Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Já někde v pořadu slyšela že jakmile se klíště udusí tak vlastne vyzvrátí co v sobě má
a když se zatrhne náhodou hlavička že prý si s tím tělo poradí jak s třískou no ale v pokaždé ránku jóduju
nejlepší je mít s sebou do přírody psa
. My co máme doma zvěř, tak jsme neměli ani jedno klíště. Všechno to naleze na psici a my jenom doma taháme jedno za druhým. A to je ošetřená vším čím se dá. Takže pořiďte psa, nebudou klíšťata. To jen tak pro odlehčení ![]()
Mmartin, nám to teda nefunguje. Já už letos jedno měla, můj muž taky
Naštěstí na malýho nevlezlo zatim žádný. Jinak pes ma kiltix, ten jedinej docela zabírá. Když už z něj nějaký tahám, je mrtvý.
bubulina píše:
Mmartin, nám to teda nefunguje. Já už letos jedno měla, můj muž takyNaštěstí na malýho nevlezlo zatim žádný. Jinak pes ma kiltix, ten jedinej docela zabírá. Když už z něj nějaký tahám, je mrtvý.
už se jdu na to mrknout. Naše je pošplíchaná z veteríny jakýmsi sajrajtem (teď si nevzpomenu, ale Frontline to není) a stejně má ty potvory v sobě.
No právě, tyhle kapky nám nezabíraly. Kiltix vydrží celou sezonu, akorát je teda dost drahej, ale vyplatí se. Zakladatelce se omlouvám za OT
no já myslím, že se omlouvat zakladatelce nemusíš, tato diskuse si stejně už žije svým životem ![]()
A ako tahate psovi kliesta? Ja som vzdy len tak vytrhla, ale to uz vcelku dost velky..
Citam, ze vacsina kliesta toci, ja som citala, ze kyvkat..
a dokonca, ze aj vytrhnut.. tak neviem.. ja som vzdy tocila a naposledy mi ho manzel vytrhol..nedociahla som si ho vybrat sama..
zostal dakomu kusok kliestovej hlavy v tele??? mne sa raz zdalo, ze tam mam ciernu bodku, tak som si to rozrypala ihlou
co sa s tym robi, ak sa mi nahodou daco take este zazda ?
Tak já taky provádím pohřeb žehem
vyndané klíště nabodnu na jehlu, podržím jehlu pinzetou, aby me nepálila v prstech, a podpálím sirkou ![]()
Spláchnout ne-e, to je jak pavouk, stočí se a mezi nohama udrží vzduchovou bublinu, která ho pak vynese nahoru. I když takhle to platí v rybníce, nevím, jestli i v trubce ![]()
bubulina píše:
Kamčo, jak že si udělá vzduchovou bublinu?Odjakživa splachuju zamotaný v toaleťáku. (Teda jako děcka jsme je pálily na kameni, měly jsme takový pohřebiště, společný i pro mandelinky.
) Někde nějakej odborník říkal, že stačí spláchnout, sakryš.
ukazovali to v tv.Prý si dá nohy k sobě že si tím udrží vzduchovou bublinu a vydrží tak několik hodin než se prý dostane s kanalizace ven,ale jestli je to pravda to netušim ![]()
palit se pry taky nema,pry exploduje a infekce se rozprasi. ja je teda rozmackuju mezi nehtama (obvykle je taham nekde mimo domov, takze nemam k dispozici ani zachod, ani zapalovac) - to se teda taky v zadnym pripade nema - ale holky, ty infekce zase nejsou kongska krvaciva horecka, tak silene infekcni to zase neni, utiram si pak tlapky cisticim ubrouskem.
No,já to dělám podle dr.namočím vatovou tyčku do oleje /ona měla asi něco jiného/ a kroutím s tím proti směru hod. ručiček.Zakapu jodisolem,či jak se to píše,až se pustí.Vždy se pustilo,jen poprvé,to měla mladá na krku hajzlíka,a nechtěl se pustit,skoro nás poslali na chirdu,ale pustil se nakonec tímto způsoubem.
Po-té rozmačkám nehty nebo pinzetou,spálím,zadupu do země,zbytek smetu a rozpráším,vlastně důstojný pohřeb ![]()
a nám i jedna dr. Radila vyvolat v místě přisati drobné krvácení.tím se jako obrátí oběh a ty hnusy výtečou stačí prý i jen mírně škrábnout. Ale to jsem nezkoušela. Já klíště poliji jodisolem a pak do něj pinzetou dlubu ze strany na stranu dokud se nepustí…
Včera byla příloha v novinách,tuším MF dnes
Klíště se upalovat nemá,má se spláchnout a nebo nechat utopit v alkoholu.Nemá se mazat ničím mastným,ono ak se prý začne dusit tak vyzvrátí nějak obsah a hrozí jěště víc nemocí,nebo větší šance na nákazu.
Ukazovali tam i na obrázkách jak klíště vyndat,nejlépe vytáhnout nebo vyviklat…
do chová doma psy tak i je dobře chránit
Ahoj, nechci zakládat novou diskuzi, ale jdu se sem uklidnit.
O to víc nechápu, proč zakladatelka tak mlžila, jela/nejela na pohotovost..Už se mi nechce dočítat..
Malá měla minulou sobotu na chatě klíště. V paži, hned jsme si toho všimli a vytáhli ho. Myslím,že bylo do hodiny vytažené. Bylo hezky, leželi jsme na dece v trávě, s dětmi blbli, takže se tomu nedalo ubránit..
Dnes od noci, asi 11 po vytažení klíštěte, má z ničeho nic horečky - kolem 39. Byli jsme u dr. na průduškách ani v krku nemá žádný nález. Vypadá to na virozu, ale sama dr. klíšťovku nevyloučila. Říkala, že znaky meningitidy(testy hlavou), zatím nemá. Malá nezvracela, jen si v noci stěžovala na bolest hlavy..Ale ráno už ne.Snídala. Na horečku zabral Nurofen..
Dr. ale říkala, že zrádnost je v tom, že klíšťová encefalitida se skutečně může projevovat napřed jako viroza a naplno propuknout až po pár dnech, takže kdyby se cokoliv nezdálo, změnilo, nejedla, zvracela, stále bolela hlava, v ordinační hodiny k ní, mimo ordinační hodiny hned do nemocnice.
Říkala, že případy encefalitidy už měla, většinou ty děti zvrací, úporně je bolí hlava a mají meningiální znaky. To malá nemá..Do ordinace z čekárny došla pěšky za ruku. I když je přešla, teď spí..
Je ještě něco víc, co můžeme udělat, nebo nezbývá jen čekat, jak se to vyvine?
Žádnou krev jí dnes neodebírala. Jinak naše dr. je dost pečlivá, uznávaná, nešetří CRP a raději když se něco nezdá, řekne ať přijdeme dvakrát, než že by něco zanedbala nebo naopak nasadila ATB zbytečně..
Mám trvat na vyšetření krve, jak tu psala Pudla, i kdybych si to třeba musela sama zaplatit? Nebo to ničemu nepomůže a kdyby náhodou(ani si to nechci připouštět)
se to léčí jen symptomaticky…
Může toto být nějaká předzvěst té encefalitidy? Neprožil to náhodou někdo? ![]()
Jani klistovka vypada vzdy nejdriv jako chripka, ktera se vyleci a encefalitida zacne az za dalsi tejden. Z tech liudi, co meli chripku ypusobenou timto virem, dostane skutecne encefalitidu jen mensina.
Krev jsem psala pro klid - nic se tim nezachrani.
Na klistovku neni lek, leci se jen klidem - ergo neni co prosvihnout. akorat s malou tedka treba neodjizdejte do indonezie na dovolenou a podobne.
Kdyby to byla klistovka, tak cekej priznaky zase za tyden po predchozim zlepseni - znova teploty, bolesti hlavy + vaznuti sije - tzn. neda bradu na prsa. U deti se zkousi tez spine sign - nedala by hlavu na kolena vsede na luzku. To si radej vyzkousej jeste tedka, jestli da, kazdej je jinak ohebnej.