Prevence po revizi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnonTerka
Nováček 2 příspěvky 17.12.18 11:22
Prevence po revizi

Zdravím,

mám takový dotaz, jelikož jsem z toho už jelen.
Jsem necelý týden po revizi (ukončeno v 8. tt - plod se nevyvíjel).
V nemocnici mi bylo řečeno, ať si dávám zvýšený pozor na prochladnutí (trpím na záněty močových cest), nesmím do bazénu, výřivky, vany apod., ježdění na koni apod. a že za 14 dní od zákroku mám jít na kontrolu na gyndu.
No přišla jsem dneska na gyndu, hned od mě nahnala na křeslo a ultrazvuk a že prej vše v pohodě a můžu jít do práce. To že mě bolí stále dost břicho, v práci (ač dělám administrativu) je to dost záhul a máme tam pekelnou zimu, jí vůbec netankovalo. Řekla, že mi to jen prospěje a ruší nemocenskou.
Tak jako ok. Ovšem na dotaz, co můžu a nesmím tedy řekla, že se omezovat vůbec nemusím, že revize je vlastně jen taková silnější menstruace a pokud již nekrvácím tak je to v pohodě.

Taky mi v nemocnici tvrdili, že hned po první menstruaci se můžeme o mimčo pokoušet znovu, ale na gyndě mi zase řekla, ať počkám min. 3 menstruace.

Tak si teď vůbec nejsem jistá, co je vlastně správně.
Nemáte někdo více zkušeností?

Reakce:
Levixka
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 17.12.18 11:31

@AnonTerka Ahojky, ja osobně šla zpět do práce (fabrika 12tky nepřetržitě) po 14dnech od revize. Ikdyz mě bolelo srdce, břicho a pořád sem krvácela, ale dle dr vše v pořádku - po 3mesicich zánět dělohy, že prý se to po revizi stává… Zkus sr více oblékat, anebo pokud se vážně necitis jít do práce a na gynde se k tomu staví takto, tak jedině přejít s nemocenskou k obvodakoj. Třeba by vyšel vstříc, pokud ti není dobře. Mě o žádných omezenich neříkali. Jen dodržet šestinedělí a to sem dodržena, protože mě bylo stejně zle, takže to nebyl problém - sex. abstinence, ještě se moc nekoupat a opatrně ns nachlazení. Ale jinak sem dělala vše.. Jinak s tím snažením po potratu se to různí… Kazdy lékař říká něco jineho… Mě dr řekla, nechat proběhnout aspoň 3× ms a začít, v nemocnici, že můžeme hned po šestinedělí a jinde sem četla, že snad i půl roku… Jde tam o to, že při revizi vezmou část sliznice, tak asi aby došlo kdyztak ke kvalitnímu zahnizdeni… Ja teda ode dne revize pila kontryhel a po šestinedělí sem měla endometrium takové, jakoby ani revize nebyla.. Takže bych počkala na kontrolu a uvidíš co dál..

Aduš8
Kelišová 5556 příspěvků 17.12.18 11:33

Vlastní zkušenost nemám, ale co jsme četla, po revizi by se mělo normálně dodržet šestinedělí. Ale moje máma se mnou otěhotněla krátce po revizi a jsem tu, zdravá už 30 let. To, že tě doktorka poslala do práce i docela chápu, hlavně z psychické stránky.

Kukacka123
Závislačka 4230 příspěvků 17.12.18 11:37

@AnonTerka mela jsem revizi po ZT a po „porodu“ v 17tt…setrila jsem se a dodrzovala doporuceni dr z nemocnice. V sexu dodrzet sestinedeli. O miminko jsme se snazili po cyklech mesicich (doporuceni dr z nemocnice), moje dr rikala 1 MS…ale to jsem se na to necitila ;) musis i podle sebe, na co se citis…kdyz te boli bricho, setri se :nevim: kazdy dr ti rekne neco jineho no…

ugluk
Hvězda diskuse 47631 příspěvků 17.12.18 12:15

Po týdnu od revize v 8.tt bych do práce šla, pokud není extra fyzicky namáhavá, už to máš jen 4 dny do Vánoc, přijdeš na jiný myšlenky. Jinak dodržovat šestinedělí, revize není silnější MS, neb ti při ní roztáhnou čípek a seškrábnou sliznici, takže se to musí zregenerovat, koupání ve vaně, natož v bazénu bych teda vynechala, sex samozřejmě taky. Počkej na další MS, to bude signálem, že tělo začíná fungovat, sliznice zase dorůstá… Většinou se ten konec šestinedělí plus minus shoduje s koncem první porevizní MS, pak uvidíš, jak se budš cítit.

lachtanice86
Echt Kelišová 9000 příspěvků 17.12.18 12:16

Po revizi jsem šla do práce po týdnu. Administrativa. Bolelo mě břicho a krvacela jsem. No a měla jsem dodržet 6ti neděli a potom jsme nechali jednu ms.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 17.12.18 12:31

tak já za sebe, 16.11. jsem podstoupila revizi, byla jsem v 9. týdnu, bez srdeční akce. Ve 12.00 hod. jsem byla na sále, v 15.00 hod jsem si odřídila cestu domů autem. Břicho mne téměř nebolelo, ani jsem moc nekrvácela, jen jsem špinila, cca 10 dní. po 14 dnech kontrola, akorát jsem měla ovulaci. Mudr. povolila sex, sliznice rosta, nyní probíhá MS a pak se můžeme snažit. O 3 měsících je to již přežitek … já šla ihned do práce. Bez problému.
Zákrok mi prováděla moje Mudr., tak si snad dala záležet :mrgreen: :lol: .
O prochladnutí mi nikdo nic neřekl … Držím palce, ať Tě nebolí břicho.
PS: Čekala jsem, že budu mít silnější MS, ale nic nestandardního se neděje :dance:

AnonTerka
Nováček 2 příspěvky 17.12.18 13:05

Díky holky,

ani mi tolika nejde o to, že mě poslala do práce, holt to člověk přežije a vemu si druhé ponožky.
Spíš šlo o ten neosobní a dost napytel přístup doktorky a hlavně toho, že co lékař, kterýmu jsem prošla pod rukama, to jiný názor a bylo nemožné dodržet všechno :D

Markéta N.V.
Kecalka 478 příspěvků 17.12.18 13:08

Moje zkusenost po dvou revizich.. Mas proste 6nedeli a to by si mela byt na sebe opatrna, nic netahat, vic odpocivat apod. Po 6nedeli by si mela jit na kontrolu a pak ses zpet v normalnim kole.. A co se tyce znovu otehotnet, tak me doktorka rekla take po 3.menzesech,ale mam znamou, ktery doktor po revizi rekl, dodrzte 6nedeli a pak hned muzete zkouset. A vyslo jim to. Maji krasnou holcicku.

andelka83
Generální žvanilka 21228 příspěvků 17.12.18 13:11

Já šla do práce až po šestinedělí. V nemocnici řekli dodržet šestinedělí, žádný sex, koupání, nenosit těžké věci,neprochladnout. Ty dvě poslední věci v práci dodržet nešly. Na kontrole jsem byla po 14 dnech a po šestinedělí. U mě šlo i o to být fit psychicky,zt byl v 18 tt.
Jinak v nemocnici ohledně dalšího snažení řekli 3-6 měsíců. Můj Dr na kontrole po šestinedělí ( už jsem měla po první ms) řekl že za měsíc můžeme. Tak jsme to zkusili 3 měsíce po potratu,po třetí ms a jsem teď ve 34 tt. Snad tuk ťuk bude vše ok i dál.

Kukacka123
Závislačka 4230 příspěvků 17.12.18 17:08

Tak to snazeni bude spis o tobe, jak se budes cejtit a zda uz se na to budes cejtit ;) pokud v praci sedis, neboli te bricho taky ze bys to nemohla vydrzet, a netahas vylozene hodne tezky veci, tak bych v te praci taky problem nevidela ;) a pokud tam mas zimu, tak se hodne nabal a snaz se i co nejvic hybat ;)

Váš příspěvek
Reklama