Přenos střevní virozy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 24.02.18 12:26
Přenos střevní virozy

Ahoj, mám mít zítra návštěvu. Kamarádka hlídá dítě, které se něčím v pondělí nakazilo, a od středy průjem a zvracení. Od čtvrtka do teďka jen průjem, ale už ne tak řídký. Bez teploty, normálně si hrající, živé… Maminka dítěte měla jen pocit na zvracení, ale bez obtíží. Kamarádka se cítí dobře, je to v podstatě už pátý den. Může mi něco domů přinést? Mám doma malé miminko tak mám strach, hlavně z rotavirů. Mám se obávat nebo plaším zbytečně. Přijde jen ta kamarádka, nikoli to dítě.

Příspěvek upraven 24.02.18 v 12:28


Reklama

Reakce:
 
halflive
Stálice 59 příspěvků 2 inzeráty 24.02.18 12:27

Radsi bych navstevu odvolala, tyhle virozy jsou previt

 
Aspera
Generální žvanilka 20021 příspěvků 1 inzerát 24.02.18 12:28

Plašila bych a návštěvu zrušila.

 
Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 24.02.18 12:33

Je to orofekalni infekce, takže se můžeš nakazit na záchodě, z neumytych klik, kohoutku atd. Tam můžou „bacily“ přežít klidně i týden. Člověk může být přenašečem až čtrnáct dnů po vymizení obtíží. Takže ano, teoreticky se nakazit můžeš.
Z praktického hlediska, značně snižuje šanci nakažení přísná hygiena a hlavně nesahat si na obličej. Horká voda a mýdlo bohaté stačí, důsledně zavírat víko záchodu při splachování.

 
Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 24.02.18 12:34

Já bych asi návštěvu odložila, já se snažila do roka se s malým co nejvíc vyhýbat jakýmkoli nemocem, stačilo to co manžel občas přitáhl z práce. A taky ty nervy, když u nás byla na návštěvě prababička, která po dvou dnech skončila v nemocnici s pneumokokovou infekcí, kterou nepřežila a synovi v ten samý den co šla do nemocnice vylítly horečky, nakonec to tedy byla souhra návod a syn měl šestou nemoc, ale ten pocit že by mohl mít to samé a moct o něj přijít…

 
carola
Kelišová 6627 příspěvků 24.02.18 12:42

Návštěvu určitě nezvat. Moje dcerka se nakazila rotaviry v 11 měsících a bylo to hodně hnusný. Byly jsme v nemocnici a já byla psychicky úplně v pr…

 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 24.02.18 12:50

A mysíte, že měla t holka rotavirovou infekci, když neměla teplotu? a byla v podstatě ok? kamarádce je dobře, už jsme návštěvu odložily dvakrát…ale já sespíš bojím, aby to na něčem nepřinesla.

 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 24.02.18 12:56

V podstatě chodíme i k MUDr. do poradny, sice mimo nakažlivé, v čase, kdy tam nemocní nejsou, ale taky malýho přebalím na pultu atd., takže… No mám strach..

 
Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 13 inzerátů 24.02.18 13:10

@Ssasanka ať k vám vůbec nechodí!!! Klidně by k vám domů právě třeba ty rotaviry přinesla a jestli máte malé miminko, tak to snad kamarádka pochopí.

Před 2 lety v létě jsem přijela ke kamarádce na chatu, nic mi nebylo. Večer se mi udělalo špatně- zvracení, průjmy- a i když jsem dospěla a pořád jsem si myla ruce, chytli to úplně všichni- 4 děti a 3 dospělí. A to manžel kamarádky přijel až později a stejně to chytil.

Já to ovlivnit nemohla, přijela jsem tam zdravá. Vaše kamarádka ale příznaky měla, a určitě pochopí, že návštěva teď není vhodná :mavam:

 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 24.02.18 13:18

@Jírovka nn ona neměla žádné příznaky, jen maminka té holčičky… já se jen bojím, aby to nepřišnesla v sobě nebo na kabelce… nevím..jak se to přenáší… ona je dost imunní vůči nemocem, ale nevím, zda nemůže být přenašeč. dítě mám navíc nedonošené, takže je 4 měsíční, ale má jakoby dva..

 
Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 13 inzerátů 24.02.18 13:25

@Ssasanka já se prekoukla. Ale jak píše @Helileli o přenosu, tak to je a já bych prostě neriskovala. My zrušili návštěv, když byly děti miminka… nestojí to za to. Sejdete se jindy.

 
Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 24.02.18 13:30

@Ssasanka Takhle to má jedna moje sestřenice, všechno u ní probíhalo bezpříznakově, ale pokaždé nakazila celé okolí, takže jakmile se u nich ve škole něco objevilo tak jí hnali na odběry a pak většinou skončila s antibiotiky.

 
Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 24.02.18 13:35

Jasně, holky, díky.. Kamarádka se naštvala a odmítla to sama.. já jsem fakt ráda, za ten strach mi to nestojí. S malým nikam nechodím, jen ven, navíc je nedonošený, měsíc byl v porodnici, než jsme šli domů, takže o to víc. Nemocní k němu nesmí…Máte pravdu. Já bych byla v nervu. Díky za reakce.

 
Petra.brozova
Povídálka 17 příspěvků 24.02.18 13:51
Můžu něco dostat?

Omlouvám se, jen se vtírnu. Kamarádky sestra chytila střevní virozu ve středu a ja se s kamarádkou viděla ve čtvrtek odpoledne a večer mi volala, že už to má taky..můžu něco chytit? Zatím mi nic není..

 
Lenka_Hal
Závislačka 4162 příspěvků 24.02.18 15:43

Odvolat, ja se takhle nakazila jako tehotna, uz byli par dni bez priznaku. A vim, ze to byli oni (kamaradkA se synem) byla jsem zavrena doma a psala jsem dizertaci, nikoho jinyho jsem jsem vubec nepotkala…


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >


Reklama