Práce, jako záskok za mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 22:13
Prace, jako záskok za mateřskou

Nastoupila sem po mateřské jako zaskok za jinou mateřskou. Nadrizeny porad pry chce, aby se uz vratila do prace. Dítě ma teprve mesic.po jake dobe se muze vratit do prace? Musi mi to dat nejak vedet, jako ze se treba za mesic chysta vratit do prace? Nebo muze prijit ue dne na den do prace a rict mi, o de dneska nastupuju bez dom. Vyzna se v tyhle problematice nekdo? Dekuji

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 31.10.18 22:16

Pracovní smlouvu bys měla mít uzavřenou na nějakou dobu, do data, ne??? Dotyčná se teoretický může do práce vrátit po mateřské. Takže ve věku dítě cca 5m.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 31.10.18 22:20

@Veru1987 Tak muze se vratit i drive, nejkratsi mateřská je 14 tydnu… A jinak smlouva na dobu určitou mohla byt definovana nejen datumem, ale i udalosti, tedy napr. do data navratu pani xy z mateřské dovolené.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 31.10.18 22:22
@j.a.n.i1 píše:
@Veru1987 Tak muze se vratit i drive, nejkratsi mateřská je 14 tydnu… A jinak smlouva na dobu určitou mohla byt definovana nejen datumem, ale i udalosti, tedy napr. do data navratu pani xy z mateřské dovolené.

Mateřská je 6měsícu, ne? A to jsem nevěděla že to jde definovat i události.

zrcadlo
Kelišová 6851 příspěvků 31.10.18 22:22
@Veru1987 píše:
Pracovní smlouvu bys měla mít uzavřenou na nějakou dobu, do data, ne??? Dotyčná se teoretický může do práce vrátit po mateřské. Takže ve věku dítě cca 5m.

Může dřív, nejdříve po skončení šestinedělí a zároveň po 14 týdnech mateřské. U zástupů se nepíše ve smlouvě datum, ale „po dobu mateřské/rodičovské dovolené“ (právě proto, že zaměstnavatel neví přesně, kdy se zaměstnankyně vrátí).

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 31.10.18 22:23
@zrcadlo píše:
Může dřív, nejdříve po skončení šestinedělí a zároveň po 14 týdnech mateřské. U zástupů se nepíše ve smlouvě datum, ale „po dobu mateřské/rodičovské dovolené“ (právě proto, že zaměstnavatel neví přesně, kdy se zaměstnankyně vrátí).

Tak jsem ponaučená. A u mateřské jsem myslela že je těch 6 měsícu a pak nejdříve práce. Nevím proč jsem to tak myslela.

zrcadlo
Kelišová 6851 příspěvků 31.10.18 22:24
@Veru1987 píše:
Mateřská je 6měsícu, ne? A to jsem nevěděla že to jde definovat i události.

Ano, ale dá se zkrátit, ne každý chce být doma 6 měsíců (resp. 28 týdnů nebo 37 týdnů u vícerčat) - nelze současně pracovat na stejné pozici a čerpat PPM, ale pokud se zastaví čerpání PPM a mateřská dovolená, tak se zaměstnankyně může vrátit dřív.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 22:38

Jenze me jde o to zda mi musi dat vedet, ze bude nastupobat napr po 5 mesicich (bylo to mysleno na dobu 3 let) a nebo muze prijit do prace a rict "ted se vracim a vyhodit me hned z mista.

zrcadlo
Kelišová 6851 příspěvků 31.10.18 22:40
@Anonymní píše:
Jenze me jde o to zda mi musi dat vedet, ze bude nastupobat napr po 5 mesicich (bylo to mysleno na dobu 3 let) a nebo muze prijit do prace a rict "ted se vracim a vyhodit me hned z mista.

Nemusí, resp. zákon to neukládá. Když ti zítra řeknou, že se od ledna vrací, tak s tím nic neuděláš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 22:45

Prace za materskou je fakt na nic. Lidi s vami zachazeji jak s hadrem, ktery driv nebo ppzdeji stejne zmizi. Premyslim co je ted pro me lepsi. Jestli dat vypoved a hledat neco s moznosti na neurcito nebo tam zatim zustat dokud to jde. Do dvou let bych chtela druhe dite

Lendeš
Kelišová 5398 příspěvků 01.11.18 10:22

Pokud máš ve smlouvě, že pracovní poměr trvá po dobu MD/RD, tak prostě skončí návratem dotyčné. Ale příště si klidně v té smlouvě můžeš dohodnout ten konec jinak, např. že prac. poměr bude trvat ještě nejméně měsíc po písemném oznámení návratu apod. a předejít tak té nejistotě, že prac. poměr skončí ze dne na den.

ritterca
Kecalka 125 příspěvků 01.11.18 17:33
@Anonymní píše:
Prace za materskou je fakt na nic. Lidi s vami zachazeji jak s hadrem, ktery driv nebo ppzdeji stejne zmizi. Premyslim co je ted pro me lepsi. Jestli dat vypoved a hledat neco s moznosti na neurcito nebo tam zatim zustat dokud to jde. Do dvou let bych chtela druhe dite

Hele, při podpisu smlouvy si snad věděla, že jsi jen záskok, tak nevím, co se tu rozčiluješ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >