Reklama

Pracovní pohovor-rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 10:30
Pracovní pohovor-rada

Prosím o radu jak odpovídat na otázky typu proč u nás chcete pracovat, řekněte nám něco o sobě…na netu je spousta příkladů, ale spíš pro lidi s praxí.
Můj případ je ten, že jsem hned po maturitě neplánovaně otěhotněla a byla doma. Potom jediné co jsem mohla vzhledem k partnerově pracovní době dělat, byla pokladní v supermarketu(ne­myslím to nějak zle, ale není to nic co bych chtěla do důchodu dělat).
Tam jsem byla pět let a nyní jsem byla doma další 3 roky s druhým dítětem. Momentálně má muž změněnou pracovní dobu a již to není problém. Hlásím se na místo referentky na městském úřadě-chtějí jen maturitu, odborné nepsali. Jde mi o to co říct na zmíněné otázky výše.

Reklama

Reakce:

Vendullinka
Kecalka 374 příspěvků 07.08.18 10:37

Mě se vyplatilo být u pohovoru upřímná. Proč u nás chcete pracovat - zkrátka chceš něco lepšího, myslíš si že vzhledem ke svému vzdělávání na to máš, chceš se v životě někam posunout. ;) A něco o sobě - jaká jsi? - spolehlivá, pečlivá, spolecenska, ambiciózní ;)

lampicka11
Závislačka 3354 příspěvků 1 inzerát 07.08.18 10:38

Zaměstnavatel nemá právo se ptát zda máš děti nebo jestli máš přítele na hlídání atd

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 10:42
@novakova.t píše:
Zaměstnavatel nemá právo se ptát zda máš děti nebo jestli máš přítele na hlídání atd

Děkuji za reakci, on se stejně asi nějakou oklikou zeptá-minimálně v životopise si všimne dvou plonkových tříletek :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 10:44
@Vendullinka píše:
Mě se vyplatilo být u pohovoru upřímná. Proč u nás chcete pracovat - zkrátka chceš něco lepšího, myslíš si že vzhledem ke svému vzdělávání na to máš, chceš se v životě někam posunout. ;) A něco o sobě - jaká jsi? - spolehlivá, pečlivá, spolecenska, ambiciózní ;)

Děkuji za reakci, jen nevím jak to řekněte nám něco o sobě podat, když jediná zkušenost je práce pokladní. I škola je speciální, nic co by se dalo využít pro tu pozici.

Vendullinka
Kecalka 374 příspěvků 07.08.18 10:46
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci, on se stejně asi nějakou oklikou zeptá-minimálně v životopise si všimne dvou plonkových tříletek :-)

Přesně, oni nejsou úplně blbí. Možná bych o tom začala sama. Třeba že máš hlídací babičky nebo jak to máš vyřešeno s dětmi. Já prostě zastávám názor, říct vše na rovinu a po pravdě. Protože i když tě vezmou, můžou te stejně ve zkušební době vyhodit. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 10:49
@Vendullinka píše:
Přesně, oni nejsou úplně blbí. Možná bych o tom začala sama. Třeba že máš hlídací babičky nebo jak to máš vyřešeno s dětmi. Já prostě zastávám názor, říct vše na rovinu a po pravdě. Protože i když tě vezmou, můžou te stejně ve zkušební době vyhodit. :roll:

NJ, kdyby alespoň přijali, ale šanci si dávám minimálná. :nevim:

Vendullinka
Kecalka 374 příspěvků 07.08.18 10:50
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci, jen nevím jak to řekněte nám něco o sobě podat, když jediná zkušenost je práce pokladní. I škola je speciální, nic co by se dalo využít pro tu pozici.

Máš zkušenosti s jednáním s lidmi-jsi přátelská, milá a chápavá ;) samozřejmě pečlivá, máš zkušenosti s prací s penězi. Ráda se učíš nové věci. Pokud vyloženě namaji v popisu nabídky, že požadují praxi, tak bych to neřešila :D musíš být sebevědomá, nemít strach.

Jsemvakci
Povídálka 28 příspěvků 07.08.18 10:55

ahoj, také hledám práci, řekla bych, že mě zaujala firemní kultura ( čímž myslím benefity, ale to jim nemusíš hned tak vpálit :) ) zaujalo mě, že je špička na trhu, nebo mě baví daný obor segment trhu.. a jak radí ostatní, být upřímná - chci změnu, práce pro mě již byla monotóní a rutinní činnost.. poslední týden jsem hledala za sebe náhradu a HR mi zasílala životopisy s motivačními dopisy. Zaujal me jeden pán, ročník 1948, název motivačního dopisu - proč ne juniora? :) psal tam o tom, že starší člověk si víc váží pracovní příležitosti, protože ví jaké to je na trhu (v rámci starších lidí), psal o tom, že jeho chování je klidné a nebouchnou mu saze při sebemenším problému - že se umí na svět dívat s odstupem.

Jako maminka na mateřské bych mluvila o tom, že jsem v prodlevě mezi školou a prací naučila větší zodpovědosti, ale i organizaci úkolů, protože bez toho by to prostě nešlo :) → tohle bych řekla až kdyby se zeptali, co jsem dělala poslední léta (takže mateřská)

Vendullinka
Kecalka 374 příspěvků 07.08.18 11:06
@Anonymní píše:
NJ, kdyby alespoň přijali, ale šanci si dávám minimálná. :nevim:

Musíš být připravena na obojí, ale nic si po pohovoru nevycitej a hledej dál. Většinou (pokud to není přes známost nebo doporučení), tak je to o náhodě, sympatiích..já se nedávno na takové pracovní akci nenápadně ptala svého šéfa, proč se rozhodl pro mě (taky jsem neměla praxi na této pozici, ale teda školu ano) a říkal že se mu líbilo, jak jsem sebevědomá a byla jsem mu sympatická a to jsem tam bojovala ve druhém kole s jeho spolužačkou ze školy :lol: doteď to nechápu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 11:10
@Jsemvakci píše:
ahoj, také hledám práci, řekla bych, že mě zaujala firemní kultura ( čímž myslím benefity, ale to jim nemusíš hned tak vpálit :) ) zaujalo mě, že je špička na trhu, nebo mě baví daný obor segment trhu.. a jak radí ostatní, být upřímná - chci změnu, práce pro mě již byla monotóní a rutinní činnost.. poslední týden jsem hledala za sebe náhradu a HR mi zasílala životopisy s motivačními dopisy. Zaujal me jeden pán, ročník 1948, název motivačního dopisu - proč ne juniora? :) psal tam o tom, že starší člověk si víc váží pracovní příležitosti, protože ví jaké to je na trhu (v rámci starších lidí), psal o tom, že jeho chování je klidné a nebouchnou mu saze při sebemenším problému - že se umí na svět dívat s odstupem.Jako maminka na mateřské bych mluvila o tom, že jsem v prodlevě mezi školou a prací naučila větší zodpovědosti, ale i organizaci úkolů, protože bez toho by to prostě nešlo :) → tohle bych řekla až kdyby se zeptali, co jsem dělala poslední léta (takže mateřská)

Děkuji za reakci. Jen pořád přemýšlím jak koncipovat to řekněte nám něco o sobě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 11:12
@Vendullinka píše:
Musíš být připravena na obojí, ale nic si po pohovoru nevycitej a hledej dál. Většinou (pokud to není přes známost nebo doporučení), tak je to o náhodě, sympatiích..já se nedávno na takové pracovní akci nenápadně ptala svého šéfa, proč se rozhodl pro mě (taky jsem neměla praxi na této pozici, ale teda školu ano) a říkal že se mu líbilo, jak jsem sebevědomá a byla jsem mu sympatická a to jsem tam bojovala ve druhém kole s jeho spolužačkou ze školy :lol: doteď to nechápu

Tak to je super, kéž by to taky vyšlo.

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 07.08.18 11:53
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci. Jen pořád přemýšlím jak koncipovat to řekněte nám něco o sobě.

Já bych to pojala zeširoka. Co jsi vystudovala, kde jsi pracovala předtím a co z toho můžeš zužitkovat na této pozici. Můžeš se zmínit o zálibách, pokud máš nějaké zajímavé. Nemusí to být celé čistě profesní, mně se vždy osvědčilo být trochu osobnější

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 17:49
@SussieS píše:
Já bych to pojala zeširoka. Co jsi vystudovala, kde jsi pracovala předtím a co z toho můžeš zužitkovat na této pozici. Můžeš se zmínit o zálibách, pokud máš nějaké zajímavé. Nemusí to být celé čistě profesní, mně se vždy osvědčilo být trochu osobnější

Děkuji za reakci, tak asi nadhodím jen okrajově školu, potom tu práci a přidám koníčky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama