Práva matky versus babičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:02
Práva matky versus babicky

Dobrý den, ahoj,

Ve čtvrtek jsem měla soud o péči o syna (3,5). Po rozchodu jsem nějak nastavila pravidla stykani otce se synem. Důvod odchodu byl alkohol. Otci to bylo jedno. Na synovi jsem začala pozorovat jak fyzické, tak psychické změny. K soudu jsem šla, abych mohla být o den navíc se synem, tudíž s ním otec mohl být 5 dnů během 14ti dnů.
Soud byla absolutní fraška. Ani soudce, ani socialka neřešili dítě. Pouze otce a to že mu chci jeden den vzít a vlastbmne na to nemám důvod (otec nemá časově možnosti, aby, vyzvedával syna že školky-otec obecně je spíš kámoš než otec). Tudíž se stává z 90%,ze v době, kdy já mohu být se synem, je s ním jeho babička.
Jak je možné, že vztah matky se rovná vztahu s babičkou? Není možné přeci, aby to byl rovnovazny vztah.
I psychologický posudek a jeho doporučení bylo, aby trávil syn víc času s tím, komu to dovoluji pracovní možnosti.
Soudce i paní z ospod budu řešit.
Nemáte s něčím podobným zkušenost?
 Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 7743 příspěvků 19.05.19 10:09

Jenže ono nejde o práva matky, ale dítěte. A to má právo na svou rodinu - včetně tvé tchýně. Je to rodina tvého syna. Tečka.

Čím větší spory budeš rozdmýchávat, tím hůř to tvého syna postihne.

To že si svoje dítě spolodila s někým, koho teď nemůžeš vystát je tvůj problém, ale zároveň je tvou hlavní zodpovědností vůči dítěti usnadňovat co nejvíc komunikaci s jeho otcem a jeho částí rodiny. On je z 50% oni, bez kontaktu s tím a spolu s tvou nenávistí k nim si prostě nezvládne vybudovat zdravé sebepřijeté a sebevědomí.

Namísto sporů a řešení jak sou všichni strašní, že ti nedali za pravdu hledej dohodu a cestu ke smíru - to je to nejlepší, co pro svého syna můžeš udělat.

Pokud to je mimo tvoje současné možnosti, domluvte si mediaci, protože si prostě zaplavená vztekem a frustrací.
 http://www.amcr.cz/mediatori/

jezz1e
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.05.19 10:11

Docela by mě zajímalo, jak chceš řešit soudce jen proto, že nevyhověl Tvému návrhu. 8o Jinak právo prarodičů stýkat se s vnoučaty upravuje přímo občanský zákoník v § 927, takže babička má právo dítě hlídat bez ohledu na to, jestli je otec v práci nebo by se o něj mohl postarat sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:16

@jezz1e
Ne protože nerozhodl v můj prospěch, ale protože neřešil dite a nadrzoval otci.
Dobre takže já, coby matka mohu být se svým dítětem a nesmím, protoze je s ním babička. Tudíž matka =babička?

jezz1e
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.05.19 10:20

Ano, babička má právo se stýkat s vnoučetem i tehdy, kdy s ním může být jeho matka. Samozřejmě v přiměřeném rozsahu, ne, že když s ním můžete být obě, tak ho bude mít 90 % času babička.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:22

@jezz1e děkuji… Tak jinak. Pokaždé, každý pracovní den, kdy ho babička vyzvedáva, nebo teta, místo otce ve školce, ho mohu v klidu vyzvedávat já.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.05.19 10:23
jezz1e
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.05.19 10:26

Já tě chápu, že ho můžeš vyzvedávat Ale pokud babička nebo teta chtěj dítě vyzvedávat a dítě to chce taky, pak jim to musíš umožnit. I kdyby bylo dítě výhradně v tvé péči, otec se o něj vůbec nezajímal, ale babička by se sním chtěla vídat, měla by na to právo a mohla by podat návrh na určení styku i ona, pokud bys jí v tom bránila.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.05.19 10:29

Souhlasím s Ou, že by vám pomohla mediace. Mám pocit, že na to koukáš moc ze své strany a málo z pohledu toho dítěte, kterému fakt není na škodu, že ho vyzvedává babička a ne matka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:30

@jezz1e děkuji, ale odpověď tam není. Vzhledem k tomu, že proběhla i mediace, i psycholog a bylo jasné otci vysvětleno, proč je problém, ze vyzvedávaji jiní rodinný příslušníci, když mohu já. Bez výsledku. A nepůjdu k soudu proboha, aby, nemohl syn videt babičku. Takže žádám o radu. Co s tím mám dělat.
Socialka se nevyhadrila u soudu k ničemu. Ani k alkoholu, k zbrojnímu průkazu a dvou trezoru v bytě jsme se nedostali, stejně jako k věci starý rodiče vs. Rodiče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:31

@jezz1e takže mi odpovídás… Babicka=matka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:32

@jezz1e jak jsem psala… Proběhla i mediace i psycholog. Vzhledem k věku dítěte, byly obě nezávislé na sobě nakloněny spíš v můj prospěch. V této věci jednoznačně

aleba
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 59 inzerátů 19.05.19 10:35

Proč by 5× za dva týdny nemohla vyzvednout babi? Máš syna zbylých 9 dní jen pro sebe
Babička taky pije nebo co je na ní špatně?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 10:39

@aleba mám syna 8 dnů. Proc? Protoze se synem mohu být já a s babičkou je i tak každý druhý víkend a večery, když ho má otec (otec nevari, maminka mi jídlo nosí). I pro syna.

LennyL1
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 19.05.19 10:42

Proč Ti ta babička tak vadí?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama