Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Prosim o vase zkusenosti maminky..sice uz cekam 4te dite, ale toto mam poprvy…u prvniho praskla voda a u druhyho a tretiho jsem rodila o dva tejdny driv tak sem to neresila..ale ted mam tri dny do terminu a uz tri tejdny stejny nalez a to cipek na dvou cm..a nezkracuje se. vcera sem mela vkuse 10hodin kontrakce vcelku pravidelne tak sme jeli do porodnice, tam si me uz chteli nechat ale jelikoz byl cipek zase 2cm tak jsem chtela domu..doma k veceru vse ustalo.ma nektera z vas zkusenost s dvou cm cipkem v TP? je mozne ze by se mohl z niceho nic bez kontrakci ztratit nebo to bude trvat? je prostupny na prst ![]()
U prvniho jsem jela do porodnice po 12ti hodinach prav. kontrakci, cipek 3cm („maminko to bude na dlouho“) a syn byl za 2hodky venku ![]()
Předem se skláníme k rozhodnutí, mít 4 děti.
To na té fotce nejsi Ty, nebo ano? Kolik je Ti let?
A k otázce, myslím, že budeš přenášet, já mám děti 3, a pokaždé jsem přenášela. CS tak nějak jako Ty.. dlouho se nic nedělo.
No dr.mi rekl ze na porod to jeste nevypada..a za chvili rekl ze jestli nechci rodit doma tak at tam zustanu, ze to muze byt rychle vzhledem ke ctvrtemu porodu..tak nevim no ![]()
@MaminkaLucka Tak k tomuhle dodam:u druheho jsem byla otevrena na 3cm a cipek zasly uz ve 38tt a rodila jsem 41+4
Takze to fakt neni vubec smerodatne ![]()
Stav čípku kolem TP je nesměrodatný. Odtekla mi voda, do porodnice jsem přijela bez kontrakcí, čípek prý dlouhý, zavřený. Když pak začaly kontrakce, tak byl malý za chvíli venku, ve zprávě mám napsáno překotný porod. Takže až porod začne, může to být klidně rychlé, přestože byl čípek předtím dlouhý
.
@MaminkaLucka jo to jsem ja
chteli sme mit s manzelem deti hned po sobe..je mi 28.no ted cekame kluka kteryho chtel hodne manzel, takze uz definitivne posledni.no mam strach z prenaseni..ale tak dva posledni porody jsem mela hodne rychly..pul hodiny od pichnuti vody a zacinajicich kontrakci..tak snad to nebude nijak hrozny ![]()
@terisek18 píše:
Prosim o vase zkusenosti maminky..sice uz cekam 4te dite, ale toto mam poprvy…u prvniho praskla voda a u druhyho a tretiho jsem rodila o dva tejdny driv tak sem to neresila..ale ted mam tri dny do terminu a uz tri tejdny stejny nalez a to cipek na dvou cm..a nezkracuje se. vcera sem mela vkuse 10hodin kontrakce vcelku pravidelne tak sme jeli do porodnice, tam si me uz chteli nechat ale jelikoz byl cipek zase 2cm tak jsem chtela domu..doma k veceru vse ustalo.ma nektera z vas zkusenost s dvou cm cipkem v TP? je mozne ze by se mohl z niceho nic bez kontrakci ztratit nebo to bude trvat? je prostupny na prst
Já měla 1cm, 2× před porodem pravidelnější bolesti které ustoupily. Nakonec jsem byla 10 po termínu na vyvolání když jsem se ptala Dr mi říkala narovinu ze to asi bude na dýl po vyšetření. Nakonec celý porod bez 5 min tři hodiny
@Michaela65 ty jo..tri hodiny je na me dlouho
to sem rodila jako prvorodicka tri hodiny a myslela sem ze proskocim oknem
a to di mela taky prvni dite?
@terisek18 píše:
@Michaela65 ty jo..tri hodiny je na me dlouhoto sem rodila jako prvorodicka tri hodiny a myslela sem ze proskocim oknem
a to di mela taky prvni dite?
Taky první porod a jediný
takže nemůžu porovnat. Bolesti byli teda nesnesitelné a přišlo mi to jako věčnost ale asistentka říkala že to je vyvolaný že vždy ty bolesti jsou silnější a hlavně už první kontrakce jsem měla po 5 min. I paní co byla pak semnou na pokoji též prvorodička bez vyvolání 8 hodin
@Michaela65 joo..tak jestli prvni dite a jeste vyvolanim tak to jsou ty tri hodiny paradni..me teda praskla voda ale zacala sem se otevirat az ke konci..bolesti sem mela ty tri hodiny stejny intenzity jako tesne pred porodem…uz bych to zazit nechtela, bylo to hrozny.
ale vysledek stal za to ![]()
@terisek18 Při otevírání jsem do 3cm spíš myslela, že jsou to poslíčci. Kolem 3 cm jsem najednou začala mít nutkání ke tlačení a tlak na konečník, tak jsem raději zavolala PA a prý to bude ještě na dlouho, když jsou to jen 3 cm. Za půl hod. jsem už držela syna v náručí. Nakonec jsem byla ráda, že jsem už v porodnici, jinak bych porodila cestou v autě. Byl to 3. porod, předchozí dva také rychlé, ale bez té odteklé vody, takže nástup kontrakcí byl pozvolný a postupně se zkracoval, tohle bylo jiné.
@terisek18 píše:
@Michaela65 joo..tak jestli prvni dite a jeste vyvolanim tak to jsou ty tri hodiny paradni..me teda praskla voda ale zacala sem se otevirat az ke konci..bolesti sem mela ty tri hodiny stejny intenzity jako tesne pred porodem…uz bych to zazit nechtela, bylo to hrozny.ale vysledek stal za to
Mne to přišlo tedy hrozně hlavně mezi kontrakcemi sotva skončila jedná už byla druhá ale všichni mne říkali že jsem to měla zlatý. Jestli bude někdy druhé tak se budu modlit aby to šlo samo.to věřím. vysledek stojí vždy za to
![]()