Přepsání domu na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:01
Přepsání domu na děti

Bývalý manžel přišel s návrhem, že by přepsal svůj dům na naše děti. K tomu vím, že to musí přes soud a dům nesmí být zastavený. Kdyby ho na děti napsal, mohl by ho nějak zadlužit potom? Kdo by se musel starat o opravy? Děti mám v péči já. Napadá vás něco, čeho by mohl zneužít?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 16.11.14 20:06

Ne, pak už ho nijak zadlužit nemůže. A o opravy by se teoreticky musely starat děti, takže prakticky asi ty a ke všemu podstatnému by se vyjadřoval soud.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 16.11.14 20:11

Děti jsou asi nezletilé, že.. my převáděli na zletilé dítě, to bylo jednodužší. Jinak opravy a tak bys zažizovala Ty, jakožto zákonný zástupce :nevim: pokud bys chtěla dům např prodat, tak musíš mít povolení soudu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 16.11.14 20:14

@martina.se Předpokládám, že jo, pokud by byly zletilé, tak je to mezi tatínkem a jimi.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 16.11.14 20:15
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se Předpokládám, že jo, pokud by byly zletilé, tak je to mezi tatínkem a jimi.

jj, tam by nebylo třeba soudu ani ničeho. :think:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15978 příspěvků 16.11.14 20:16

A tim jim ten dum chce darovat ci je v tom nejaka smelina?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:18

Děti jsou nezletilé. Dům chce darovat. Právě se ptám jestli není možná šmelina, jak jejich otce znám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:18

Nejsou náhodou zákonní zástupci oba rodiče, i když spolu nežijí?

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.11.14 20:22

Ty, a jde vůbec převést nemovitost na nezletilé?

Já jen, my řešili takovu… no spíš legraci… jakože syn dostane v jednom roce auto… kamarád měl doma veterána, o kterého nestál a byl rád, že se ho manžel ujme. Veterána, ne kamaráda. Převod já nevím za flašku. Von byl fakt rád, že bude mít místo v garáži. Sranda měla být v tom, že auto dostane syn. No a nešlo to. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:31

Ano, jde to, musí to projít soudem.

Knihomyš
Extra třída :D 10643 příspěvků 16.11.14 20:33

To by ses začala povinně podílet na údržbě a nákladech, ne? :think: Zkušenost nemám, ale poradila bych se s právníkem - ve své bujné fantazii si představuju, že by ses musela o majetek dítek starat „s péčí řádného hospodáře“… v jakém je ten dům stavu?
A on by tam měl věcné břemeno na dožití (nebo jak se to podle NOZ jmenuje)?
Na druhou stranu byste se tam mohli přestěhovat, pokud je to vhodná lokalita a neutratí se majlant za provoz.
Pokud to vypadá nedůvěryhodně (zhruba „zaplatí mi půlku oprav, dožiju si tu a pak by to stejně zdědili“), tak bych se na to vykašlala.
Pouze pokud by to bylo fakt lákavé, tak bych investovala do právníka a nechala si vysvětlit rizika.

canaglia
Závislačka 3951 příspěvků 16.11.14 20:35
@martina.se píše:
Děti jsou asi nezletilé, že.. my převáděli na zletilé dítě, to bylo jednodužší. Jinak opravy a tak bys zažizovala Ty, jakožto zákonný zástupce :nevim: pokud bys chtěla dům např prodat, tak musíš mít povolení soudu.

Promiň, ale zase úplně špatně. Opravy a další dispozice běžného charkateru s domem by řešili oba rodiče, pokud u žádného není omezena rodičovská odpovědnost. Zásadnější věci jako zátěž břemenem, prodej, pronájem na dobu neurčitou a další podstatné věci by měly projít schválením soudu. Rozhodné je, že za majetek dětí jsou spoluzodpovědni oba rodiče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:38

Žádné břemeno by tam prý nebylo. :nevim: A u soudu, kdyby šlo třeba o opravy a pronájem, bychom se jako rodiče vyjadřovali? Kdo by mohl navrhnout, že se dům třeba pronajme?

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 16.11.14 20:39

Nebudu se vyjadřovat k tomu- jde to nejde to, ale k tomu, že by mělo být víc potencionálních majitelů. Z vlastní zkušenosti vím, že je to jeden z nejlepších způsobů jak to vyřešit, když máš moc času a peněz. Ono postupné vyrovnávání, právníci a soud stojí opravdu mnoho úsilí - času i peněz…
Nemusí to být tak pokaždé, ale vždy raději počítám horší variantu, která je mnohdy skutečná

canaglia
Závislačka 3951 příspěvků 16.11.14 20:44
@Anonymní píše: Žádné břemeno by tam prý nebylo. :nevim: A u soudu, kdyby šlo třeba o opravy a pronájem, bychom se jako rodiče vyjadřovali? Kdo by mohl navrhnout, že se dům třeba pronajme?

Navrhovat můžete oba, ideální je dát na soud souhlasný záměr s argumentací ve prospěch dětí. K návrhu jednoho rodiče se samozřejmě druhý vyjadřuje, svou roli může mít i opatrovník dítěte.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >