Setí semínek - mohu už teď začít?

2000
26.3.21 10:15

Sázení semínek

Ženy zahradnice, já jsem brutální amatér proto si sem jdu pro radu :mrgreen: Vždycky za kytky utratim majlant a pak mi přes zimu stejně chcipnou :lol: A proto si říkám, že by pro mě byla levněji varianta si je vypěstovat :mrgreen: A proto se ptám! Když si nakoupím semínka, zasadím do květináče a už teď mrsknu ven je nějaká šance, že ty kytky vyrostou? :lol:

Příspěvek upraven 26.03.21 v 10:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
26.3.21 10:17

Ahoj, hele zrovna včera jsem sazela :D Myslím, že už je dost teplo, v příštích dnech to má jít nahoru, takže za mě asi dobrý :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
26.3.21 10:17

Záleží, co. Něco musíš předpěstovat ve skleníkových podmínkách, něco může jít rovnou ven. Teplota klíčení, odolnost proti mrazíku a ideální doba výsadby je většinou na pytlících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7410
26.3.21 10:20

@PeBa12 záleží co konkrétně. Jsou tam velké rozdíl. Obecně, že pichnes semínko do hlíny a hodíš ven a krásně to poroste, je blbost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
26.3.21 10:36

Tak jednak seminka se sejou, sazenice se sazej :D A druhak, kazda kvetina, bylina i zelenina ma jine pozadavky na kliceni. Nektere se musi predpestovavat uz od ledna, některé musi mit na kliceni teplotu pudy aspon 20 stupnu, jine 10, neco potrebuje stridani teplot, neco vyklici jen na svetle… :nevim: Takze teoreticky jo, je mozny sehnat neco, co by slo ted pichnout do kvetinace, hodit ven a ono by to vyrostlo, ale otazka co a jestli zrovna to chces mit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 10:40

Ahoj. Tady máš docela šikovné stránky, kde najdeš kdy co sázet. Pokud si nebudeš jistá, tak prostě do Googlu zadej „jak pěstovat xxx“ a aspoň v jednom z odkazů většinou najdeš celkem spolehlivej návod :mavam:.

https://www.ireceptar.cz/…dreviny.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789
26.3.21 10:51

Já v téhle době dávám přes truhlíky a květináče strečovou folii propíchanou na několika místech párátky - takový provizorní skleník. Sundávám, když zeleň dosáhla úrovně fólie. Vysévala jsem taky tenhle týden.

Jinak dělám už jen bylinky a keříčková rajčata, na jaře zaseji na podzim sklidím, protože přes zimu mi taky vždycky všechno chcípne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789
26.3.21 10:52

Já v téhle době dávám přes truhlíky a květináče strečovou folii propíchanou na několika místech párátky - takový provizorní skleník. Sundávám, když zeleň dosáhla úrovně fólie. Vysévala jsem taky tenhle týden.

Jinak dělám už jen bylinky a keříčková rajčata, na jaře zaseji na podzim sklidím, protože přes zimu mi taky vždycky všechno chcípne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.3.21 10:53
@Cenarius píše:
@PeBa12 záleží co konkrétně. Jsou tam velké rozdíl. Obecně, že pichnes semínko do hlíny a hodíš ven a krásně to poroste, je blbost :)

Ježíš, já jsem fakt amatér :lol: Přesně jsem si říkala, že prostě vemu pár sáčku pěkných kytek (podle obrázku samozřejmě :mrgreen: ),pichnu do hlíny a budu se kochat jak krásně mi to roste :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.3.21 10:53
@czaky píše:
Já v téhle době dávám přes truhlíky a květináče strečovou folii propíchanou na několika místech párátky - takový provizorní skleník. Sundávám, když zeleň dosáhla úrovně fólie. Vysévala jsem taky tenhle týden.Jinak dělám už jen bylinky a keříčková rajčata, na jaře zaseji na podzim sklidím, protože přes zimu mi taky vždycky všechno chcípne :lol:

Ale to je mazané :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.3.21 10:54
@Larry148 píše:
Ahoj, hele zrovna včera jsem sazela :D Myslím, že už je dost teplo, v příštích dnech to má jít nahoru, takže za mě asi dobrý :D
:mrgreen: :palec: To je slovo do pranice :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.3.21 10:54
@Mala.ještěrka píše:
Ahoj. Tady máš docela šikovné stránky, kde najdeš kdy co sázet. Pokud si nebudeš jistá, tak prostě do Googlu zadej „jak pěstovat xxx“ a aspoň v jednom z odkazů většinou najdeš celkem spolehlivej návod :mavam:.https://www.ireceptar.cz/…dreviny.html

Děkuju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
26.3.21 10:56

Kup seminka a rid se doporucenim na zadni strane, to nejde pokazit. Kazdopadne na tohle je dobry mit alespon 1 okno s dostatkem svetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.3.21 10:57
@Villanelle píše:
Tak jednak seminka se sejou, sazenice se sazej :D A druhak, kazda kvetina, bylina i zelenina ma jine pozadavky na kliceni. Nektere se musi predpestovavat uz od ledna, některé musi mit na kliceni teplotu pudy aspon 20 stupnu, jine 10, neco potrebuje stridani teplot, neco vyklici jen na svetle… :nevim: Takze teoreticky jo, je mozny sehnat neco, co by slo ted pichnout do kvetinace, hodit ven a ono by to vyrostlo, ale otazka co a jestli zrovna to chces mit :lol:

Děkuji za doplnění vzdělání :mrgreen: Po takovém výkladu už se mi moje představa sázení/setí (netuším co jsem měla v plánu :lol: ) dost rozplývá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.3.21 10:58
@bobulka88 píše:
Kup seminka a rid se doporucenim na zadni strane, to nejde pokazit. Kazdopadne na tohle je dobry mit alespon 1 okno s dostatkem svetla.

Viď? Taky si myslím :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat