Dcera (6) se bojí chodit do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 17:14
Dcera (6) se bojí chodit do školky

Dobrý den,
už jsem zoufalá.
Dcera téměř 6 let nechce chodit do školky. Do té samé školky chodí již 3.rokem. Loni na konci školního roku ji učitelka vyhodila od jídla za dveře na chodbu a tam ji nechala brečet, pak byly rána, že se dcera tak bála, že z toho každý den před školkou nebo v šatně zvracela. Bála se, že ji to udělají znovu. Tak jsem s nema promluvila, byly jsme i v psychologické pořádně, kde nam v podstatě nic neřekli, časem se to uklidnilo. Teď po půl roce se začala bát znovu, každé ráno ji musím přečíst, co mají k jídlu a ujišťovat ji, že to jí. Dnes mi učitelka říkala, že dcera oběd opět nejedla a celá se klepala.
Celý den nemyslím na nic jiného, než na ní, jestli ji je dobře ve školce a tak.
Sama jsem úzkostlivá, ale mé problémy začaly až ve 20 ti letech.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 20.12.17 17:26

Přijde ti normální, aby posílali dítě za dveře pokud nejí oběd? :cert: Nechce ať nejí ne? Oběd platíš ty nikoliv učitelka, bych jí hnala. I já ve školce říkám, když nechce jíst ať jí nenutí, ale at jí nic jiného nedávají ( pokud podávané jídlo běžně jí ). Nemůžeš si jí nechat chvilku doma? Ted budou prázdniny, tak budete spolu :) Přijde mi, že má strach z reakce učitelek.

Alušáček
Závislačka 3012 příspěvků 20.12.17 17:30

Proc ji ucitelka vyhodila za dvere? To je nepripustne a neprofesionalni, dceru bych dala do jine skolky.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25494 příspěvků 20.12.17 17:30

Bojí se učitelek. Dcera prožila něco obdobného - dva dni za sebou jí bylo špatně, jednou zvracela a další den jí tekla krev z nosu. Učitelky jí vystresovaly, zlobily se na ní že jí je špatně, nevěřily jí - pak 1/4 roku pokaždé když měla jít do školky brečela, pořád se bála, že jí bude špatně a že mi učitelky nezavolají. Chce to natvrdo probrat s učitelkama, žádat od nich řešení, protože ty to nespravíš - dcera potřebuje získat znovu důvěru v učitelku, které to svých chováním zapříčinila. Ty nemůžeš udělat nic, protože tvoje dcera se bojí učitelky a pokud ona nezmění svoje chování, stresy tvé dcery budou stále stejné. Pak jedině změnit školku a nebo třídu.

Borůvka1990
Kelišová 5375 příspěvků 20.12.17 17:35

Já bych tohle asi nestrpěla. Pokud by moje dítě odmítalo jíst, tak ať je o hladu. Vyhazovat za dveře, to by učitelka dostala čočku. Ještě bych pochopila, kdyby házela jídlem po dětech, házela ho na zem a podobně, zkrátka se chovala u jídla nepřípustně a nešlo jí domluvit, ale jen proto, že nejí, to je prřes čáru. Holku bych dala asi do jiné školky.

Halamka
Závislačka 3341 příspěvků 20.12.17 17:40

Mozna budu za zlouna. Ale nepotrebovala by se dcera naucit spis zvladat sve reakce? Chci tim rict, ze bys ji mohla pripravovat, co by se mohlo stat a jak muze reagovat.
Kdyz se ma dcera neceho boji, tak si povidame, co by se mohlo nejhorsiho stat. Predatavit si ty situace a jak to na ni muze pusobit.
Treba: ceho se bojis? Ze me ucitelka posle za dvere. A co ti na tom vadi? Ze tam budu sama. Ano, to je neprijemne, ale myslim, ze te ucitelka uz za dvere neposle, protoze jsem s ni o tom mluvila. A kdyby se to presto stalo, muzes si treba povidat pohadku o zaklete princezne a o tom, ze maminka zaridi, ze uz zakleta nikdy nebude.
Ted melu, ale neco v tom smyslu. Aby pro ni chvilkova izolace nebylo takove trauma a ona mela dost sebevedomi ji zvladnout.
Ucit ji, ze se da spousta veci zvladnout a treba dceri prave pomaha, kdyz rozebereme veskere mozne situace a je na ne „pripravena“.
Chapu, ze je kazde dite jine, jinak citlive. Treba to pomuze :hug:

Oudrey
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 20.12.17 18:17

Pokud ma az takove problemy, tak nevim, jestli se to jen tak spravi. Ja bych ji asi dala do jine skolky

leisa
Kecalka 275 příspěvků 20.12.17 18:29
@Halamka píše:
Mozna budu za zlouna. Ale nepotrebovala by se dcera naucit spis zvladat sve reakce? Chci tim rict, ze bys ji mohla pripravovat, co by se mohlo stat a jak muze reagovat.
Kdyz se ma dcera neceho boji, tak si povidame, co by se mohlo nejhorsiho stat. Predatavit si ty situace a jak to na ni muze pusobit.
Treba: ceho se bojis? Ze me ucitelka posle za dvere. A co ti na tom vadi? Ze tam budu sama. Ano, to je neprijemne, ale myslim, ze te ucitelka uz za dvere neposle, protoze jsem s ni o tom mluvila. A kdyby se to presto stalo, muzes si treba povidat pohadku o zaklete princezne a o tom, ze maminka zaridi, ze uz zakleta nikdy nebude.
Ted melu, ale neco v tom smyslu. Aby pro ni chvilkova izolace nebylo takove trauma a ona mela dost sebevedomi ji zvladnout.
Ucit ji, ze se da spousta veci zvladnout a treba dceri prave pomaha, kdyz rozebereme veskere mozne situace a je na ne „pripravena“.
Chapu, ze je kazde dite jine, jinak citlive. Treba to pomuze :hug:

Evidentně nemáš potuchy o vývoji dětské psychiky. Je dokázáno, že nervová soustava dozrává až kolem toho 6. roku. Proto se u dětí řeší problémy v chování až po tomto věku, do té doby je to součást vývoje.
Mnohem víc sebereflexe a trpělivost měla mít dotyčná učitelka, což evidentně neměla. Učitelka by potřebovala pořádnou čočku a stěžovat si u ředitelky. Holčičce zadělala na psychický problém a nemyslím si, že malé pomůže, když tuhle učitelku bude vidět denně. Řešila bych změnu školky, pokud je to alespoň trochu možné, jinak malá bude mít ještě dlouho traumata.

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 20.12.17 18:37

Pro zakladatelku - napis IP, riesime taký istý problém s dcérou. Nechcem rozoberať verejne.

anikahen
Kecalka 198 příspěvků 20.12.17 18:45

Okamzite bych si promluvila s ředitelkou a pokud mozno, tak bych změnila školku. Stát se to me dceři, tak bych s paní učitelkou asi „vyrazila dvere“. Tohle bych si opravdu líbit nenechala.

sloninka
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 20.12.17 18:57

Ale zakladatelka nepsala důvod toho, proč učitelka vyhodila dceru poprvé od jídla. Nepadlo tam ani slovo o tom, že to bylo proto, že nejí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 19:09

Bylo to z toho důvodu, že nechtěla jíst. Nutily ji, aby to snědla.
Minulý týden nějaké holčičce nebylo dobře a zvracela, moje dcera to viděla a udělalo se jí z toho špatně, tak se pozvracela na koberec a učitelka pronesla, že taky mohla něco říct. Nakonec ji poslaly ležet, ani mi nezavolaly! Až mi volala jedna maminka, že tam moie dcera brečí a bolí ji bříško.
Už nevím, jak situaci řešit. Za ředitelkou jsem byla, dle ní jsou učitelky v pořádku a šikovné. Bydlíme na vesnici a nevím, zda by mi ji jinam do školky na půl roku vzali?
 Zakl.

Mallorka
Závislačka 2956 příspěvků 20.12.17 19:19

Zakladatelko, ty učitelky jsou pip na entou. To ještě v dnešní době existuje :( :( :(

Halamka
Závislačka 3341 příspěvků 20.12.17 19:23

@leisa nepochybuji o tom, ze ucitelka udelala chybu. Ani nejsem odbornik na detskou psychiku, to je fakt.
Nicmene si myslim, ze rodic s ditetem muze udelat spoustu prace. Nerikam, ze je to pripad zakladatelky, jen spousta rodicu si muze myslet, ze jeho dite nic spatneho potkat nemuze, ze jsou v bavlnce. Jenze ocividne staci jedna nespravna osoba na spatnem miste a je problem.

Kassor
Kecalka 346 příspěvků 20.12.17 20:25
@Anonymní píše:
Bylo to z toho důvodu, že nechtěla jíst. Nutily ji, aby to snědla.
Minulý týden nějaké holčičce nebylo dobře a zvracela, moje dcera to viděla a udělalo se jí z toho špatně, tak se pozvracela na koberec a učitelka pronesla, že taky mohla něco říct. Nakonec ji poslaly ležet, ani mi nezavolaly! Až mi volala jedna maminka, že tam moie dcera brečí a bolí ji bříško.
Už nevím, jak situaci řešit. Za ředitelkou jsem byla, dle ní jsou učitelky v pořádku a šikovné. Bydlíme na vesnici a nevím, zda by mi ji jinam do školky na půl roku vzali?
Zakl.

Tohle uz neni vubec spravne… Chudak holcicka, ma opravdu strach a tohle ji rozhodne nepomohlo. A co ty ucitelky? Co na to rekly? At si rika kdo co chce, ale jsme mamy od toho, abychom sve deti chranily a branily pred strachem. Opravdu bych se snazila dat ji jinam. Pujde uz v zari do skoly?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama