Předporodní kurz Ostrava

Lia
4466
23.4.07 17:18

Předporodní kurz Ostrava

Chtěla jsem se zeptat maminek, co navštěvovaly předporodní kurz v Ostravě, který si vybraly.
Mám informaci o předporodním kurzu v nemocnici na Fifejdách. Chtěla bych tam rodit, takže by to byla výhoda. Jen ho nyní zdražili na tuším 1100 Kč a je nutné absolobvovat i nějaké cvičení, které je součástí, takže to trvá asi 2 hodiny.
Kurz pořádá i dula Jana Čurdová, nebo Bc. Kamila Skoutajanová, o dalších jsem se nedozvěděla.
Ráda bych, kdyby maminky co s nimi mají zkušenosti, napsaly, jestli byly spokojeny.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

850
23.4.07 19:00

Pokud ti jde o přirozený porod běž k Janě Čurdové - na cvičení a na pokec k PA Aničce Fellerové. Probíhá v Hrabůvce - v tom učňáku u rondlu (už nevím co je to zač).
S jinýma zkušenosti nemám, ale toto je špička. Tak tě navnadí a přesvědčí, že porod je přirozená věc.........paráda. Já jsem si zaplatila i PA Aničku k porodu a výsledek - porod je naprosto úžasná věc, umím rodit, nikoho k tomu nepotřebuju, stačí naslouchat svému tělu…bolí to, ale to je jediná bolest na světě, která má význam. Šťastnou volbu.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.4.07 20:03

Ahoj, já chodila k PA z Vítkovické nemocnice Vlaďce Majdyšové, kurz probíhal v Hrabůvce v budově bývalé MŠ vedle pizzerie Ježek (kousek od zastávky tram a bus). Doporučila jsem ho několika svým kamarádkám, byly moc spokojené, Vlaďka je sice „číslo“ , ale naprosto skvěle kurz vede :) Je to hodina cvičení (protahování, cvičení na míčích apod.) a hodina přednášky-besedy. Teda vzhledm k tomu, že Vlaďka je mírně řečeno dost ukecaná, se většina přednášek protáhla klidně i na 2 hodiny. Bohužel jsem kvůli předčasnému porodu stihla jen 6 lekcí z 10, ale i tak jsem měla pocit, že o porodu vím vše :D A taky že jo - dr. u porodu mi nevěřila, že to " krásné správné dýchání" jsem se naučila v kurzu :wink: Můžu vřele doporučit! Pokud jsi někde z nedaleka, určitě bych neváhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
23.4.07 20:34

Ženské, vy si ze mě děláte srandu 8O ! Porodní kurz jsem sháněla jak nadmutá koza (Poruba v létě nedělá, Fifejdy mi kolidovaly, tak jsem chodila na bezplatný do Vítkovic, který mě ale opravdu nenadchl). A to jsem z Hrabůvky :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
23.4.07 21:54

Ahoj,

taky jsem chodila na předporodní kurz k Janě Čurdové a můžu fakt doporučit. Bylo to moc fajn. Je to jednou týdně a střídá se cvičení pro těhotné s břišními tanečky a druhá část hodiny je teorie s porodní asistentkou už zmiňovanou Aničkou teda pokud to ještě dělá, ale já osobně bych ji k porodu nechtěla. Prostě mi nijak zvlášť nesedla. Rodila jsem na Fifejdách a byla jsem spokojená:-)

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
24.4.07 08:10

Ahoj,

já jsem chodila do studia Madi k J. Vaškové - http://www.cvcdk.cz/main.php?…. Nejdřív byla hodinka plavání a cvičení v bazénu na Čapkárně, pak cvičení v sokolovně (fitbally, overbally, nácvik dýchání) a nakonec cca 45 min přednáška na úžasných polohovacích lehátkách :-) J. Vašková je sice mírně střelená, ale vede to dobře, informace jsou relevantní a cvičení je taky fajn. Díky ní jsem se porodu nebála a dokonce se na něj těšila.
Pokud ti jde jen o teorii, tak podle mě stačí kurs, který pořádá fakultka - je zadarmo. Ale tam je to opravdu hodně obecné, dýchání tam neučili skoro vůbec … J. Čurdovou si taky hodně chválí, ale mě nesedla po telefonu.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
24.4.07 20:04

Děkuji moc za názory.
K Janě Čurdové chodím na plavání ve středy a pondělky na cvičení do Přívozu - RC chaloupka.
U Jany mě zarazilo jen to, že když jsme se v bazénu učily takové to - jak ona říká nepřirozené dýchání k porodu, několikrát opakovala, že ta klasická rodící poloha je to nejhorší, co si můžeme vybrat.
Bohužel se obávám, že jiná u nás snad ani nepřipadá v úvahu, snad ještě v dřepu, ale na Fifejdách řekli, že tohle pro prvorodičky teda spíš ne, no spíš jsem si představila ty jejich ksichty, kdybych něco takového chtěla :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
29.4.07 12:14

Já jsem taky chodila na předporodní na Fifejdy, bylo to super. Jednak si fakt dobře zacvičíš, naučíš se dýchat, nebo nějaké masáže, ale hlavně se seznámíš s maminama a proberete všechno, . Rodila jsem pak na fifejdách, celý porod jsem strávila ve sprše na balónu i s kapákem a epidurálem v zádech. Sestřičky jsou moc milé a po porodu mě daly na pokoj s kamarádkou z kurzu, takže skvělé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
29.4.07 12:15

No, samotný porod na sále, ale to je asi jasné. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.07 22:47

Dobrý den nasávající maminky a i maminky s dětma..:)
Mohu z vlastní zkušenosti doporučit porodní asistentku Kamilu S. s CENTRA LOTOS v Ostravě, www.centrumlotos.net. Je to moc milá mladá holka, která vede v Ostravě jak cvičení pro nástavající maminky, tak předporodní kurzy, cvičení jogy.. atd.. poradí s masážema a se všema bolístkama, které se mohou v těhotenství i mimo něj objevit… :)
Jsem čerstvá maminka 1. miminka a otázek, které jsem na sl. Kamilu měla, byla samozřejmě strašná spousta, ráda mi vždycky vše vysvětllila. Jsem moc ráda, že jsem se mohla kurzu u sl. Kamily zůčastnit.
Ráda bych toto doporučila i ostatním maminkám, a ty které váhají, zda-li jít, bych podpořila a řekla jim, že TO STOJÍ ZA TO!!! Těhotenství je jen několikrát za život a je fajn si to užít. Miminko si to užije stejně jako vy..:) Já si to užila..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
5.6.07 15:14

Krupinko: právě já jsem se rozhodovala mezi Kamčou a Janou Čurdovou.
Nakonec jsem už gravid jógu nezvládala a pí. Čurdová měla cvičení a přednášku vedle baráku, tak jsem se rozhodla jít k ní.
Dělá teď přednášky s porodní asistentkou Zuzanou Sobčíkovou a můžu říct - naprostá spokojenost.
Hlavně téma kojení, to bylo na perfektní úrovni (Jana je i laktační poradkyně)
Takže všem doporučuju, bereme si ji i k porodu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.07 21:40

Ahoj,

já teď navštěvuji předporodní kurz v Zábřehu na Čujkovově ulici a jsem moc spokojená. Kurz má 2 části: 1.část Péče o dítě (10lekcí+cvičení 1200Kč) a 2.část Porod (8 lekcí za 960Kč). Jsem maximálně spokojená. Spousta rad a informací. Kurz vede paní doktorka, která dává rady z praxe. Moc příjemné prostředí. Můžeš se podívat na www.rodinka.euweb.cz.
Jinak kurzy běží pořád dokola každé pondělí, takže můžeš začít prakticky kdykoli.
Péče o dítě je vždy od 17:30 a porod od 16:00.
Dají se zakoupit i jednotlivé lekce.

Ahoj beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
7.5.10 08:27

Kontakt na Vlaďku Majdyšovou

Prosim o Kontakt na Vlaďku Majdyšovou - ma na ni nekdo nejake telefonni cislo.. dekuji predem.. Miri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aaaHelga
18.7.11 20:27

Ahojky,
ja byla u pani Kantorove v Ostrave-zabrehu, bylo to fain. Chodila jsem k ni i na cviceni pro tehotne.
Zkus se podivat na www.porodniasistentka.com

• Nahlásit
  • Citovat
Zdeňka Lokajová
5.9.11 08:37

dotaz

Dobrý den chtěla jsem se zeptat .. od kterého měsíce jste začala chodit na ten kurz a kolik jste platila?? chtěla bych tam taky chodit .. jsem v 18 týdnu a vůbec o tom zatím nevím . předem děkuju :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama