Považujete toto za vyčůranost?

Anonymní
8.1.19 08:43

Považujete toto za vyčůranost?

Zaměstnanec si vezme propustku k lékaři, přičemž je mu sděleno, že má nárok na celý den volna (vzhledem ke vzdálenosti místa lékařské prohlídky a zaměstnání). Zaměstnanec využije možnosti celého dne, přesto, že nakonec mohl reálně stihnout polovinu pracovní doby.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

736
8.1.19 08:46

Ne, v pohodě.. člověk je unavený po té cestě. A když je v tom vzadalenem městě může se tam ji po něčem podivat, nebo jít na oběd a td. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
8.1.19 08:47

Zákon to umožňuje, tak proč to nevyužít. Ty víš, kolik tam bylo lidí, jak daleko to měl, jaká byla doprava, atp.? Navíc, co je tobě do toho? Máš nakonec stejnou možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
8.1.19 08:47

To není ani tak vyčůranost, jako spíš běžně tolerovaná nepoctivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19385
8.1.19 08:48

Taky bych toho využila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49067
8.1.19 08:49

pokud mu vznikne nárok na celý den tak jaká vyčůranost? Navíc teda lékaře má dál takže čas na cestě, v čekárně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
8.1.19 08:50
@7.straka píše:
Zákon to umožňuje, tak proč to nevyužít. Ty víš, kolik tam bylo lidí, jak daleko to měl, jaká byla doprava, atp.? Navíc, co je tobě do toho? Máš nakonec stejnou možnost.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.19 08:51
@Anonymní píše:
Zaměstnanec si vezme propustku k lékaři, přičemž je mu sděleno, že má nárok na celý den volna (vzhledem ke vzdálenosti místa lékařské prohlídky a zaměstnání). Zaměstnanec využije možnosti celého dne, přesto, že nakonec mohl reálně stihnout polovinu pracovní doby.

Z pohledu zaměstnance ne - má na to nárok.
Z pohledu zaměstnavatele ano - mohl se do práce vrátit :-).
Z pohledu nezaujatého - záleží, co vykonává za práci. Pokud úkolovou, tedy že má do termínu x udělat práci x, a udělá ji, pak bych to vůbec neřešil.
Pokud časovou (např. pokladní, ve výrobě), pak bych mu napoprvé zkusil vysvětlit, že za něj musel dělat práci někdo jiný, přestože dostal den zaplacený, a že bych uvítal, kdyby takto své povinnosti na jiné zaměstnance nepřenášel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000

Kdyz to nedela kazdy tyden :nevim: a buh vi, s cim zrova byl u lekare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2822

I ja to delam. Dojizdim do prace pres hodinu a pul, takze se mi opravdu nechce stravit pres tei hodiny ve vlaku jen abych mohla treba hodinu pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Waterfall
8.1.19 08:52

Já běžně i o dovolené jsem vzdáleně připojená a pracuji. Tak ať mi aspoň v den u doktora vlezou na hrb ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1310
8.1.19 08:54

U mě i u manžela v práci běžná praxe, dokonce nikdo neřeší, kde je lékař, prostě lékař=den volna. Pochopitelně se to nesmí zneužívat nějak často ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
8.1.19 08:55

Já jsem tuto možnost taky využila párkrát. Např zubaře jsem měla od zaměstnání daleko a hlavně bez auta takže spojení šílené. Ale to bylo třeba jen dvakrát do roka max někdy ani to ne takže si myslím že by to zaměstnavatele nemělo štvát. Neřeknu kdybych to dělala každej měsíc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1326
8.1.19 09:00

Mě to jako vycuramost nepřijde u mého obvodaka ,kde jsem tam byla v 9 hodin ráno jsem přišla až ó půl 12 , někde jsou hold čekací doba delší jak píše někdo nademnou a jestli prac. Doba trvá 8 hodin tak bych taky nešla ;-) já dělám 12 tky mě se to netýká :-) my máme lékaře si vyřizovat mimo pracovní dobu jinak prémie dolů :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
8.1.19 09:00

Není to vycuranost ,ale celkem logické řešení… příklad chodím na 7 lékaře mám na 9 ,k lékaři jedu hodinu ,tam většinou 2 hodin čekám dejme tomu pul hodiny u lékaře ,než vyberu léky vyjedu od nemocnice procrcam se městem ,zas hodina zpátky znamená že se domů dostanu zhruba ve 14:00 ,to mám jít jako na hodinu do práce? trochu blbost ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama