Povinný předškolní rok

Anonymní
12.11.19 16:07

Povinný předškolní rok

Dobrý den, chci se zeptat. Dcera od září chodí do MŠ a navštěvuje povinný předškolní rok, od září už byla asi třikrát nemocná, dnes nám bylo doporučeno od lékaře, vyřadit ji z kolektivu na několik týdnů. Vše má samozřejmě omluveno, vysoká absence nějak nevadí? Vůbec se v tomhle neorientuji. Učitelky na me koukali divné, když jsem ji se streptokokovou angínou nechala tři týdny doma, tak aby pak třeba nebyl problémy když si ji teď nechám doma další měsíc. Díky za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17406
12.11.19 16:09

Tak když koukají blbě tak jim dej papír od mudr, jinak syn hodně marodil učitelky koukaly taky blbě ale víc neřešily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 16:11

@ka2ka Dr se to moc omlouvat nechce, celkově tenhle systém moc nezastává

• Nahlásit
  • Citovat
17406
12.11.19 16:14

Tak se domluv že bude doma a že jí můžou přezkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
12.11.19 16:15

Není dáno kolik docházky musí odchodit. Dcera marodí od půlky října. Začátkem prosince jdeme na operaci. Ve školce jsem se domluvila, že bude doma do konce roku. Problém nebyl naopak mi to pochválili, že by ve školce teď určitě něco chytila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3762
12.11.19 16:25

Me bylo receno, ze mohou dite vyloucit. Nevim co je na tom pravdy. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
12.11.19 16:36

@scentini u nás to je pokud dítě chybí déle než 14 dní, ale bez omluvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
12.11.19 16:39

Nemohou nikoho vyloučit, to je blbost. Když rodič normálně napíše omluvenku jak pro dítě na základce tak to stačí. Školka opravdu nemá praktiky jako ve škole, že nad 30% absence například bude neklasifikované atd. Ve školce být předškolní a povinné není přesně dáno kolik dnů musí odchodit. Takže zakladatelko normálně jestli máte nějaký omluvný lístek nebo tak napiš omluvenku od - do…podpis zákonneho zástupce a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
12.11.19 16:42

A co školka jako udělá když bude dcera nemocná? Myslíš že ji jako nepustí do školy? :D někdo prostě marodi no, navíc to máte omluvene od dr, tak bych to vůbec neřešila. U nás ve školce to vůbec neřeší, sama ředitelka říkala, že je ten povinný poslední rok blbost a udělali to kuli nepřizpůsobivým, aby ta děcka měla nějakou přípravu před školou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 16:55

@scentini z povinné docházky vyloučit nemohou.
Mám předškoláka. Byl 2 týdny v září a půjde až po Vánocích. Měl zápal plic, zánět ledvin, laryngitidu. Virózu, střevní virózu, kašel, zelenou rýmu…
Omluveny je, předpokládám, že budou chtít od lékaře nějaké potvrzení. Aktuálně uvažuju, že zkusíme nějaký individuální plán. Já už půjdu přímo za ředitelkou to domluvit.
Náš předškolák chodí třetí rok. Loni odchodil září i říjen. Letošní rok je co do nemocí nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.19 16:55

@Kriss Tina prý se to řeší přes sociálku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.19 17:03
@Anonymní píše:

Co se řeší sociálkou?

• Nahlásit
  • Citovat
13585
12.11.19 17:04
@Anonymní píše:

A co udělá sociálka? Sebere ti dítě, protože bývá nemocné? To se řeší tak, když chybí bez důvodu a rodiče dělají mrtvé brouky a ne když to má řádně omluvené od dr :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 17:06

@Kriss Tina tak ona teď vyloženě nemocná není, jen ORL nedoporučuje kolektiv, zajímalo mě jak je to v praxi a jestli to třeba při vyšší absenci někdo nebude třeba později řešit. Samotné rozhodnutí zda ji tam dám nebo nedám je na mě, ale když jsem doma ještě s rok a půl starým synem, který má nemocnost ještě větší než dcera, tak mám stejný názor jako doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.19 17:09

@Kriss Tina u nás to třeba doktorka omlouvat nechce. Proto se to pak může řešit na socialce.
Syn je teď zdravý, ale bude doma, protože byl už podle mě nemocný dost, tak ať se mu uleví.
Taky jsem byla varovana, že to je při opakovanych nemocech, když si školka bude myslet, že to je jen kryté „záškoláctví“.
Asi to bude školka od školky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama