Přesazení Pustorylu a Vajgelie

504
31.3.21 14:58

přesazení pustorylu a vajgelie

Mám na zahradě starší keře - pystoryl a vajgelii. Potřebovala bych je přesadit. Mohu teď, když oželím letošní květy? Přežijí brutální řez v jarním období, když budu přes léto zalévat v období sucha?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1500
31.3.21 15:31

Myslim, ze by se ti to melo povest. Vykopat je s balem a rozhodne prostrihat a zakratit. Nevim teda, jak si predstavujes brutalni rez :mrgreen: Ale oboje je to celkem zivotaschopny plevel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
31.3.21 15:40
@větvička1 píše:
Myslim, ze by se ti to melo povest. Vykopat je s balem a rozhodne prostrihat a zakratit. Nevim teda, jak si predstavujes brutalni rez :mrgreen: Ale oboje je to celkem zivotaschopny plevel.

jsou to oba staré keře… jenže dřív je průběžně likvidovaly slepice, ty už 30 let nejsou… a teď mi stíní, překáží… a jinde by ji to prostě slušelo víc. brutální řez myslím brutální řez :D vajgelie je taková nehezky rostlá, tak bych ze stejkných kořenů§ začla jinde tvarovat nějaký pořádný keř, pustoryl mi jeden dobrák seřízl před 2 lety v půlce, takže se rozdvojily vetvičky a teď padají šíleně do stran. takže ten bych řízla víceméně u země…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
31.3.21 15:46

@moof Nejaky vetve bych jim nechala, ty bych urizla az za rok, az narostou mlady vyhony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
31.3.21 16:13

Ok. vzhedem k nicku tě beru jako profíka :D :D :D @větvička1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
31.3.21 16:35

@moof :mrgreen: :mrgreen: Jsem jen dlouholety amater. Nick mam takovej, protoze mi pri registraci padl zrak na reprodukci Van Gogha, co mi visi v pokoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
31.3.21 19:07

Seříznout určitě hodně nízko. Ať ti to chlap vykope s pokud možno velkým balem. Když budeš pořádně zalevat, aby se opravdu promáčel kořenový bal, ne jenom 5 cm hloubky, měly by se ujmout. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat