Předčasný porod na Obilňáku v 34tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 11:01
Předčasný porod na Obilňáku (34tt)

Má prosím někdo zkušenost s touto porodnici? Jak to tam funguje a jak probíhá pece o miminko narozené v 34tt. Jak dlouho je v inkubátoru (pokud je v ramci možnosti zdrave)? Ma matka kontakt s mimcem kdykoliv popr. jak to probíhá?? Dekuji za Vas cas.

Přečtěte si článek: Předčasný porod a proč začal?

Reakce:

Teresa.p
Kecalka 276 příspěvků 28.02.18 11:46

Ahoj, syn se narodil v 34 tydnu na obilnaku. byl asi tyden na odd 11-intermedial. ja na odd 7 po porodu. po trech dnech me pustili a byla jsem na hostinskem pokoji a maleho chodila kojit co 3-4 hodiny. pak se uvolnilo misto na odd 12-rooming in, kde byl maly jeste v inkubatoru z duvodu zloutenky-sviceni. nakonec byl v normalni postylce. jen jdem kojila a kojila. kdyz byl schopen sam si vypit urcenou davku (coz tvralo protoze byl spavy a porodni vaha byla 2,6 kg) tak ho vysetril neurolog a fyzio nam ukazala cviky vojtovky. nakonec nas prospustili po 21 dnech od porodu. na rooming in podporuji klokankovani a kontakt. na navstevy tam mohli prarodice a tatinci. jinak nikdo. na jidlo jsme chodily do jidelny. jinak na rooming in byla kuchynaka a lednicka. sestricky byly ochotne pohlidat, takze jsem si mohla odskocit do mesta pro kojici podprdu. sestricky podporovaly, abychom chodily s navstevou ven a provetraly si hlavu, aby nam uplne nehrablo. ja jsem se tomu branila, protoze jsem tam nechtela nechavat maleho, ale jednou jsem si zajela s partnerem domu mrknout jak nachystal pokojicek a jestli mame vsechno. nektere holky co mely miminka hodne male a byly tam treba dva mesice jezdily i domu na noc. drzte se! :hug:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 12:22

Dcera narozena 29tt. Jak píše paní, mimčo budeš mít prvně na odd 11., kam budeš docházet. Až propustí tebe, tak půjdeš na odd.12, kde už budete s mimčem spolu, at už bude mimčo v inkubátoru nebo na postýlce. Propouští nejdříve mimčo v 36tt, pokud se dokáže samo najíst (kojení, lahev, stříkačka), nesmí mít sondu. Návštěvy pouze otec dítěte (neomezeně) a prarodiče 14-16h. Ven můžeš kdykoliv, dostaneš klíče, když jsi mimo mají sestry mimčo na sesterně. Mléko se odsává co 3-3,5h, odsávačku půjčují. Jídlo je snídaně, oběd a večeře. Na oběd se chodí do jídelny, ostatní jsou balíčky. V kuchynce je lednice, rychlovarka a mikrovlnka. Je potřeba mít vlastní povlečení. Jakmile tě propustí, chodíš normálně ve svým oblečení.

Femme7
Kecalka 360 příspěvků 28.02.18 12:53

@Teresa.p Dekuji za odpoved, takze celkem jste tam byli jak dlouho a jaka byla podmínka propuštění? Ta Vojtovka je nutná vzdy anebo je to individuální??

Femme7
Kecalka 360 příspěvků 28.02.18 12:55

@zuzanx moc dekuji za odpoved, co se týká navstevy, 5-ti letou dcerku by pustili?? :andel:

Teresa.p
Kecalka 276 příspěvků 28.02.18 13:22

Byli jsme v porodnici celkem 21 dni. podminka propusteni byla, ze na kojeni (pokud se nezadari tak lahev nebo strikacka) vypije pozadovanou davku (ta se navysuje podle stari ditete kdyz jsme odchazeli mel syn vypit 60 ml). doma jsem dokrmovat nemusela a rozkojila jsem se tak, ze byl syn kojen 18 mesicu. pak je podminka myslim vaha nad 2 kg (to jsme neresili syn mel porodni vahu velkou). Jestli cvicit Vojtu urci neurolog pri vysetreni-jedna holcicka co jsme s ni lezeli cvicit nemusela. jinak jsme museli vsichni ruzne dlouho. doporuci vam kam po propusteni chodit na rehabilitace, kde dite dale sleduji, upravuji a meni cviky a na zaver cviceni ukoncuji. jeste jsme museli chodit do rizikove poradny na obilnak, kde syna sledoval neurolog. jinak s navstevama sourozencu nevim, ale zadne dite na navsteve jsme tam nevidela.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 19:38

Vojtovka je individuální, ale většina předčasně narozených dětí bohužel cvičí. Dítě na odd.12 nepustí. Bohužel. V době, kdy jsem tam ležela s dcerou měl starší syn čerstvé 3 roky. Vídala jsem ho na chodbě v nemocnici nebo v parku u nemocnice… Pokud chtěl jít manžel za malou, tak jsme to museli udělat tak, že přišli se synem, já vyšla ven za synem a manžel mohl jít sám za malou… Je to naprd. Takle jsme to dělali 7 týdnů. Tohle bylo hrozné. Jinak dokud jsi hospitalizovaná, tak za tebou může přijít manžel i s malou, ale návštěvy na pokoj nesmí, pouze na chodbě…

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 19:39

Jinak dcera byla od 33tt na postýlce. Takže v inkubátoru může být klidně jen pár dní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >