ale házet to do extrému je dost zbytecne
Už běžím.
@Semtex píše:
Tak jasne, ze na těhotné se automaticky berou ohledy. Nicméně holka není vůbec ztraceny případ, zanedlouho bude taky těhotná a tím ji ledacos dojde. Za mě oslovit s nějakým požadavkem bandu pubertaku je ale fakt bláznovství a vůbec nechapu učitele od druhého stupně nahoru, jak do těch tříd mohou vůbec vstoupit, to musí byt panečku odvaha a smekám, já bych to nedala
Pokud slečna žádnou těhotnou neznala, nesetkala se s tím, tak absolutne nemůže tušit, jaké to je, jak se ta žena citi a jaká rizika hrozí, a z jejiho pohledu je to jako by po ni chtel pustit sednout nějaký chlap s pivasem - však je to jedno, zda ma někdo vevnitř špek nebo mimino. Čímž vůbec neobhajuji to hnusne vulgární chování, to vůbec, ale jen vysvětluji to mysleni
já bych v pubertě sednout pustila, ale myslela jsem si lautr to samy, moc dobre si to pamatuju a hrdá na to nejsem
@Semtex píše:
Tak jasne, ze na těhotné se automaticky berou ohledy. Nicméně holka není vůbec ztraceny případ, zanedlouho bude taky těhotná a tím ji ledacos dojde. Za mě oslovit s nějakým požadavkem bandu pubertaku je ale fakt bláznovství a vůbec nechapu učitele od druhého stupně nahoru, jak do těch tříd mohou vůbec vstoupit, to musí byt panečku odvaha a smekám, já bych to nedala
Pokud slečna žádnou těhotnou neznala, nesetkala se s tím, tak absolutne nemůže tušit, jaké to je, jak se ta žena citi a jaká rizika hrozí, a z jejiho pohledu je to jako by po ni chtel pustit sednout nějaký chlap s pivasem - však je to jedno, zda ma někdo vevnitř špek nebo mimino. Čímž vůbec neobhajuji to hnusne vulgární chování, to vůbec, ale jen vysvětluji to mysleni
já bych v pubertě sednout pustila, ale myslela jsem si lautr to samy, moc dobre si to pamatuju a hrdá na to nejsem
Vysvetlovat nic neni potreba. Pokud selha selsky rozum i slusne vychovani, jeste existuje prepravni rad. Vsechna mesta nastudovana nemam, ale tipuji, ze minimalne ve vetsine jich to tam bude - prazska MHD to ma urcite, ze tehotnym zenam se ma uvolnit misto, jeste jsem to ted radeji hledala. Takze pokud slecna pubertacka nepatri taky mezi „nemocne, zdravotne postizene nebo tehotne,“ mela se zvednout bez ohledu na miru svihlosti dane tehule.
@beruska9 píše:
Vysvetlovat nic neni potreba. Pokud selha selsky rozum i slusne vychovani, jeste existuje prepravni rad. Vsechna mesta nastudovana nemam, ale tipuji, ze minimalne ve vetsine jich to tam bude - prazska MHD to ma urcite, ze tehotnym zenam se ma uvolnit misto, jeste jsem to ted radeji hledala. Takze pokud slecna pubertacka nepatri taky mezi „nemocne, zdravotne postizene nebo tehotne,“ mela se zvednout bez ohledu na miru svihlosti dane tehule.
I mimo mista pro lidi se snizenou pohyblivosti?
@Wani : ano. Prazska MHD viz foto. Docela tipuji, ze to bude podobne i jinde…ne zeby Praha byla nejlepsi
ale tak nejak to pocitam od sebe opisuji ![]()
@Wani píše:
I mimo mista pro lidi se snizenou pohyblivosti?
Ano, je to uplne obycejna slusnost a ohleduplnost. Je mi 61 a stale poustim sednout stare lidi, tehotne, uvolnim misto mamince s batoletem nebo mladikovi s nohou v sadre.
@beruska9 píše:
@Wani : ano. Prazska MHD viz foto. Docela tipuji, ze to bude podobne i jinde…ne zeby Praha byla nejlepsiale tak nejak to pocitam od sebe opisuji
Ok, koukala jsem zbezne na prepravni rad Brna a tam se o tom zminku nevidela.
@Denisa56 píše:
Ano, je to uplne obycejna slusnost a ohleduplnost. Je mi 61 a stale poustim sednout stare lidi, tehotne, uvolnim misto mamince s batoletem nebo mladikovi s nohou v sadre.
Slusnost neslusnost, ja se ptala na to, zda je to v Praze na vsech mistech takovy predpis. Ja uvolnim take misto, kdyz si vsimnu nebo me o to nekdo pozada. Ale okoli nesleduji, kdyz jedu z prace salinou, ctu si.
Na mista pro lidi se snizenou hybnosti si nesedam.
@Anonymní píše:
@Serpentini Pořád lepší všechno hrotit než vše brát na lehkou váhu
To se velice mýlíš a svým chováním v konečným výsledku nejvíc škodíš sama sobě ![]()
@beruska9 píše:
@Wani : ano. Prazska MHD viz foto. Docela tipuji, ze to bude podobne i jinde…ne zeby Praha byla nejlepsiale tak nejak to pocitam od sebe opisuji
není tam, že je to povinné. A u držení slovo povinné je. Podle mě to nemůžeš vymáhat
@Wani píše:
Ok, koukala jsem zbezne na prepravni rad Brna a tam se o tom zminku nevidela.
Mas pravdu, to jsem je precenila
Nicmene v Brne asi musis pustit i tlusteho pana s velkym brichem, protoze to uz bude nejspis osoba „s omezenou schopnosti pohybu“
![]()
@Anonymní píše:
@prokr Tak jestli ti přijde vhodné žene říct já jsem vám to děcko neudělala tak ti vážně nemám co říct
Tak jasně že to je od té holky nevychovanost, ale nazývat to"navážením se do tvého nenarozeného dítěte" je trochu mimo.
@karkarka píše:
Břicho mají netěhotne. Těhotné mají pupek nebo cejchu jak vrata. Bříško fakt ne.
Ty napr. cane maji pupek nebo cejchu jak vrata.
Tehotne maji zas brisko.
Zalezi, jak to citis, no ![]()