Práce vychovatelky - školní družina
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Ahoj, moje mamka v družině učila, nevím jak je to školaod školy, ale pro ni nikdy více, ji tam 2 roky stýly málem zdraví, i psychiské i fyzické. Nejsi ve školce, kde kolikrát stačí udělat bububu a je to. Tady už jsou klacci, dneska už málokteré dítě je vychované k přirozenému respektování autorit, resxpektive k němu je třeba vychované, ale v kolektivu spolužáků po vyučování na to snadno zapomenu. Stane se z nich tlupa, utržená ze řetězu. Nemáš na ně páky. Nemáš na ne špatné známky, poznáky, prostě nic. Rodičům si stěžovat můžeš. Když nemáš silnou přirozenou autorit, ani to nezkoušej. Není to rozhodně nic jednoduchého. Co práce obnáší tuším rámcově - bud jsi s dětmi venku, pokud má škola takový prostor, nebo ve třídě, kde se děti venují aktivitě podle věku a toho, čemu chtějí, mohou si děla DÚ…a ty hlídáš, aby někde někdo nevzal roha, nic si neudělal, nikoho nešikanovali, nic nezničily a nechovali se jako zvěř
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Ahoj,nenajde se tu někdo, kdo pracuje jako vychovatelka ve školní družině nebo má s touto prací zkušenosti?
Jsem vystudovaná učitelka a přemýšlím o místě vychovatelky. Neumím si moc představit, co tato práce obnáší, sama jsem jako dítě do družiny nechodila. Zajímala by mě např. náplň práce (jenom hlídat, psát úkoly, vymýšlet aktivity?) a také pracovní doba (ráno a odpoledne? půjde to skloubit se školkovým dítětem?). Je na skupinu dětí jedna vychovatelka, nebo víc?
Předem díky za odpovědi.
Ahoj, já pracovala jako vychovatelka 3roky. První rok jsem musela vytvářet týdenní plány, jinak samozřejmě vymýšlíš aktivity na pěkné i špatné počasí. U nás jsme museli mít plán na mokré i suché poč., vždy tam musel být nějaký sport, četba nebo povídání, volná činnost, tvořivá činnost + dva roky (a doteď) se jelo podle ročního plánu. 1. třídy pohádky, 2. indiáni a 3.4.,5. povolání.
Družina byla ranní (od 6-8), pak normální od půl 12 do 15,30 a pak konečná od 15,30-17,00 - Ale to má každá škola jinak a dá se na tom domluvit. Ano na každé oddělení (až 32 dětí) je jedna vychovatelka. Kdybys chtěla vědět ještě něco, klidně napiš SZ ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj, já Ti napíšu, jak je to u mladého v ŠD - 90 dětí, věk 6-12 let, rozdělené do 3 skupin (3 vychovatelky). Mají členěné dny - 12-13 úkoly, příprava do školy, 13-14:30 cvičení (buď jsou na hřiště nebo do tělocvičny), 14:30-15 oddech, svačinka, 15-16:30 indivindy tvorba. Děcka jsou po 30 na jednu vychovatelku, ta s nima tvoří - jedny jsou v herně, druhé v tvořivé dílničce, třetí v relaxační místnosti (hudba nebo pohádky). po až stř chodí ven, čtvetek mají tělocvičnu, pátek je relaxační, takže hudba nebo film - počítáno v hlavním čase, tzn 13-14:30. Zbytek fakt tvoří (vyrábějí různé blbiny, kreslí-různé techniky atd), 2× týdně mají možnost chodit vařit - hlásí se předem a dobrovolně a pod.. Jedna věc, že ty menší ještě jakž takž zvládnou, ale děti od cca 9ti jsou fakt draci, já bych je asi přizabila.. když kolikrát vidím, jak se chovají
Jinak u nás se školkovým sloučit lze - jedna třída školky je přímo naproti ŠD a mají stejnou otevíračku, navíc po 15:00 může školkové dítě za mamkou do ŠD.. Jo a ranní netušim, tam kluk nechodí ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Holky díky moc, pomohly jste mi!
@Kalla1412 díky za upozornění
Zatím se nebojím ![]()
- Citovat
- Upravit
@Anabellkaa píše:
Ahoj, já pracovala jako vychovatelka 3roky. První rok jsem musela vytvářet týdenní plány, jinak samozřejmě vymýšlíš aktivity na pěkné i špatné počasí. U nás jsme museli mít plán na mokré i suché poč., vždy tam musel být nějaký sport, četba nebo povídání, volná činnost, tvořivá činnost + dva roky (a doteď) se jelo podle ročního plánu. 1. třídy pohádky, 2. indiáni a 3.4.,5. povolání.Družina byla ranní (od 6-8), pak normální od půl 12 do 15,30 a pak konečná od 15,30-17,00 - Ale to má každá škola jinak a dá se na tom domluvit. Ano na každé oddělení (až 32 dětí) je jedna vychovatelka. Kdybys chtěla vědět ještě něco, klidně napiš SZ
Rodinná příslušnice je vychovatelka (vystudované přímo vychovatelství ) a psala bych téměř totožný příspěvek jako Anabellka, tak jen kopíruji a podepisuji se. PS : poznámky dávat může ![]()
- Citovat
- Upravit
Ahoj…jsem vychovatelka v ŠD
před tím jsem 10 let učila na 1.stupni, ovšem mám jen vychovatelství, tak jsem se po mateřské vrátila do stejné školy, ale do družiny.
Ráno jsme od 6.15 do 8mi---odpoledne od 11.30-16ti…
Jsme 3 vychovatelky…3 oddělení…ale z toho máme 2 spojené–není prostor
Mám školkové dítě a jde to ![]()
My píšeme plány měsíční..ovšem je to spíše orientační, mění se to podle počasí, akcí školy a i třeba dle toho, kdy je volná tělocvična ![]()
Jo a taky máme dohodu ke smlouvě, že pokud chybí uč. na prvním stupni, chodíme suplovat
Já sama za sebe---učení mě bavilo mnohem víc…
tady je to taky fajn…ale ve třídě byla vidět ta práce za mnou ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dobrý den, neshání tu někdo práci vychovatelky ve školní družině v okolí Prahy 4? Na částečný úvazek…? Jsem vychovatelka a hledám novou kolegyni:-)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Vychovatelka v družině
Ahoj, chci se zeptat co musím splnit, abych mohla pracovat jako vychovatelka v družině nebo kdekoliv, jestli stačí nějaký kurz speciální pedagogika nebo něco takového, nebo musím mít vysokoškolské vzdělání? Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Musíš mít minimálně pedagogické minimum, to je pedagogická SŠ, VŠ případně jsou i kurzy vyloženě nazvané pedagogické minimum.
Speciální pedagogika je něco úplně jiného, to je vzdělávání lidí s postižením.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dotaz
Dobry den, mohl by mi prosim nekdo napsat, jak to maji vychovatele ve skolni druzine s dovolenou/prazdninami a platem? dekuji.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@proletarka jako učitelé. Normálně 40 dní dovolené. Plat nevím.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Když mají děti prázdniny, ty čerpáš studijní volno, o letních prázdninách máš 40 dnů dovolené při plném úvazku 28. hod přímé práce. Blbý je, že když si chceš vzít dovolenou během školního roku, někde tak vstřícní nejsou. Plat je při plném úvazku myslím 20 200 Kč, podle platových tabulek, to záleží na tom, do jaké platové třídy tě zařadí ředitel a podle vzdělání. Musíš být kvalifikovaná. Takže buď střední pedagogická nebo pedagogické minimum, které je zaměřené na pedagogiku (speciální pedagogika není jen o vzdělávání postižených, ale také pro osoby s poruchami chování a stačí na to taky).
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Když mají děti prázdniny, ty čerpáš studijní volno, o letních prázdninách máš 40 dnů dovolené při plném úvazku 28. hod přímé práce. Blbý je, že když si chceš vzít dovolenou během školního roku, někde tak vstřícní nejsou. Plat je při plném úvazku myslím 20 200 Kč, podle platových tabulek, to záleží na tom, do jaké platové třídy tě zařadí ředitel a podle vzdělání. Musíš být kvalifikovaná. Takže buď střední pedagogická nebo pedagogické minimum, které je zaměřené na pedagogiku (speciální pedagogika není jen o vzdělávání postižených, ale také pro osoby s poruchami chování a stačí na to taky).
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj,
nenajde se tu někdo, kdo pracuje jako vychovatelka ve školní družině nebo má s touto prací zkušenosti?
Jsem vystudovaná učitelka a přemýšlím o místě vychovatelky. Neumím si moc představit, co tato práce obnáší, sama jsem jako dítě do družiny nechodila. Zajímala by mě např. náplň práce (jenom hlídat, psát úkoly, vymýšlet aktivity?) a také pracovní doba (ráno a odpoledne? půjde to skloubit se školkovým dítětem?). Je na skupinu dětí jedna vychovatelka, nebo víc?
Předem díky za odpovědi.