Přestali jsme dítě dávat do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Berusicka222
Povídálka 20 příspěvků 02.01.18 15:37
Přestali jsme dítě dávat do školky

Dobrý den, dámy, řešili jste něco podobného? Synovi jsou čerstvě tři roky. Od září chtěli, abych nastoupila do práce, takže jsme ho ve 2,5 přihlásili do školky. Domluvila jsem se, že budu do konce roku pracovat jen 4 hodiny denně a zbytek z domova, aby nemusel ve školce spát. Zvykání neproběhlo v pohodě, malý není zrovna společenský a byl ve školce opravdu velmi nešťastný, navíc se to přestalo pozdávat i nám, paní učitelka třeba zlobivého chlapečka vyhodila za dveře na chodbu, malý nám doma říkal, že se paní učitelky bojí, že kdo nesedí u jídla u stolečku, dostane na zadek, kamarádky syna paní učitelka zmáčkla za to, že zlobil tak, že měl od nehtů poškrábanou ruku a tři dny brečel, že ho to pálí při koupání. Usoudili jsme, že pro klid celé rodiny a hlavně nešťastného syna, který se v noci s hrůzou budil a ptal se, jestli nemusí do školky, že ho ze školky vezmeme. Dopadlo to tak, že hlídá babička a pokud musí do práce (dělá na směny a poloviční úvazek), tak si beru dovolenou. Jenže od nového roku se zaměstnavatel netváří na to, že tam jsem tak krátce (i když práci dodělávám po večerech, o víkendech atd.). Pro malého se slovo školka stalo noční můrou, proto ho nechci hned přihlašovat do školky jiné, a také nechci, aby celý den zůstával s babičkou, když bych pracovala do 16:00, do 17:00, jak kdy. Uvažuji i o změně zaměstnání, ale nevím, v jaké profesi by podmínky pro mámy s malými dětmi byli ideálnější. Nejlepší by bylo dělat na sebe, ale zatím nepřišel nápad, který by mě uživil. Spousta lidí nám říká, že jsme vyměkli a malého vzali ze školy hrozně brzy, já si zase říkám, jestli je nutné, aby tolik času trávil někde, kde je nešťastný. Spíš se chci zeptat, jestli někdo řešil něco podobného, jestli je tu někdo, kdo třeba vůbec neměl děti ve školce. Do budoucna zvažujeme i domácí vzdělání, ale samozřejmě složenky se platit musí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18711 příspěvků 02.01.18 15:40

No já bych spíš hledala nějakou školku, kde nejsou takové učitelky 8o Řešili jste jejich jednání s nimi nebo jejich nadřízeným?

lecka
Kelišová 5214 příspěvků 02.01.18 15:42

V prvé řadě chování učitelek které popisuješ je naprosto neadekvátní, zvažte jinou skolku kde se učitelky chovaji tak jak mají, nebo soukromou skolku či chůvy?

Aries6
Generální žvanilka 21872 příspěvků 2 inzeráty 02.01.18 15:43

@Berusicka222 Ptala ses učitelek, jak to bylo s tím dostáním na zadek nebo s poškrábáním? Co za tím skutečně bylo? Dítě se třeba mohlo vysmeknout a učitelka ho zmáčkla, aby se nezranilo - neutelko, atd.
Jestli je to pravda, není to dobře a řešila bych jinou školkou. A podle mě šel do školky brzy.
Ale třeba sedání ke stolečku při zlobení se mi zdá v pořádku. Nebo při extra zlobení jdou děti do šatny. Ale to je fakt extrémní případ.
Můžete zkusit nějakou alternativní školku, pokud státní nevyhovuje.

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 02.01.18 15:44

Já bych ho dala do jiné školky a tady bych si stěžovala, co je to za poměry, že užívají fyzické tresty. To se nesmí snad od první republiky.. :cert: Určitě bych ho nedávala do té stejné. Tohle je fakt trauma. A to jsem jinak zastánce „vydržet“, ale tady jsou evidentně tak trochu zlí :(

terinka4444
Hvězda diskuse 65778 příspěvků 02.01.18 15:44

Já jsem obě děti dávala do školky až ve čtyřech letech, ve třech nebyly zralé na školku, natož snad ve dvou a půl letech, ve čtyřech žádný problém a obě školku milovaly, mladší ještě miluje. Příští rok to může být jinak a třeba školku zvládne. Nejsem příznivcem domácího vzdělávání, takže to nekomentuji, dle mého děti potřebují žít v kolektivu. Ale taky dle mého do toho taky musí dozrát věkem.

Halamka
Závislačka 3326 příspěvků 02.01.18 15:44

JE malinky. Nedivim se, ze z toho ma nocni mury.
Ale resila bych pristup ucitelek v dane skolce. Praktiky hodne komunistickeho rezimu.

dedrichov
Závislačka 2653 příspěvků 02.01.18 15:44

Díky bohu jsem nebyla nucena přihlásit dítko takto brzy. Nastoupily mi do školky ve 4 a půl a 3 a půl a pro oba to bylo přiměřeně akorát

Aries6
Generální žvanilka 21872 příspěvků 2 inzeráty 02.01.18 15:47
@dedrichov píše:
Díky bohu jsem nebyla nucena přihlásit dítko takto brzy. Nastoupily mi do školky ve 4 a půl a 3 a půl a pro oba to bylo přiměřeně akorát

Já dávala ve skoro 5 a v čerstvých 3 sestry spolu, tak to byl ideál. Větší nechuť do školky měla paradoxně ta starší. Nejmladší půjde ve 3, už musím do práce, snad na krátký úvazek. Ale půjde za prostřední a prostředí školky už dobře zná, tak doufám, že to bude dobré.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 16:03

Opravdu ne každé dítě je zralé na školku takhle malé. Odborníci nově doporučují ve 4 letech. Já davála sourozence ve věku 3 a 4. U mladší bylo zvykání v podobě ročního pláče.

Na učitelky bych si stěžovala. Teď už je možná pozdě to řešit. Pokud je pravda co popisuješ a není to jen zaujatost (to víš jen Ty ve svém svědomí), tak je to na vyhazov. Děti tam trpí, nejen Tvé trpělo.

Ze Tvého příspěvku na mě trošku působíš jako přecitlivělá maminka, vychovávající mamánka. Neber to zle. Teď je opravdu malý, ale připrav se na to, že,,čuchl" k tomu, že lze,,hrát na city". Až ho dáš příště do školky, je možné, že bude plakat, dělat scény, v noci se budit, možná i popisovat jak je tam nešťastný, jak si s ním nikdo nehraje a ubližují mu. Zkrátka bude dělat vše, aby tam nemusel. A Ty z toho budeš nešťastná. Protože do práce budeš muset a se zaměstnavatelem s andělskýmy křídly zkrátka nepočítej, takových je jako šafránu. V životě se Tvůj syn bude často potýkat s tím, že mu něco nebude vyhovovat. Vstávání, povinosti, samostatnost, zodpovědnost za své skutky i za sebe samého. I když nebude možná šťastný a spokojený. Některé věci by měli děti už od mala brát jako samozřejmost, například že rodiče musí do práce a ony do školky.
A ve školce, tedy v té normální bez účasti bachařek, se dítě naučí věcem, které se nenaučí ani s chůvou, ani s babičkou. ;)

Berusicka222
Povídálka 20 příspěvků 02.01.18 16:04

Obě paní učitelky (jedna je zároveň i ředitelka) jsou stará škola, těsně před důchodem, ale na školku jsme původně slyšeli jen chválu, mému dítěti tam nikdo neublížil, to ne, ale už jenom, že to vystrašené dítě, které tam celé dny pláče, protože se mu stýská po mamince tam tohle všechno vidí. Kamarádka si nakonec nestěžovala, protože pak byl víkend a mezitím to malému zmizelo, ale bavila se o tom s jinou maminkou a tak řekla, že to paní učitelka dělá, prý je vytahá i za ucho nebo stiskne za krkem. Já jsem vůbec netušila, že v dnešní době je ještě něco takového možné. Takže jsem nejdřív školkovné platila dál, ale už tam nechodil a poté co mi toto řekla ta kamarádka jsem se rozhodla ho odhlásit úplně. Problém je, že se syn spražil hned na začátku a dostat ho do jiné školky už bude mnohem psychicky těžší. Dost mě štve mínění okolí, že ve třech letech přece musí chodit do školky, že bude rozmazlený (je, snad zatím, jedináček) a dnes mě můj nadřízený (bezdětný) dostal tím, že mi řekl, že se nám to vymstí, že ho do školky nedáváme a že bychom se měli radši poradit s dětskou lékařku :-).

zzpet
Kecalka 318 příspěvků 02.01.18 16:05

Já jsem zastánce přístupu nenutit dítě do něčeho, na co není dost zralé a co ho mimořádně stresuje. Takže já bych uvedenou situaci řešila určitě tak, že by teď dítě bylo nějaký čas doma, do školky bych ho zřejmě dala až na příští školní rok (až by se otřepalo z prožitého traumatu a trochu povyrostlo, takže bude školku zase vnímat jinak), a to i za cenu ztráty zaměstnání. A samozřejmě bych ho dala jinam, kde se nebude bát učitelek. Moje děti nebyly ani jedno ve třech letech zralé na pravidelnou školku - v tomto věku jsem každé měla jen v takové té soukromé miniškolce, na jedno, dvě dopoledne v týdnu, aby si postupně zvykaly na jiné prostředí, pravidelně začaly až ve čtyřech letech.

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 02.01.18 16:06

@Berusicka222 Ty jo a on ve 2.5 letech mluví tak dobře, že je schopen toto všechno vyprávět 8o Já bych tedy nejdřív zjistila, jak to v té školce skutečně je, aneb nevěřte dětem všechno, co řeknou o školce a my jim na oplátku nebudem věřit to, co řeknou děti ve školce o vás rodičích. Ale pokud ho do té školky jen nechceš dávat, ale potřebuješ si to něčím omluvit, tak proboha je to vaše dítě a vaše volba, jestli ho do školky chcete dávat nebo ne. Dítě je evidentně radši u babičky, tak pokud to babičce nevadí, proč to neodsunout. Nicméně až přijde čas, buďte nekompromisní, děti jsou opravdu schopné ledačehos, aby dosáhly svého.

prcekniky
Závislačka 3325 příspěvků 02.01.18 16:30

@Berusicka222 No já myslím, že je jen dobře, že jste,,vyměkli´´ Nenechala bych svoje dítě v takové školce. Asi bych zkusila jinou školku s lepší ´´pověstí.´´ Moje dcera teď taky nastupovala, ale jí budou příští měsíc 4 roky, což je sakra rozdíl. Každopádně měli adaptační období, kdy dítě chodí třeba 2 týdny jen na 2 hodinky dopoledne, pak až to zvládá, chodí do oběda, nejdřív po měsíci ev.na spaní. Naše malá si tam zvykla úžasně a moc se jí ve školce líbí. Já jsem doma s mladší dcerou, takže pokud by starší ve školce být nechtěla, nemusela by. Ale ona je tam opravdu spokojená, což jsem moc ráda. Učitelku mají moc milou, dcerka ji má ráda, takže se nebojím ji do školky s důvěrou svěřit. Jednou dceru okřikla (a měla k tomu opravdu dobrý důvod), ale hned mi to ten den sama učitelka řekla.

Berusicka222
Povídálka 20 příspěvků 02.01.18 16:31

Já opravdu nemám důvod si nic přikrášlovat, vymýšlet, pro všechny by samozřejmě bylo jednodušší, kdyby mi dítě chodilo do školky rádo. A ano, začal mluvit brzy a mluví velmi obstojně - takže dokáže říct, já jsem se paní učitelky bál, kdo neseděl u stolu, dostal na zadek, kamarádky syn zase řekl, když se ho zeptala, co to má na ruce, že ho to bolí, že zlobil a paní učitelka (dodal jméno) ho chytla a on začal plakat, nemají důvod si to vymýšlet, ještě přizná, že zlobil, dětská upřímnost. Ale toto jsem nechtěla řešit, to je úplně jedno, z jakého důvodu tam chodit nechce, spíš, že jsme při výběru školky neudělali dobře a snášel to hůř, než jsme si mysleli. Když ho dávám hlídat sousedce, tak mi udělá taky scénu, že tam nechce, odejdu a je v pohodě a vítá mě s úsměvem, tady brečel celé dny. Nepotřebuji si ospravedlňovat, že ho tam nedávám, spokojenost celé rodiny mi za to stála, spíš jsem chtěla vědět, jestli něco podobného neřešil i někdo jiný a zda se mu to podařilo skloubit s prací.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama