Povolená pánev po porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.12.21 20:30

Povolená pánev po porodu

Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma. Stalo se někomu po porodu, že měl takový tlak v pochvě, jak kdyby tam něco překáželo? Jsem 6 týdnů po porodu, na kontrolu jdu až po novém roce a jsem z toho celá nesvá. Cítím to při každém kroku a při tlačení na WC. Měla jsem nástřih a i poranění uvnitř pochvy. A přijde mi, že mi to tam celé nějak kleso dolů ty orgány. Myslíte, že se to cvičením pánevního dna spraví? Je to pro mě náročné hlavně na psychiku a mám velký strach, že se tam něco pokazilo a už to tak zůstane. Měli jste to někdo stejně? 8o Děkuju za všechny odpovědi a snad přijde někdo s něčím pozitivním

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7246
28.12.21 21:32
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma. Stalo se někomu po porodu, že měl takový tlak v pochvě, jak kdyby tam něco překáželo? Jsem 6 týdnů po porodu, na kontrolu jdu až po novém roce a jsem z toho celá nesvá. Cítím to při každém kroku a při tlačení na WC. Měla jsem nástřih a i poranění uvnitř pochvy. A přijde mi, že mi to tam celé nějak kleso dolů ty orgány. Myslíte, že se to cvičením pánevního dna spraví? Je to pro mě náročné hlavně na psychiku a mám velký strach, že se tam něco pokazilo a už to tak zůstane. Měli jste to někdo stejně? 8o Děkuju za všechny odpovědi a snad přijde někdo s něčím pozitivním

Ano, je to poklesla poševní stěna a mocak. Je třeba cvičit. Je to z dlouhého nebo hodně silného tlaceni. Mám to taky, jsem 3,5 roku po porodu. Je to jako mít ve vchodu tenisak co se občas skripne při špatném pohybu. Večer je to horsi, jak se přes den povolí svaly. Zkoušela jdem cvičit s kulickama, ale neudržela jsem je vůbec uvnitř. Tak do dvou let dítěte jsem nemohla mít při ms tampon, hned šel ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
28.12.21 21:43

Dojdi si na urogynekologii, třeba na Podolí mají ambulanci přímo na toto téma. Stačí zavolat, sestra tě vyšetří. Nejlépe zajít do půl roku od porodu. Zjisti jestli je to utržené nebo jen porušene nervy.
Já si taky myslela že mám prolaps nebo jinou hrůzu a nakonec to byla jizva, která dlouho táhla, a oslabené pánevní dno z na mě velkého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
28.12.21 21:56

Měla jsem to taky, přesně jak říkáš, při močení na WC jsem úplně cítila, jak to „leze“ ven… A bylo to i trochu vidět :oops: teď jsem tři měsíce po porodu a už je to ok, srovnalo se to samo… Trošku jsem cvičila Kegelovy cviky, nejspíš to také pomohlo… Žádné problémy nemám, tampony i sex ok :D
Budu doufat, že to bude i tvůj případ :kytka:
PS. Měla jsem také nástřih a poranění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
28.12.21 22:08
@hospodki píše:
Ano, je to poklesla poševní stěna a mocak. Je třeba cvičit. Je to z dlouhého nebo hodně silného tlaceni. Mám to taky, jsem 3,5 roku po porodu. Je to jako mít ve vchodu tenisak co se občas skripne při špatném pohybu. Večer je to horsi, jak se přes den povolí svaly. Zkoušela jdem cvičit s kulickama, ale neudržela jsem je vůbec uvnitř. Tak do dvou let dítěte jsem nemohla mít při ms tampon, hned šel ven.

A můžu se zeptat jaké cviky konkrétně? Ty Kegelovy jsou na to dobre jsem vyčetla, že? A zlepšilo se to teda časem nebo to zůstalo stejné? To už je asi napořád že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 22:09
@řehořice píše:
Dojdi si na urogynekologii, třeba na Podolí mají ambulanci přímo na toto téma. Stačí zavolat, sestra tě vyšetří. Nejlépe zajít do půl roku od porodu. Zjisti jestli je to utržené nebo jen porušene nervy.
Já si taky myslela že mám prolaps nebo jinou hrůzu a nakonec to byla jizva, která dlouho táhla, a oslabené pánevní dno z na mě velkého dítěte.

To mám hodně z ruky, ale až budu mít za sebou kontrolu u svého gynekologa, tak se zkusím objednat. Děkuju moc za radu ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 22:12
@Cucajz píše:
Měla jsem to taky, přesně jak říkáš, při močení na WC jsem úplně cítila, jak to „leze“ ven… A bylo to i trochu vidět :oops: teď jsem tři měsíce po porodu a už je to ok, srovnalo se to samo… Trošku jsem cvičila Kegelovy cviky, nejspíš to také pomohlo… Žádné problémy nemám, tampony i sex ok :D
Budu doufat, že to bude i tvůj případ :kytka:
PS. Měla jsem také nástřih a poranění…
8o

Já to teď poprvý prozkoumala ve stoje před sprchou a celý ten vchod mám vycpany 8o je mi z toho fakt úplně na nic, furt na to musím myslet. A na gynde to u tebe viděli? Kéž by se to taky samo srovnalo. Já koukala na fotky různých těch prolapsu a mám obavy, že to bude ono. Měla jsem rychlý porod, hodně jsem tlačila a takle to dopadlo :cry:

• Citovat
  • Nahlásit
605
28.12.21 22:20
@Anonymní píše:
8oJá to teď poprvý prozkoumala ve stoje před sprchou a celý ten vchod mám vycpany 8o je mi z toho fakt úplně na nic, furt na to musím myslet. A na gynde to u tebe viděli? Kéž by se to taky samo srovnalo. Já koukala na fotky různých těch prolapsu a mám obavy, že to bude ono. Měla jsem rychlý porod, hodně jsem tlačila a takle to dopadlo :cry:

Jj, vycpaný jsem to taky měla, pohled pro bohy :zed: jj, Dr na gyndě to viděl, řekl že je to spadlý močový měchýř a jestli náhodou nemám inkontinenci (tu jsem naštěstí neměla)… Řekl mi jen, že se to může časem samo srovnat a nebo taky nemusí… A případný druhý porod to může ještě úplně dodělat :,(
Ale jak říkám, teď po 3 měsících jsem bez problemu, jako už to asi nikdy nebude jako dřív, ale už to nevypadá tak hrozně a hlavně necítím, že to „vypadává“… Hlavu vzhůru, dej tomu čas, taky jsem byla zoufalá… Je mi 31 a myslela jsem, že můj sexuální život je totálně zazděnej… A není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 22:22
@Cucajz píše:
Jj, vycpaný jsem to taky měla, pohled pro bohy :zed: jj, Dr na gyndě to viděl, řekl že je to spadlý močový měchýř a jestli náhodou nemám inkontinenci (tu jsem naštěstí neměla)… Řekl mi jen, že se to může časem samo srovnat a nebo taky nemusí… A případný druhý porod to může ještě úplně dodělat :,(
Ale jak říkám, teď po 3 měsících jsem bez problemu, jako už to asi nikdy nebude jako dřív, ale už to nevypadá tak hrozně a hlavně necítím, že to „vypadává“… Hlavu vzhůru, dej tomu čas, taky jsem byla zoufalá… Je mi 31 a myslela jsem, že můj sexuální život je totálně zazděnej… A není ;)

Tak to jsme na tom úplně stejně fakt že jo, ale hodně jsi mě uklidnila, že se to opravdu může srovnat i samo, kéž bych byla taky ten případ 🙏 přesně toho sexu se bojím a dalšího porodu taky, raději bych CS. Me je 25 a tohle byl první porod. Mo děkuju za podporu, snad se to i u mě zlepší aspoň trošku :?

• Citovat
  • Nahlásit
604
28.12.21 22:40

Podle toho, co říkala sestra při měření na ambulanci, důležité je řešit to do půl roku. Když je to utržené, není co posilovat. Musí se to příšit zpět. Když ponicena nervova zakončení, tak stimulovat a pak cvičit. Důležité je zjistit stav věci. Dojmy po porodu dole-myslela jsem, že tam vybuchl granát a že je konec se sexem… Rok po porodu už je to lepší, spíš je problém hlava bez tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 22:43
@řehořice píše:
Podle toho, co říkala sestra při měření na ambulanci, důležité je řešit to do půl roku. Když je to utržené, není co posilovat. Musí se to příšit zpět. Když ponicena nervova zakončení, tak stimulovat a pak cvičit. Důležité je zjistit stav věci. Dojmy po porodu dole-myslela jsem, že tam vybuchl granát a že je konec se sexem… Rok po porodu už je to lepší, spíš je problém hlava bez tělo.

A jsou tam dlouhé objednací lhůty? To se raději opravdu objednám, ať něco nezanedbam. Achjo jsem z toho akorát vyděšená, taky je to tam u mě jak po výbuchu a sex si vůbec nedokážu představit 🙄 jsem z toho fakt psychicky úplně na dně, že si nedokážu ani užívat vysněneho miminka

• Citovat
  • Nahlásit
604
28.12.21 22:49
@Anonymní píše:
A jsou tam dlouhé objednací lhůty? To se raději opravdu objednám, ať něco nezanedbam. Achjo jsem z toho akorát vyděšená, taky je to tam u mě jak po výbuchu a sex si vůbec nedokážu představit 🙄 jsem z toho fakt psychicky úplně na dně, že si nedokážu ani užívat vysněneho miminka

jen asi 14 dní čekání na Podolí. Nevím jak jiné urogynekologie v jiných ambulancich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
28.12.21 23:02

Souhlasím s Řehořicí, raději zjisti jak na tom jsi a uvidíš… Ale ty jsi teprve 6 týdnů po porodu, to je ještě hrozně brzo - jak psaly holky, někdo měl sex ok po roce, někdo třeba dřív… Budu držet palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
28.12.21 23:15
@Kejty25 píše:
A můžu se zeptat jaké cviky konkrétně? Ty Kegelovy jsou na to dobre jsem vyčetla, že? A zlepšilo se to teda časem nebo to zůstalo stejné? To už je asi napořád že?

Jj, kegelovy a pak taky vkládat Venušiny kuličky a zkoušet vtahovat. To je vše na posílení. Zlepšilo se to, ale jakmile se mi chce jen krapet curat tak nesmím kychnout. Mám po porodu trochu inkontinenci a teď jsem tehotna v 5m. Prijde mi, ze jak se vše rozvolnuje tak je to zas horsi. Jako vliv na sexuální zivot nebo nějaky bloky nemám, ale to je o vnitřním nastavení. Šitá jsem byla hodně včetně čípku a tlačila jsem cca hodinu. Nejhorší to bylo fakt ty dva měsíce po porodu, pak se to začalo zlepšovat. Jinak stav co popisujete je totožný s mým. Já teda na vyšetření nesla, protože se to zlepšilo. Bohužel ani to prisiti není definitivní a hodně částo se to musí dělat opakovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
28.12.21 23:25

Ještě si pamatuju, že mi gyndař kladl na srdce, ať při čůrání nepřerušuju proud moči, že v tomto případě (při povoleném močovém měchýři), je to hrozná zátěž na ten měchýř… Vyčůrat se na jeden „zátah“ a hotovo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat