Pracovní neschopnost a vycházky

1035
4.6.17 22:21

pracovní neschopnost a vycházky

Nevíte někdo, jaké maximální vycházky může určit lékař při pracovní neschopnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.6.17 22:22

Max 6 hodin, zalezi na duvodu vystaveni neschopenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1828
4.6.17 22:25

@annahoj 6 hodin, nejdéle do 19 hodin do večera, víc by musel povolit posudkový lékař OSSZ. Ale v případě např. akutního horečnatého onemocnění se většinou nedává nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
4.6.17 22:35

@annahoj vycházky se dávají cca po 10 dnech neschopenky a max 6 hodin…pokud jsi těhotná tak i na toto se vztahuje 6 hodin denně, spousta těhotných na nemocenské se vzteká že je to málo ale jednou jsou na PN tak musí respektovat a dodržovat podmínky :-) neber to ve zlém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
4.6.17 22:40

Já jsem na nemocenské v těhu pár dní teprve a vycházky mám 5 hodin v kuse. Ale chtěl mi dát lékař pouze jen 4 hodiny. Posledně jako těhotná jsem měla pouze jen ty 4 hodiny-2 dopo a 2 odpoledne. Teď mi dal vyjímečně 5 hodin v kuse. A vycházky mi platí od 1 dne nemocenské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
4.6.17 22:43

Ja mela vychazky 6 hodin v kuse, od prvniho dne neschopenky, ale to zalezi na tom, proc je mas a na domluve s dr, kazdopadne vic jak tech 6 hodin nedostanes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
4.6.17 22:47

Když jsem byla cca před 7 lety těhotná, měla jsem vycházky neomezené…to již nyní nelze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7536
4.6.17 22:50

@annahoj Nelze. Pouze výjimečně můžou být neomezené vycházky - třeba u onkologických pacientů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
4.6.17 22:53

Aha…
potřebuji ráno odvést dítě do školky, tak nevím, zda to risknout(je to otázky 30 minut a dát si vycházky až na odpoledne a nebo raději neriskovat…
Jak je to s kontrolou? Může zaměstnavatel poslat kontrolu - a co se stane, když mě nezastihnou? Nechají nějaký lísteček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
4.6.17 22:56

@annahoj muzes si dat treba hodinu rano a zbytek odpoledne, ale fakt zalezi jak dr vyjde vstric. Zamestnavatel muze poslat kontrolu, kdykoliv v dobe mimo vychazky, kdyz nezastihnou nechaj listek v kasliku, ale kdyz nemas duvod, proc jsi nebyla doma (napr navsteva lekare) tak muzes o nemocenskou i prijit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
4.6.17 22:57
@annahoj píše:
Aha…
potřebuji ráno odvést dítě do školky, tak nevím, zda to risknout(je to otázky 30 minut a dát si vycházky až na odpoledne a nebo raději neriskovat…
Jak je to s kontrolou? Může zaměstnavatel poslat kontrolu - a co se stane, když mě nezastihnou? Nechají nějaký lísteček?

se domluv s lékařem a rozděl si vycházky tak, jak potřebuješ
já je měla kvůli školce na třikrát během dne - ráno hodinu, v poledne hodinu a od tří do sedmi zbytek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
4.6.17 22:58

Myslím, že by mi doktor potvrdil, že jsem tam byla…a hlavně - abych přišla o nemocenskou, muselo by to být opakovaně, nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
4.6.17 23:13

A jsempovinna to zaměstnavateli volat, že mám PN nebo mu to stačí poslat(čímž získám nějaký den, kdy na mě kontrola nepřijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
4.6.17 23:17
@annahoj píše:
Myslím, že by mi doktor potvrdil, že jsem tam byla…a hlavně - abych přišla o nemocenskou, muselo by to být opakovaně, nebo ne?

no potvrdil, oni si samozřejmě mohou vyžádat záznam o té návštěvě a to už by kvůli tobě určitě neriskoval, zpětně upravovat data :think:
o nemocenskou přijít můžeš, záleží jen o kolik, jestli o celou, nebo jen třeba zbytek měsíce apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
4.6.17 23:20
@annahoj píše:
A jsempovinna to zaměstnavateli volat, že mám PN nebo mu to stačí poslat(čímž získám nějaký den, kdy na mě kontrola nepřijde…

tak nějaký důvod, proč nechodíš do práce snad oznámit musíš :think: navíc je tak trochu slušnost ho obeznámit se situací. Já moc nechápu, co vymýšlíš, jsi práce neschopná, tak máš sedět doma o chodit případně na vycházky a ne hned od začátku přemýšlet, jak to *** :zed:

edit admin - odstraněn nevhodný výraz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama