Přechod z kojení na UM

3425
27.7.06 08:39

Přechod z kojení na UM

Ahoj, mamky,
potřebuju poradit, jak jste Vy přecházely z kojení na UM? Míšu jsem ještě minulý týden kojila 1× denně, a to vždycky ráno kolem půl 6, ale v pátek jsem dostala angínu, začala brát antibiotika a proto jsem s kojením přestala. Míše to ani nevadilo, prso už nijak nevyžaduje, ale já nevím, jak mám teď ráno postupovat, protože při tom ranním kojení pak ještě usnula a spala minimálně do 7. Dneska jsem jí dala flašku s UM, tak se trošku napila, ale už neusnula a začala řádit, což mě vytočilo, protože bylo teprve po 5. hodině a uspat ji už nešlo. To jako teď budu muset vstávat tak brzo?? Néééééé..... :roll: :)
A taky jsem se chtěla zeptat, jak to děláte s přípravou UM. Můžu ho udělat večer, dát do ledničky a ráno ohřát v mikrovlnce? Nebo ho můžu pozdě večer udělat, dát do termoobalu, aby do rána vydrželo teplé…? Fakt nevím, jak si to usnadnit, kojení byla taková pohodááááá a bez práce… :wink:
Díky za zkušenosti,
Anduli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4035
27.7.06 08:42

počkej, jak ti tady nějakej chytrák poradí, že máš kojit dál… :twisted: viz diskuze o propagaci kojení… :lol:

Přidávám se, taky by mě to zajímalo. Snad teplou vodu do termosky a namíchat pak v lahvičce ráno? Nevím…
Přes noc udělaný mlíčko bych asi neriskovala…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
27.7.06 08:48

Nikino, já jsem chtěla kojit dál, několikrát jsem jí prso nabízela, ale ona se jen přicucla a pak řekla NE a odvrátila se. Nevím, možná,že jí teď mlíčko nechutná, protože z něho cítí ta antibiotika, doktorka říkala, že ji můžu kojit i s těmi atb, ale já jsem přes víkend, kdy jsem ještě nevěděla, že to je angína, myslela jsem, že to bude jen nachlazení, brala paralen plus a tam je to výslovně zakázané, že se nesmí brát při kojení a v těhotenství. A ty dva dny Míši stačily, aby na prso úplně zapomněla. Má už sice 14 měsíců, ale i tak je mi to tak zvláštně líto, že už ji nekojím.. :cry:
Anduli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
27.7.06 09:00

Anduli, to ti věřím, taky by mi bylo smutno.
Mám opačný problém, chci skončit, ale náš klučina nechce…co bych dala za samovolné odstavení…
Takže to ber z této lepší stránky, Míša prostě usoudila, že už je velká holka a mlíčko nechce. To je dobře, ne?
Kojila jsi 14 měsíců koukám a to je víc než dost. Prostě ideál…
Držím ti palečky a trošičku závidím.. :wink:
Chlapy se asi odstavují hůř… :lol:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
27.7.06 09:25

Ahoj Anduli,
já si dala vodu do lahvičky, ohřála v mikrovlnce, nasypala prášek a zamíchala. Nebo to můžeš dělat s tou termoskou, musíš ale vyzkoušet, jak dlouho ta voda vydrží teplá. Můžeš si i mlíčko připravit večer do lednice a ráno ohřát ve vodní lázni. Prý se nemá ohřívat v mikrovlnce, ale stejně to tak spousta mamin dělá. Teplé ho přes noc neuchovávej.
Pa :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
27.7.06 09:55

Anduli,mně se holčička odstavila na horách,kde nebyla mikrovlnka,tak to bylo děsný.Termoska s horkou vodou,lahvička se studenou,potmě jsem to přelívala,pak přisypávala UM,fakt naschvál!!!!
Teď už mi holčička spí celou noc,ale když ještě pila v noci,nachystala jsem si do lahve potřebnou dávku vody a do nějakého kalíšku odsypala dávku UM.Vodu jsem ohřála v mikrovlnce a UM přisypala z kalíšku.Nemusela jsem nad tím moc přemýšlet(což ve tři ráno ani nejde,že :lol: ) a počítat,kolik ještě odměrek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
27.7.06 10:30

Já si taky dám horkou vodu do termosky,studenou mám ve flašce,UM v kalíšku a s baterkou to pak liju všude kolem a děcko vříská a matce se to sype všude vedle…chi :D
Nééé,jde to a je to celkem pohoda.V termoobalu ti to vydrží teplý jen asi 4 hodiny a to je málo.
Mlíko nachystaný v ledničce bych klidně použila,já jsem dost vycepovaná ze špitálu,tam se to ale vůůůbec neřešilo a Šimon jak tloustl :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.06 10:33

My jsme na UM od začátku, protože jsem kojit nemohla, tak tu zkušenosti k přípravě UM:

opravdu je nejlepší v totmo teplu chystat čerstvou, stává se že to velmi rychle umí žluknout, kamarádce dokonce i žlukl samotný prášek, když jsme byli venku na celodenním výletě

v zimě ještě když Tedy papal za noc vícekrát, jsem chystala na noc si dávku do ledničky, ale je nutné aby to mělo určitě vršek, v ledničcce skladovala tak 3-4h, ale nedoporučuje se. Když jsme byli v nemocnici, měl tam v ledničce vždy dávky na celý den a nikdo to teda neřešil, jen každá flaška měla vršek z hliníkové fólie

v termoobalu vydrží vlažné 3-4h

dá se nachystat voda do kovové termosky, aby vydržela případně teplá déle a mít odměřené množství odměrek v nádobce zvlášť, toto jsme nikdy nepraktikovala, ale setkala jsem se s tím

teď Tedýsek papá UM už většinou jenom ráno v cca 6h, tak vstanu, naleji patřičné množství kojo vodu do flašky, ohřejí v rychlovarné konvici ( i s flaškou ) - používím ji jako ohřívačku láhví, je s plochým dnem, na cca 40-50C, je to rychlovka a naháži odměrkami UM, zatřepu a jdeme jíst :)
učím ho pomale pít z hrníčku, tak pak mu to cca do 2 měsíců začnu přelívat do hrnku

mikrovlnku nemám, ale po návštěvách taky použiji, ohřeji vodu na 40s a pak nasypu prášek

Vzhledem k tomu, že jsem to schopná už dělat i se zavřenýma očima :lol: neboť to jinak neznám, tak mě to nepřijde, že by mě to nějak zabíralo čas, je to šupšup hotový :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
27.7.06 11:04

Já jsem kojila plně do půl roku, a pak to pomalu ustávalo. Ale za celou dobu od příkrmů, jsem do malýho nedostala žádný UM. Fakt žádný. Prostě ho nechtěl a hotovo. Řešila jsem to jogurtama atd. Zatím to na něm žádný následky nezanechalo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
27.7.06 11:22

Ahoj Anduli,
vím o čem mluvíš, to vstávání v 5 ráno nás taky potkalo. Taky jsem si lebedila, že jsem Toma (16m) ráno když ho vzbudilo sluníčko(ani žaluzie moc nepomáhají když máme okno na východ) vzala k sobě do postele, on se přisál a spinkali jsme do 7. Jsou to už 2 měsíce, co to přestalo fungovat, Tom se přisál k jednomu a k druhému prsu a pak zase znova a tak asi hodinu i více a stále neusínal a zlobil se..... :cry: tak jsem začala dávat UM (večer už dávám od roku Hajaju) a asi po týdnu se to upravilo, že zase znovu spinká až do 7. :P Jen ho nesmím nechat moc rozeřvat a ta příprava musí být blesková jinak se probere a jsme už od půl 6 vzhůru :x
Já převařím kapinku dobré vody, je to během půl minutky, doliju studenou dobrou vodou na požadovanou teplotu kvůli rozmíchání prášku (ten už mám ve víčku odměřený) a poté doleju ještě doboru vodu na požadované množství, v těhle vedrech mu to nedělám moc horké. Když si zvykneš je to bleskovka a Tomík stejně bleskově zase usne.
Tak ať se taky brzy srovnáte :P uvidíš že se to malé bude líbit to velké množství mlíčka :P
zdraví Hela a Tom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
27.7.06 12:33

…omluva, příspěvek se zobrazil 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
27.7.06 12:33

Ahoj,

asi „špatný“ dotaz: proč nedáváš „obyč.“ mléko, tj. kravské? :wink: Já jsem UM nikdy nedělala - jen občas kaši, kojila jsem sice plně 20 měsíců (pak už to nijak nevyžadoval), ale od 1 roku (cca) jsem klukovi dávala ohřáté čerstvé mléko (ne trvanlivé, to děti nemají mít - dělají se z něj v žaludku hrudky).

Také proto se určitě nenásilně sám odstavil. Vždy bylo ráno „koji“ a navrch hrníček mléka. Postupně si z prsa jen cucnul a napil se až z hrnku. Pak už dostal rovnou hrnek a bylo to. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
27.7.06 13:19

Elindo (neber si to osobně 8) ) jen taková malá technická :) „trvanlivé“ mléko není vůbec mléko. Viděla jsi někdy, jak se vyrábí? To je hnus. Mlíko to nikdy nevidělo. Nekupuji ho ani pro nás dospělé, natož pro děti.

Normální mléko jedině polotučné (tučné se snad už asi ani nedělá, nebo jo?). Odtučnělé je taky pěknej sajrajt.

Já dávám malýmu jogurtový mlíka. Výborný jsou ty od Hollandie, ale i jiné značky jsou fajn. Myslím si, že jsou i lepší než to normál. mlíko. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
27.7.06 13:42

cauky,
tak ja to delam podobne jako HanaZana,pac pocitat rano v polospanku odmerky proste nezvladnu :lol:
Vecer si odleju presne vody do flasky,poskladam ji(teda my pouzivame avent hrnek na mleko),do druhe male misticky(koupila jsem v dom.potrebach za par supek uplne maly kalisek i s vrskem) si odmerim UM.na sporak si prichystam rendlik-rano otazka pul minuta vseho-naleju vodu,zapnu sporak,presypu UM do hrnku,mezi tim je voda akorat tepla(uz hoooodne davno jen ohrivam),preliju do flasky,protrepu a hotovec.
UM chystam asi od roku a to dvakrat denne-presto je to pro me narocne :lol: :lol: ,takze udeluji poklonu nekojicim maminkam,ktere musi malinkemu miminku delat to mliko treba 10×denne(nebo kolikrat se dava UM)..o tom ze se mimcum ty flasky jeste porad dokola vyvaruji atd.ani nemluve..narocne

U nas se teda po UM taky nespi(i kdyz po kojo se dal uspat jen hodne malicky..)

A na piti jogurtove mliko jsem taky zkousela,ale spis pres den jako osvezeni,rano by se toho asi moc nenapil(musim zkusit to od Hollandie,jeste jsem nevidela,diky za typ),plnotucne mleko se dela stale :wink: -cerstve od madety,mame my,jeste se chci kouknout od Olmy.

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
27.7.06 13:51

Tady tyto máme teď moooc rádi :wink: http://www.hollandia.cz/…nky.prodtype

a tyto jsou taky fajn :wink:
http://www.hollandia.cz/…esh.prodtype

A doufám, že ty odkazy budou fungovat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama