Práca šalinářky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
keliska
Kecalka 276 příspěvků 08.10.14 09:42
práca šalinářky

Ahojte, prosím máte tu niekto skúsenosť s takouto prácou? Ideálne DPMB. Zaujíma ma to hlavne v ženskom podaní, či jazdia ženy aj v noci, ako je to so sviatkami, kurzom, ktorým musíte na začiatku prejsť a dobou na ktorú sa im upíšte. Nepohrdnem ani skúsenosťou muža.

Reakce:
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 08.10.14 09:54

V noci se nejezdí, v noci přece jezdí rozjezdy a to jsou autobusy. Ale jinak zkušenost nemám.

Hanka1
Extra třída :D 14167 příspěvků 08.10.14 10:07

Tak v Praze nocni tramvaje jezdi…v Brne ne?

elen-ka
Extra třída :D 13125 příspěvků 16 inzerátů 08.10.14 10:14
@Hanka1 píše:
Tak v Praze nocni tramvaje jezdi…v Brne ne?

@Hanka1, v Brně jezdí rozjezdové autobusy. Dříve jezdili i tramvaje, ale už chvíli jen autobusy.

Hanka1
Extra třída :D 14167 příspěvků 08.10.14 10:15

@elen-ka dik za info

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 10:46

Nikdy v zivote jsem brnenske rozjezdy nepochopila :D

smudlinky
Závislačka 2649 příspěvků 283 inzerátů 08.10.14 10:47

Tramvaje jezdí od cca 4,30 do cca 22,30 Od 23 hod., pak jezdí rozjezdy(autobusy)
Tramvaje jezdí stále, svátky, víkendy, prázdniny. V tuto dobu se pouze omezuje jejich počet aby si mohli vzít zaměstnanci volno. DPMB má personální oddělení, kde určitě zodpoví veškeré otázky týkající se kurzů, zrdravotních omezení atd. http://www.dpmb.cz/?…

elen-ka
Extra třída :D 13125 příspěvků 16 inzerátů 08.10.14 11:23
@lulinaaa píše:
Nikdy v zivote jsem brnenske rozjezdy nepochopila :D

Já zase mám problém pochopit pražské rozjezdy či noční dopravu. Brněnská mi právě naopak přijde velmi jednoduchá a srozumitelná.

Ainy
Závislačka 3368 příspěvků 08.10.14 11:39

@elen-ka V Praze bych byla v pr… i ve dne :mrgreen: @keliska Myslím, že se dělají i nějaké psychotesty, já bych asi neprošla :oops:

elen-ka
Extra třída :D 13125 příspěvků 16 inzerátů 08.10.14 12:08
@Ainy píše:
@elen-ka V Praze bych byla v pr… i ve dne :mrgreen: @keliska Myslím, že se dělají i nějaké psychotesty, já bych asi neprošla :oops:

Ainy, zvykla by jsi si. Já s tím měla taky ze začátku problém a dodnes hledám spoje jak se kam dostat na netu, když potřebuji jet kde to moc dobře neznám :-)

keliska
Kecalka 276 příspěvků 08.10.14 12:28

Smudlinky - no ja práve váham či tam zavolať, chcela som vedieť, či má niekto osobné skúsenosti a má táto myšlienka vôbec zmysel. Ja sa práve v noci v Brne vobec nepohybujem, ani som si nevšimla, že v noci nejazdia :-D. A keď som si čítala články o „řidičoch tramvají“ tak práve všade sa písalo o Prahe, kde sa jazdí aj v noci. A popravde, neviem si predstaviť, že by som jazdila 24.12. :-(.Počula som len o celkom pekných peniazoch. Ale že s atreba upísať na tri roky, lenže neviem či šlo o DPMB

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 08.10.14 13:01

Musíš mít vzdělání s maturitou, řidičák skupiny B. Dělají se nějaké psychotesty a zajímá je i zdravotní stav. Řídit tramvaj si tě naučí a hodí se dobrá znalost Brna, ale to tě asi případně taky naučí. Kdysi jsem to zevrubně zjišťovala pro bráchu, ale nic z toho nebylo. Pravda je, že už jsem dlouho náborový leták v MHD neviděla a slyšela jsem, že snad mají větší nouzi o řidiče trolejbusů a autobusů. Tam už se ale vyžaduje i řidičák na autobus. V noci se nejezdí, ve svátky ano, ale spojů je mnohem méně, pochybuju, že ženy mají nějaké zvláštní úlevy. Řidiček tramvají jezdí v Brně docela dost, takže za exota bys rozhodně nebyla.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 08.10.14 17:18

@keliska
Popravdě - chtít jít dělat někam kde nai nevíš jak co je a to stačí jen otevřít oči? Na každé zastáve je jízdní řád, co takhle se podívat na to kdy je první a poslední odjezd? A teda, že někdo netuší o existenci rozjezdů :nevim:

Řidičů šalin není málo, je jednoduché se na něj dostat - stačí ŘP „B“ - nic neobvyklého, kurz na tramvaj dělají oni.
Ovšem autobus či trolejbus to je jiná, protože tam už je třeba další ŘP a profesní průkaz (což není úplně levná záležitost). Žen je, jak píše @sovička dost a je to běžné. V „kabině“ seš sama, zavřená, zamčená. Ano, občas je třeba někomu prodat lístek či jít si přehodit vyhybku.

A 24.12. se mimochodem nejezdí celý den, ale od určité hodiny se přechází na systém rozjedů… Ovšem pokud nejsi ochotná pracovat víkendy, svátky,… tak to asi nebude vhodná práce pro tebe.

Jinak co se upisování atd. se můžou měnit, takže bych se přihlásila či ptala u zdroje.

keliska
Kecalka 276 příspěvků 09.10.14 12:21

Tak ja nejsom priamo z Brna, a jazdím tam skor autom. Není to moj sen, ale zufalstvo, kdeže mam už dlho problém zohnať si robotu, a to som si myslela, že mi VŠ k nečemu snad i bude…Bez praxe na mňa všade kašlú. Včera som si tam zavolala, mam dojsť na ich ustredňu a zapísať sa do evidencie, ďalší kurz začína v lednu. Záujemcov je vraj veľa, ale aj ich veľa prijmamju. Takže za zaradenie do evidencie nič nedám, tak tam pojdem, ak sa mi nepodarí zohnať robota do januára, skusím to.Ono není ani nikde napísané, či tie ich skúšky potom zvládnem :-(.Uvidíme. Každopádne ďakujem za info.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >