Práce v hypermarketu - dotaz ohledně pracovní doby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:27
Práce v hypermarketu - dotaz ohledně pracovní doby

Zdravím děvčata, mám v plánu zkusit flek v Kauflandu, a jelikož jsem čerstvý absolvent a na hlavní pracovní poměr jsem v obchodě nikdy nepracoval, rád bych si ujasnil pár věcí (nejlépe teda od lidí, kteří na podobným místě pracovali :mavam:):

1. Když obchod otvírá v 7, cca v kolik začíná ‚šichta‘? Resp. v kolik tam je třeba tak nejdřív být? (obecně, nemusí to být přímo Kauf - zajímá mě, jak dlouho trvá všechno připravit a tak).
  1. Pokud je práce na 40-ti hodinový úvazek (tj. na hlavní pracovní poměr), kdy se vlastně maká, když je obchod otevřený 15 hodin denně? Rozdělují se tam nějaké pravidelné ‚šichty‘, nebo se chodí tzv. „na zavolání“, tj. jeden den mě zavolají od dvou do desíti a další den od sedmi ráno do tří odpoledne?

+bonusová otázka za 20 bodů: Jak je to s dovolenou? Resp. jak dlouho předem ji je třeba hlásit? Pokud si budu chtít odfrknout třeba jeden den, budou se na mě zlobit když se to nahlásí méně než týden předem?

Pokud to jsou blbý dotazy tak se omlouvám, ale na plný úvazek jsem ještě nepracoval… Za každou odpověď díky! :dance:

Reakce:
Michaela02993
Závislačka 4060 příspěvků 19.06.19 17:33

Dělala sem v Tescu i Kaufu a v Tetě drogerii…
V Tescu jsem dovolenou nahlašovala 2 měsíce předem, směny se rozdělily aby vyšly na určitý počet hodin (klidně i 12tky)
V kaufu jsem o dovolenou musela prosit taky měsíc předem a taky se dělaly 12tky
V Tetě jsem dovolenou řešila jen 14 dní předem a směny jsem měla na 8 hodin ;)
Ohledně příchodu do práce, stačí tam dojít tak aby se člověk stihl prevlect do pracovního a převzít si například kasu ;)

vokishka
Extra třída :D 14891 příspěvků 19.06.19 17:35

Tak ono záleží na pracovní pozici. U nás pokladní chodí o půl hodiny dřív, aby prošli obchod, co mají a za jaké ceny (ovoce, pečivo). Směny jsou různé, správně by měly být alespoň 14 dopředu. Dovolená záleží na vedení. Ono skoro všechno může být jinak, opět prodejna od prodejny. Záleží vždy na vedení.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11140 příspěvků 19.06.19 17:41

Hele to záleží na konkrétním krámu. V kauflandu sem teda nedělala, ale v jiných obchodakach jo. Taky zalezi co tam budeš delat… Nicméně všude se začíná tak hodinu před otevřením, aby se to přichystalo. Pak jsou pozice, třeba doplňování zboží, ty tam bývají jenom dopoledne, takže dělají ranní směnu. Pak jsou takové ty prodavačky v lahudkach, u masa, co prostě dělají pultový prodej, ty tam musí být předem aby to nechystaly ale odchází když se zavře krám a pak jsou pokladní a ty pak ještě odnasely a počítaly kasu. Jinak někde se dělá ranní a odpolední směna a někde se dělá krátký dlouhý týden. Já dělala ten krátký dlouhý, začínaly sme v 6 ráno, otviralo se v 7 a odcházela sem tak 5 minut po 8 večer (krám měl otevřeno od 7 do 20h). Ale ten Kaufland má delší otvírací dobu tam bude spíš ranní a odpolední :nevim: a dovolenou sme si hlásily vždycky z jara, aby tak v dubnu bylo jasno kdo kdy nebude v práci. Plus teda když někdo onemocněl, dal výpověď apod sme si pak delily směny mezi sebou navíc, to bylo pak jako přesčas.

Eliskaxox
Závislačka 3808 příspěvků 19.06.19 17:50

Pracovní dobu budete mít nerovnoměrně rozvrzenou. Podle toho na jakém úseku budete dělat můžete začínat- pulty s uzeninou od 5h, doplňování od 6 a pokladní klidně od 7. Nerovnoměrně rozvržená pracovní doba znamená, že můžete jít do práce po, stř, čtvrtek a sobota neděle. Dva dny třeba od 6-14 a další dny klidně od 12-20h. Většinou se to domlouvá měsíc dopředu- už teď vím jak budu pracovat v červenci.

Anndy9
Kecalka 222 příspěvků 19.06.19 18:09

Já dělám ranní, odpolední, ranní je od 6-13 a odpolední buď od 13-19 nebo od 13-21. Jinak chodíme o hodinu dříve aby se vše připravilo

nonina
Závislačka 4167 příspěvků 19.06.19 18:23

Na dotaz již bylo celkem hezky odpovězeno.
Má zkušenost v kauflandu na zelenině. Chodili jsme kolem 5 ráno - protože právě ta zelenina je velmi náročná na nachystání, končilo se ve 13 hodin - ranní směna. Odpolední logicky byla od 13 do konce - čímž se myslí nejenom doba do zavření obchodu, ale i uklízení zeleniny a ovoce, které to potřebují, do chlaďáků v zázemí. Jednou měsíčně malá inventura, která se protáhne klidně i do desíti do večera (tehdy náš Kaufland zavíral v osm večer).
Pak byli směny tzv. trhačky - nástup ráno, pomoct s nachystáním obchodu, odchod domů v 9 ráno, v ten samý den se pak pokračovalo příchodem v 15 hodin a konec směny byl až večer po uklizení.
Dovolenou obecně Ti zaměstnavatel může celou nařídit v době, kdy se to jemu hodí - jenom musí být z dovolené 14 dní vkuse.

elan
Kecalka 283 příspěvků 19.06.19 18:27

Já pracovala jen v tescu, ranní, odpolední směny (většinou se stávalo, že jsem měla naplánováno 6 směn za týden, takže v práci pořad při 40h úvazku). Dovolená se nahlašovala do konce února. A když jsem potřebovala k doktorovi, odfrknout si, tak jsem si musela vyměnit směnu s někým 1 měsíc dopředu, nešlo z týdne na týden. Chodili jsme všichni na 6h ráno a otvíralo se v 7h a odpolední od 14h do 22h. Ale když někdo onemocněl, dal výpověď atd. tak se upravovali směny a chodívalo se i na 12h.

small.happy.wife
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 19.06.19 19:19

Ahoj, urcite to zalezi na pozici. Ja jsem pracovala teda kdysi v Globusu, ne v Kaufu. Delala jsem na zeleninu a zacinali jsme v 6hod, stejne tak lahudky, mlecne atd., aby se nachystal kram, nez se v 8 oteviralo. Pokladni chodily urcite pozdeji. Smeny jsme meli ranni a odpoledni. Dovolena urcite tak mesic predem, nez se delal rozpis na dalsi mesic. Drzim palce, at se Ti tam libi.

debra.morgan
Echt Kelišová 9526 příspěvků 19.06.19 19:32

V tescu na pokladne, kasa se neprebira, takze na 7 prijit tak, abys uz obleceny a nachystany do prace pipal kartu pred tou 7. pokud je to fakt takto rano, tak v 7 musis byt na miste, pokud jsem prichazela behem dne, tak jsem sice pipla teba před 9, na kterou jsem mela prijit, ale ze jsem na kasu dosla až třeba 9:10 nebo i vice nikdo neresil…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15459 příspěvků 19.06.19 19:40

V kaufu se začíná v 5h ráno a dost často jsou noční

Váš příspěvek
Reklama