Přeskočilo mi :) z látkových plen

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6955
13.4.12 23:22

Preskocilo mi:) z latkovych plen

V utery jsem male koupila prvni latkovou plenu AIO a dnes uz mam naobjednavanych dalsich deset :mrgreen: Ja, ja!!!! Zastance pampersek, jsem total propadla latkovani :lol: mam susicku takze mi to ani nezabere zadny cas jak kazdy pise. Pracku stejne davam kazdy den a tech par plen se k pradlu vejde, pak sup do susicky a za hodku nachystano:) oblika se to jako jednorazovky, takze zadny time navic:) dokonce jsem se zblaznila tak ze mam objednane i latkove vlozky :lol: protoze jsem videla jak je prdelka moji berusky v krasnem heboucku, zachtela jsem to taky :lol: jake mate AIO pleny a latkove vlozky, rada se priucim. Ja mam pleny Pop n gro AIO a baba + boo. Vlozky mam anavy.

Jeste podotykam ze opravdu nejsem zadna eko lazniva matka. Tak tak roztridim odpad ale tohle me fakt bai a je videt ze miminku je daleko lepe v latkove plene :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
13.4.12 23:35

:mrgreen:
Přemýšlím, zda někdy nějaká látkařka lamentovala nad tím, jak jí pleny zabírají čas, který by mohla věnovat dítěti :P Tohle bývá téměř ve 100% případů argument maminek, které látku v životě nezkusili, nebo se to případně snažili dělat jako za našich maminek, takže žehlení (fakt není potřeba)

Užívej si závislost 8) Myslím, že patří k těm zdravjěším :jazyk:

Já jsem vyzkoušela v látkování kde co a momentálně jedu už dlouho látkový minimalismus v podobě flísáků svrchňáků, vícevrstvých kikko a babyidea bambusových vkládaček. Sem tam dám i nějakou kalhotkovku nebo aio, ale už spíš tak, že mi to padne pod ruku než že bych to nějak prožívala.

Z AIO preferuju takové, které mají na styku s pokožkou přírodní vlákna, tudíž mám totsbots, bum genius organic, simplex, pak kapsovky sijemdetem.cz, ty mám hodně ráda, i když jsem jim nejdřív nemohla přijít na chuť, jsou dvouvelikostní a zkoušela jsem je dávat od uvedené dolní hranice váhy a jsou fakt velký, tak jsem nadávala, že na něm budou plandat až do odplenkování, ale už se to dá, i když pořád zapnuté všechno na poslední patentky, příště bych už volila nejdřív tu „novorozeneckou“ velikost, myslím, že vydrží celkem dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9201
13.4.12 23:56

nikdy jsme nalátkovala a látkovat nebudu..jen jsem nakoukla..poněkud mě zaujala věta že těch pár plínek k prádlu..když se pračka stejně pouští denně. to jako pereš ty počůrané a pokakané pleny společně s jiným mimi prádlem? 8o 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15887
13.4.12 23:56

:mrgreen: Mně se líbí, jak se ze zaryté Pampers zastánkyně stala látkařka :mrgreen: :palec: Pro mě byla látka samozřejmostí už v těhotenství a možná mě budete mít za blázna, ale mně nejvíc vyhovují klasické čtverce, jsou prostě super…akorát se to musí skládat že, ale už mám ten cvik, že to mám hned naskládané…malý si hraje na zemi a já zatím vedle něho skládám, on je spokojený a já taky :mrgreen: Pár AIO a kapsovek atd. mám taky, to když jdeme ven nebo k doktorce atd., ale jinak upřednostňuju čtverce…musím dodat, že já teda na plenkách opravdu ušetřím :lol: (ačkoliv když kolikrát vidím ty úžasné kousky, tak mě hodně svrbí ruka :mrgreen: ).

Vložky mám jen slipovky, ale hned jak přijde MS, tak chci zkusit i normální, ačkoliv já teda asi nedám dopustit na tampony, takže pochybuju, že zvládnu mít normální vložku, i když teda látkovou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15887
13.4.12 23:59
@Ankili píše:
nikdy jsme nalátkovala a látkovat nebudu..jen jsem nakoukla..poněkud mě zaujala věta že těch pár plínek k prádlu..když se pračka stejně pouští denně. to jako pereš ty počůrané a pokakané pleny společně s jiným mimi prádlem? 8o 8o 8o 8o

Tak to pokakané se snad spláchne vodou ne? Nebo se to zachytí na separačkách a vyhodí…a jako když ti mimino počůrá bodíčko, ty to pereš zvlášť???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9201
14.4.12 00:04
@locika píše:
Tak to pokakané se snad spláchne vodou ne? Nebo se to zachytí na separačkách a vyhodí…a jako když ti mimino počůrá bodíčko, ty to pereš zvlášť???

jen se ptám, nevím ani co je to separačka :mrgreen: fakt jen se ptám :andel:
počůrané neřeším a zvlášť neperu, pokud už se stane je to jen troška, pokdu by to asi vypustila do něčeho celé tak bych to namočila, pokakané očistím, namáčím a nejdřív peru v ruce, ale v podstatě se nám to nestává. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
14.4.12 00:06
@Ankili píše:
nikdy jsme nalátkovala a látkovat nebudu..jen jsem nakoukla..poněkud mě zaujala věta že těch pár plínek k prádlu..když se pračka stejně pouští denně. to jako pereš ty počůrané a pokakané pleny společně s jiným mimi prádlem? 8o 8o 8o 8o

Existujou separacni pleny ktere se splachnou do zachodu :roll: tu das na tu kalhotkovou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
14.4.12 00:08

Takze jsou pleny jen pocurane:) a peru s pradlem :palec: Bobky splachnu se separackou! Kaka kazdy den rano, takze oak uz separacku nedavam:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15887
14.4.12 00:15
@Ankili píše:
jen se ptám, nevím ani co je to separačka :mrgreen: fakt jen se ptám :andel:
počůrané neřeším a zvlášť neperu, pokud už se stane je to jen troška, pokdu by to asi vypustila do něčeho celé tak bych to namočila, pokakané očistím, namáčím a nejdřív peru v ruce, ale v podstatě se nám to nestává. :nevim:

Ono to teď vypadá (i když to po sobě čtu), že to byl nějaký protiútok, ale tak to opravdu myšleno nebylo :) Já teda svoje pleny peru zvlášť, ale to proto, že je jich hodně, kdybych prala s prádlem (některé kapsovky s prádlem tedy peru), tak taky namočím a pak hodím do pračky…rozhodně do pračky ale nehážu pokaděné plenky, neboj :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
14.4.12 00:22

Nevidím nic špatného na praní plínek a oblečení dohromady, prala jsem tak vždycky. To je jako bych svoje špinavé prádlo nechtěla prát s tričkama.
Jinak pokud to člověk chce mít jó hygienický i na 40, tak stačí přisypat „sůl na skvrny“ a aktivátor, jinak samotná „sůl“ působí až od 60stupňů, s aktivátorem už od 30.

Jinak mám výhodu, že druhorozená už teď dělá jen tuhé bobky, takže ani ty separačky nepoužívám a stejně je plínka poskvrněná minimálně.

Obávám se, aby se to nezvrhlo v boj nelátkařek za žehlení, vyváření a jiné kratochvíle, které běžná látkařka provozuje (pokud provozuje, jako že většina neprovozuje) maximálně z vlastní vůle, ale ne z nutnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15887
14.4.12 00:25

Gladys, díky za pro mě novou informaci o soli a aktivátoru - kde to seženu a ten aktivátor jak se přesně jmenuje? Předpokládám, že to můžu použít i do normálního prádla…a i na „miminí“ oblečky? Zvláště na ty bych tu sůl potřebovala jako sůl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
14.4.12 00:40

@locika aktivátor je TAED, mají např. na latkovky.cz. Sůl je perkarbonát sodný, v DM mají sůl na skvrny za pár kaček, ale je tam přimícháno i něco navíc, každopádně to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2340
14.4.12 05:02

@locika
Ahoj, zatím jsem jen těhotná, takže s látkováním nemám žádné zkušenosti, ale zatím mám nutkání to fakt zkusit. Čtu, že jedeš hlavně na čtvercovkách. Já mám myslím čtvercovek už dost (60 určitě a kdybych náhodou s látkováním sekla, tak je využiju i jinak), případně dokoupím ale furt nevím,co si mám koupit za kalhotky na ně. Neporadíš? Ve skupině mi jedna holčina dala pár odkazů, ale přeci jen víc hlav víc ví ;-) Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
14.4.12 07:20

Jedu třetí dítě JEN ve čtvercích ,akorát sjem si koupila zepár AIO kalhotek a kvalitní svrchní a JSEM SPOKOJENÁ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25674
14.4.12 08:02

@berry4 také jedu převážně ve čtvercích, akorát mám pár kalhotovek, které jsem zkusila ze zvědavosti :). Jaké máš prosím kvalitní svrchňáky a jak dlouho ti vydrží?

Zakladatelko, užívej látkování :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat