Sociální a zdravotní pojištění platba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
couch
Stálice 88 příspěvků 1 inzerát 31.10.18 17:09
Soc.a zdrav. pojisteni platba

Ahoj, jak je to prosím s platbou soc. a zdrav.poj., když člověk evidovány na úřadu práce nastoupí do zaměstnání k 15.11.?
Platí půlku úřad práce a půlku nový zaměstnavatel nebo celé úřad práce?
Díky moc

Reakce:
smudlinky
Závislačka 2599 příspěvků 343 inzerátů 31.10.18 17:14

UP neplatí nic, zdravotní platí stát- proto se při registraci posílá žadatel na pojištovnu, sociální neplatí nikdo. od nástupu do zaměstnání jde pak socialni a zdrav poj z vyplaty

arinecka
Kelišová 5508 příspěvků 31.10.18 17:54

@couch Na úp první půlrok platí zdrav + soc stát, pak už jen zdrav pokud jis tam déle. Pokud nastoupíš do práce 15. 11 tak za ten měsíc máš zaplaceno, platí se až ten další už z výplaty.

renduli
Závislačka 3097 příspěvků 31.10.18 18:20
@arinecka píše:
@couch Na úp první půlrok platí zdrav + soc stát, pak už jen zdrav pokud jis tam déle. Pokud nastoupíš do práce 15. 11 tak za ten měsíc máš zaplaceno, platí se až ten další už z výplaty.

A to víš jistě, nebo se domníváš?

elan
Kecalka 213 příspěvků 31.10.18 18:31

@arinecka Pokud nastoupíš do práce 15. 11 tak za ten měsíc máš zaplaceno, platí se až ten další už z výplaty.
Toto platí, řešila jsem to také letos, ověřeno na zdravotní pojištovně.
Akorát, když si na UP, tak stát za tebe platí pouze zdravotní pojištění, sociální neplatí.

arinecka
Kelišová 5508 příspěvků 31.10.18 18:36
@renduli píše:
A to víš jistě, nebo se domníváš?

No, mám za to že dřív to tak bylo, dnes asi už ne a stát platí jen zdravotko. Když si člověk není jistý tak je nelepší se zeptat tam kde mu dají 100% odpověď. Tady se můžeme jen domnívat :mrgreen:

Titty
Echt Kelišová 8172 příspěvků 31.10.18 21:31
@arinecka píše:
No, mám za to že dřív to tak bylo, dnes asi už ne a stát platí jen zdravotko. Když si člověk není jistý tak je nelepší se zeptat tam kde mu dají 100% odpověď. Tady se můžeme jen domnívat :mrgreen:

Když jen matně tušíš, že dřív to tak asi bylo, je lepší neodpovídat. ;)
Protože to, co jsi napsala, pravda není.

arinecka
Kelišová 5508 příspěvků 01.11.18 04:27
@Titty píše:
Když jen matně tušíš, že dřív to tak asi bylo, je lepší neodpovídat. ;)
Protože to, co jsi napsala, pravda není.

No, tady to není právní poradna, takže logicky by si měla info zjistit tam kde jí to řeknou na 100% žejo. Ne pak tvrdit že jedna paní na emimi psala..... :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 12:38

Ahoj,

pokud je někdo OSVČ byť jen jeden den v měsíci, platí celou zálohu.

Pokud osoba NENÍ OSVČ, tak stačí aby JEDEN JEDINÝ DEN z měsíce byla NĚKDE evidována

• na ÚP či jjiné státní kategorii
  • v zaměstnání

a nic neplatí. Pojistné platí stát.
Sociálka povinná není, to nikdo neřeší a nehlídá.

Inko z VZP

NMartina
Povídálka 34 příspěvků 15.01.19 11:22
Jak to je?

Ahoj byla jsem na UP do 1.1.2019 od 2.1.2019 jsem nastoupila do práce mám pracovní smlouvu ale na 20hodin týdně. Kdo tedy platí sociální a zdravotní pojištění? Díky.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 15.01.19 11:33

@NMartina zaměstnavatel

NMartina
Povídálka 34 příspěvků 15.01.19 15:37

@Sojkka děkuji a je to tak i když si nevydelam víc jak 10 tisíc?

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 15.01.19 16:08

@NMartina Jestli máš klasickou prac. smlouvu nebo dohodu o prac. činosti nad 3.000,– tak ano. Jestli máš DPP do 10.000,– tak si ZP platíš sama jako osoba bez zdanitelných příjmů a SP není povinné.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 15.01.19 17:07
@arinecka píše:
No, tady to není právní poradna, takže logicky by si měla info zjistit tam kde jí to řeknou na 100% žejo. Ne pak tvrdit že jedna paní na emimi psala..... :mrgreen:

Není to tady sice právní poradna, ale taky není dobré psát nesmysly.

NMartina
Povídálka 34 příspěvků 15.01.19 21:02

@Sojkka Mám klasickou smlouvu. Díky moc docela se mi ulevilo :thumbsup: :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >