Předčasné ukončení insolvence

Anonymní
3.1.20 20:14

Předčasne ukončení insolvence

Dobrý den, ráda bych se zeptala hlavně těch kteří mají zkušenosti s insolvenci. Dneska jsem slyšela, že je možné zažádat ukončeni insolvence dřív než za 5 let, když bude uhrazeno minimálně 30% dluhů. Ale nikde o tom nemohu nic najít a můj insolvenci správce nekomunikuje. Hlavně me prosím hned nesudte. Prošla jsem si nehezkym životem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10533
3.1.20 20:26

O tom jsem nikdy neslyšela. Co vím, je možné předčasně ukončit insolvenci jen v případě, že se zaplatí 100% dluhu dříve, než během těch pěti let. Těch 30% je přece to úplně minimum, které člověk musí zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10870
3.1.20 20:28
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala hlavně těch kteří mají zkušenosti s insolvenci. Dneska jsem slyšela, že je možné zažádat ukončeni insolvence dřív než za 5 let, když bude uhrazeno minimálně 30% dluhů. Ale nikde o tom nemohu nic najít a můj insolvenci správce nekomunikuje. Hlavně me prosím hned nesudte. Prošla jsem si nehezkym životem.

Ne, nic takového není. I pro nová oddlužení po loňské novele je to takhle - http://www.dluhovylabyrint.cz/…roce-2019-i/.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 20:39
@bertoldina píše:
Ne, nic takového není. I pro nová oddlužení po loňské novele je to takhle - http://www.dluhovylabyrint.cz/…roce-2019-i/.

Hm to se me netýká. Ja uz jsem v oddlužení, rok a 4 měsíce a mám zaplaceno 40%

• Citovat
  • Nahlásit
10870
3.1.20 20:43
@Anonymní píše:
Hm to se me netýká. Ja uz jsem v oddlužení, rok a 4 měsíce a mám zaplaceno 40%

Tak to tímhle tempem stejně skončíš dřív. Strop je těch 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
3.1.20 21:02
@Anonymní píše:
Hm to se me netýká. Ja uz jsem v oddlužení, rok a 4 měsíce a mám zaplaceno 40%

Jelikoz uz mate bezici starsi. Tak jedina moznost je zaplatit 100% k drivejsimu ukonceni. Coz v pohode zvladnete za necele 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 21:22
@bertoldina píše:
Tak to tímhle tempem stejně skončíš dřív. Strop je těch 100%.
@Cenarius píše:
Jelikoz uz mate bezici starsi. Tak jedina moznost je zaplatit 100% k drivejsimu ukonceni. Coz v pohode zvladnete za necele 3 roky.

Muj bývalý zaměstnavatel, u kterého jsem měla takové peníze skončil. Takže bohužel. Mam práci s nižšími příjmy. Místo 20 tis mi odchází 5 tis

• Citovat
  • Nahlásit
10870
3.1.20 21:27
@Anonymní píše:
Muj bývalý zaměstnavatel, u kterého jsem měla takové peníze skončil. Takže bohužel. Mam práci s nižšími příjmy. Místo 20 tis mi odchází 5 tis

Tak není vyloučeno, že se to zase otočí a příjem se Ti zlepší. Zásadní je, že už jsi za tou 30% hranicí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76010
4.1.20 07:45
@Anonymní píše:

No, tak ji holt budes mit cekych 5 let, fakt nevidim duvod, proc by ji nekomu měli ukoncovat driv, pokud nema splaceno vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10870
4.1.20 09:08
@j.a.n.i1 píše:
No, tak ji holt budes mit cekych 5 let, fakt nevidim duvod, proc by ji nekomu měli ukoncovat driv, pokud nema splaceno vsechno.

Novela insolvenčního zákona to umožňuje. Ale jen u nových oddlužení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76010
4.1.20 09:14

@bertoldina Ja vim, coz ale neznamena, ze pro to ten duvod vidim. Podle me by bylo spravnejsi, kdyby dluznik musel vsem veritelum zaplatit skutecne pujcenou castku plus adekvatni naklady na vymahani a pak to ukoncit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10870
4.1.20 09:24

@j.a.n.i1 To by bylo z hlediska státu neefektivní, ten z toho potřebuje vytáhnout lidi co nejdříve. Bylo by to jen o chlup příznivější než exekuce a ta už často nikam nevede. A oproti Slovensku je i současná podoba oddlužení pro věřitele zlatá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76010
4.1.20 09:43

@bertoldina Myslim podminky pro dřívější ukonceni… Po 5 letech nechat co plati…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10870
4.1.20 09:51

@j.a.n.i1 Aha, jasně, to jsem Tě špatně pochopila. Mně vadí ta automatická tříletá varianta u důchodců (o mládeži nemluvě, to je naprosto nesystémové), kdyby jim radši odpustili tu povinnost minimální splátky. Takhle se do toho část lidí ani nedostane, i když by zaplatili víc jak 30%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
4.1.20 13:05

@bertoldina ze statistik už vylejzá, že 1/5 nebo 1/4 lidí, co projde insolvencí je tam za pár let znova. Berou to jenom k tomu, aby si udělal čistý štít a pak si mohli zase žít na dluh a ideálně vrátit minimum co si půjčili. Ale to už je pak problém těch společností/lidí co jim ty peníze půjčují. Ti si zaslouží o ně přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat