Přibírání miminka na váze v porodnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 08:20
Pribirani na vaze v porodnici

Preji krasny den…Jsme 6 den po porodu, stale v porodnici, protoze jsem rodila v ukoncenem 36tt…Vim, ze je normalni, ze miminko prvni dny hubne…My meli pri narozeni 2140g, druhy den 2060g, treti a ctvrty den 2000g. Vcera se mi ulevilo, konecne neco pribrala,2020­.Cekala jsem ze bude zase vaha o neco vetsi, zvlaste, kdyz se vcera konecne rozjedla, ale zustala stejna…Je to normalni? Jak vam deti v porodnici pribiraly? Mozna jen zbytecne panikarim, ale stale slysim neco o tom, ze he nedonosena, tak mam strach…Dekuji za reakce…

Přečtěte si článek: Váha kojence: Přibírá miminko, jak by mělo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 07.10.18 08:38
@Anonymní píše:
Preji krasny den…Jsme 6 den po porodu, stale v porodnici, protoze jsem rodila v ukoncenem 36tt…Vim, ze je normalni, ze miminko prvni dny hubne…My meli pri narozeni 2140g, druhy den 2060g, treti a ctvrty den 2000g. Vcera se mi ulevilo, konecne neco pribrala,2020­.Cekala jsem ze bude zase vaha o neco vetsi, zvlaste, kdyz se vcera konecne rozjedla, ale zustala stejna…Je to normalni? Jak vam deti v porodnici pribiraly? Mozna jen zbytecne panikarim, ale stale slysim neco o tom, ze he nedonosena, tak mam strach…Dekuji za reakce…

Rodila jsem v 36+3, 2050g, pd třetího dne mimco pribiralo cca tech 20g denně, záleželo, jestli byla před vazenim stolicka ;) domů nás pustili po 5 dnech. Pak jsme museli ještě dvakrát po týdnu na kontrolu přibírání k pediatrovi a jelikož to bylo ukázkové, tak od té doby máme klid 8) Mimčo teda dostávalo hned UM, jak se mi rozjela laktace, tak jsem pak dávala stříkačkou MM a dokrmovala UM. Btw ukončený 36tt už není nedonosenec.

Edit: a domů nás pustili, když mimčo mělo 1940g, důležité bylo jen, že váha už neklesá a je celkově v pořádku

Příspěvek upraven 07.10.18 v 08:45

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 08:39

Nepribiral.. shodil, mma dojem ze vic a pak hubnout prestal a pribral asi 10g a pak jsme sli domů.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 07.10.18 08:43

Janli
Kelišová 6277 příspěvků 07.10.18 09:01

@Jitul.kaaa9 dítě je nedonošené až do 38tt.
Zakladatelko, dítě ti může přibírat skokově. Jednou nic, pak 70g a pak jen 10g. To je normální, zvlášť v prvních dnech, kdy se teprve rozjíždí trávení.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 07.10.18 09:04

@Janli dítě je nedonošené do ukončeného 36tt, do ukončeného 38tt je lehce nezralé

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 07.10.18 09:05
@Janli píše:
@Jitul.kaaa9 dítě je nedonošené až do 38tt.
Zakladatelko, dítě ti může přibírat skokově. Jednou nic, pak 70g a pak jen 10g. To je normální, zvlášť v prvních dnech, kdy se teprve rozjíždí trávení.

Mně teda všude říkali, že dítě je donošené od 37 tt.

Zakladatelko, když máš obavy, zeptej se lékaře, klidně i sester, mně hodně pomohly i ony :kytka: :hug: hlavní je, aby váha už neklesala, neboj, půjde to :kytka:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 07.10.18 10:14

Moje stejny tyden a mela 2410g pak jsem koukala do knizky a prvni den u obvodacky 2300g jako tyden stare mimino. Takze asi taky pribirala prd. Hlavne ze tvoje uz ji.

horakova.verunka
Stálice 82 příspěvků 07.10.18 19:40

Vsem moooc dekuji…A nevi­te,jake maximalni hodnoty bilirubinu u zloutenky musi miminko narozene v tomto tydnu mit,aby nas pustili? Je to na nervy sledovat maminky,jak odchazeji a my nic…I kdyz tady mam navstevy,je to dost na psychiku…Jen cekat,co bude dal…

Bortelka
Stálice 57 příspěvků 2 inzeráty 07.10.18 21:53

Malej taky přibiral skokově, nejdřív nic a najednou 20g, nic a najednou 50g, myslím že je to v pořádku. Jinak max hodnota bilirubinu u nedonosenych děti je 5.-7. den po porodu, proto možná ještě čekají a nevím tedy kolik má. Pokles by měl nastávat u nedonošených do 14 dní a odeznít u nedonošených do 21 dní. Bilirubin by měl stoupat o méně než 85 μmol/l/den, konjugovaný bilirubin < 34 μmol/l (< 20 % celkového bilirubinu). :nevim:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 07.10.18 22:09
@horakova.verunka píše:
Vsem moooc dekuji…A nevi­te,jake maximalni hodnoty bilirubinu u zloutenky musi miminko narozene v tomto tydnu mit,aby nas pustili? Je to na nervy sledovat maminky,jak odchazeji a my nic…I kdyz tady mam navstevy,je to dost na psychiku…Jen cekat,co bude dal…

Hlavně ať miminko pěkně baští a čůrá/kadí a dávej ho co nejvíc na světlo - to nám pomohlo, aby hodnoty bilirubinu klesaly, ale my měli jen hraniční. A ráno se na vizitě zeptej na všechno doktora, kdy vás pustí nebo proč vás ještě pustit nechtějí. Já už na ně trochu s propuštěním tlačila, ale já už byla i trochu hysterická, protože už jsem tam ležela 3 měsíce a ta vidina, že už se konečně dostanu domů a k tomu hormony :lol: a doktor právě vlastně neměl argument, proč nás, kromě nízké porodní váhy, domů už nepustit, tak jsme další den šly ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 08:27

Tak dnes po vazeni jsem zjistila,ze mi mala opet zhubla…30g…I kdyz vcera jedla (podle vazeni) mezi 40-50g…Muze to byt tou zloutenkou,ze nepribira? Nebo snad muzu mit malo vyzivne mleko?
Zacinam z toho byt zoufala…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 08.10.18 08:37
@Anonymní píše:
Tak dnes po vazeni jsem zjistila,ze mi mala opet zhubla…30g…I kdyz vcera jedla (podle vazeni) mezi 40-50g…Muze to byt tou zloutenkou,ze nepribira? Nebo snad muzu mit malo vyzivne mleko?
Zacinam z toho byt zoufala…

A ty jí kojíš nebo krmíš odstříkaným? Ve které porodnici ležíte? Já od začátku dostala za úkol krmit stříkačkou a k prsu dávat jen na chvíli, že ty maličký miminka si ještě nedokážou vytáhnout pořádnou dávku, aby přibírali. Mám vyfocené, jak jsem krmila a 4.den po porodu už to bylo 30ml na jedno krmení, čili přes 200 za den. Těch 40-50 mi přijde strašně málo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 08:46
@Jitul.kaaa9 píše:
A ty jí kojíš nebo krmíš odstříkaným? Ve které porodnici ležíte?

Ve Frydku…Sazim se kojit..Pokud si vytahne mene,dokrmi se odstrikanym MM…To je nutne jen vyjmecne…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Tak jak to bylo?! 7 nejasností v případu „Jan Tuna vs. gorila“

Moderátor televize Seznam Jan Tuna (45) se před pár dny účastnil uzavřeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >