Práce učitele na ZŠ, SŠ?

12199
8.6.20 20:04

Práce učitele na ZŠ, SŠ?

Ráda bych podiskutovala o tom, jaké výhody a nevýhody má práce na určitých typech škol. V poslední době jsem pracovala a dosud pracuji se staršími dětmi, respektive skoro dospělými a i dospělými lidmi, což mě baví. Nabízí se mi ale teď možnost jít učit na základku, tak zvažuji… Před cca 15 lety jsem na ZŠ učila, tak už si to vlastně ani moc nepamatuji, jaké to je a co to obnáší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22760
8.6.20 20:16

Ahoj Evi, když na základku, tak na první stupeň. Druhý stupeň základní školy je snad ta nejtěžší a nejméně vděčná disciplína. Puberta v plném proudu, mizerná motivace dětí, iluze o tvůrčí práci s mladými lidmi často střídá těžká deziluze. Učitel musí zvládnout zapojit do práce hrstku pracovitých a motivovaných dětí a ukočírovat hordu těch, kteří to nedávají. Nemluvě o inkludovaných žácích, se kterými ti systém nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
8.6.20 20:26

Hani, první stupeň nemůžu. Nejsem na to študovaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
8.6.20 20:29
@eva valoi píše:
Hani, první stupeň nemůžu. Nejsem na to študovaná.

A na druhý jsi? Pokud máš pedagogické vzdělání, lze si kvalifikaci na první stupeň doplnit nebo učit první stupeň s tím, že budeš mít i alespoń jednu hodinu na druhém stupni a je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
8.6.20 20:41

Ja teda zase vubec neumim fungovat na prvnim stupni. Druhy stupen je pro me absolutne nejlepsi volba! Narocne asi ano, ale jinde bych nedelala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5852
8.6.20 20:45
@eva valoi píše:
Ráda bych podiskutovala o tom, jaké výhody a nevýhody má práce na určitých typech škol. V poslední době jsem pracovala a dosud pracuji se staršími dětmi, respektive skoro dospělými a i dospělými lidmi, což mě baví. Nabízí se mi ale teď možnost jít učit na základku, tak zvažuji… Před cca 15 lety jsem na ZŠ učila, tak už si to vlastně ani moc nepamatuji, jaké to je a co to obnáší.

Upřímně, asi bych na druhý stupeň nešla… Ja teda naštěstí ani nemohu, nemám pajdák. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23695
8.6.20 20:55
@hanka.br. píše:
Ahoj Evi, když na základku, tak na první stupeň. Druhý stupeň základní školy je snad ta nejtěžší a nejméně vděčná disciplína. Puberta v plném proudu, mizerná motivace dětí, iluze o tvůrčí práci s mladými lidmi často střídá těžká deziluze. Učitel musí zvládnout zapojit do práce hrstku pracovitých a motivovaných dětí a ukočírovat hordu těch, kteří to nedávají. Nemluvě o inkludovaných žácích, se kterými ti systém nepomůže.

Ono to pro někoho zas takové terno jít učit na první stupeň není. Sama jsem učila dva roky 4 a 5 třídu. Ta jedna třída byla fakt suprová a učilo se mi u nich velice dobře, i jsem s nimi přešla na druhý stupeň. Po mateřské jsem šla už učit na druhý stupeň s tím, že jsem u malých měla pracovky a zlatě druhý stupeň. U syna to vysvětlování atd ještě dávám, ale 20 dětí co nezvládne pořádně udělat uzlík, když přišíváme knoflík bylo na mě moc.
To už jsem spokojenější u těch starších, i když to tam taky občas stojí za to, ale je to dobrá výzva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23695
8.6.20 20:58
@SAJ píše:
Upřímně, asi bych na druhý stupeň nešla… Ja teda naštěstí ani nemohu, nemám pajdák. ;)

Je to o zvyku. Je tam to co psala Hanka, ne že ne. Ale zase se někdy něco povede a to je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13668
8.6.20 21:00

Je to výrazně náročnější práce než s dospělými a nebo středoškoláky - zejména pokud učíš ty studijně zdatnější. Ani ne tak obsahově, jako komunikačně a z hlediska práce se skupinou.

Čím je ta nabídka pro tebe lákavá a co ti vadí na současném místě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
8.6.20 21:04
@Aspera píše:
Ono to pro někoho zas takové terno jít učit na první stupeň není. Sama jsem učila dva roky 4 a 5 třídu. Ta jedna třída byla fakt suprová a učilo se mi u nich velice dobře, i jsem s nimi přešla na druhý stupeň. Po mateřské jsem šla už učit na druhý stupeň s tím, že jsem u malých měla pracovky a zlatě druhý stupeň. U syna to vysvětlování atd ještě dávám, ale 20 dětí co nezvládne pořádně udělat uzlík, když přišíváme knoflík bylo na mě moc.
To už jsem spokojenější u těch starších, i když to tam taky občas stojí za to, ale je to dobrá výzva.

Chápu, mít jenom pracovky u mrňat musí být dílo:-) Já jsem měla na mysli spíše to, že když si vedete děti od první třídy a na všechno, jsou tvárné k obrazu učitele, přijmou vaši filozofii, jsou nádherně motivovatelné, rodiče až na výjimky dobře spolupracují, když se sejde kolektiv, je to fakt úžasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41260
8.6.20 21:18
@hanka.br. píše:
Chápu, mít jenom pracovky u mrňat musí být dílo:-) Já jsem měla na mysli spíše to, že když si vedete děti od první třídy a na všechno, jsou tvárné k obrazu učitele, přijmou vaši filozofii, jsou nádherně motivovatelné, rodiče až na výjimky dobře spolupracují, když se sejde kolektiv, je to fakt úžasné.

proto mam rada vest decka od sestky (musim je teda odnaucit zalovat :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
8.6.20 21:20

@Ou Na práci mi nevadí nic, baví mě, naplňuje, těším se tam po víkendu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
8.6.20 21:24
@matkabagristy píše:
proto mam rada vest decka od sestky (musim je teda odnaucit zalovat :lol: )

Určitě - někomu se se staršími dětmi lépe pracuje. Jen mám pocit, že už v páté třídě se jim mozek zaleje hormony, začínají protáčet oči, holky na sebe sočit kvůli klukům, kluci začnou odfukovat ofinu…a přejde je to na prahu dospělosti. Nic pro mě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5852
8.6.20 21:33
@hanka.br. píše:
Určitě - někomu se se staršími dětmi lépe pracuje. Jen mám pocit, že už v páté třídě se jim mozek zaleje hormony, začínají protáčet oči, holky na sebe sočit kvůli klukům, kluci začnou odfukovat ofinu…a přejde je to na prahu dospělosti. Nic pro mě :mrgreen:

Mně zase vyhovuje, když se jim přestanou oči protáčet dovnitř lebky a hormony poklesnou na běžnou nadrženou úroveň. :) Noví dospěláci mě baví, urážlivé puboše (zvlášť ty menstruující - viz. dnešní kauza Rowlingové) moc nemusím. Je horší uspět, ale někteří jsou úplně boží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23695
8.6.20 21:35
@matkabagristy píše:
proto mam rada vest decka od sestky (musim je teda odnaucit zalovat :lol: )

Přesně, to je u těch šesťáků vždy děs. On udělal a ona udělala vrrrrr. A ideálně pak a kde máš úkol ty? Já, já ho taky nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama