Přidušené miminko při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Raslinka
Nováček 3 příspěvky 14.02.18 11:51
Přidušené miminko při porodu

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda se některé z vás stalo to, že se miminko při porodu pridusilo… Malou museli tahat vexem… AS 5 6 8…resuscitace nebyla potřeba… Za 4 hodiny po porodu mi ji dali, že je v pořádku… Zažila jste to některá taky? Jsou děti v pořádku?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 14.02.18 11:58

Tak když neresuscitovali tak nebyla přidušená, ne? Syn narozený kleštěmi, resuscitace ambuvakem, AS 5-9-10. Chvíli jsme cvičili vojtovku, ale už je mu 20m a je naprosto v pořádku. Teda je to s ním velmi náročné, ale to je povaha :mrgreen:

kve-tinka
Závislačka 4445 příspěvků 6 inzerátů 14.02.18 11:59

Syn 1-4-7… ;) je zdravy, stali pri nem vsichni svati. :andel:

Raslinka
Nováček 3 příspěvky 14.02.18 12:00

@sladke-mameni v propousteci zprávě bylo právě napsané kriseni-taktilni stimulace…

radulaur
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 14.02.18 12:04

Tohle by mělo byt upne ok, nemaz tam náhodou ještě hodnotu pH? Ta taky hodně napovídá, ale pokud se dítě takhle rychle upravilo jen po stimulaci tak je vsecko na 99,9% v pořádku…

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10870 příspěvků 14.02.18 12:04

Ano, syn nedychal, resuscitace, pak byl den na kyslíku a viděla jsem ho az po 24 hodinách na chvilku. Dnes je to zdravý 3,5 lety kluk ;)

Raslinka
Nováček 3 příspěvky 14.02.18 12:12

@radulaur hodnota ph byla právě 7,15…

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 14.02.18 12:18

Ahoj syn byl narozen kleštěmi, apgar2-9-9byl resuscitovany, hematom na hlavičce, modrá maska obličeje, tři dny v inkubátoru, rok jsme cvičili vojtovkuDnes je mu skoro 14let, je naprosto zdravi, jen se špatně učí, má ve škole individuální plán, chodi do běžné ZŠ, všichni nám jasné řekli že to je následek po priduseni…
Druhý syn apgar 9-10-10,dvakrat omotat pupečník kolem krku a hrudníku, nikdo neříkal že by u něj byl nějaký problém, ale ihned po porodu neplakal až tak za 2min…jsem přesvědčena že mu chybel kyslík, zasekl se ramínky, ale nakonec ho asistentka vytáhla než došla doktorka…
Synovi bude šest let, má diagnostikovanou LMD, ve školce má asistenta pedagoga, začal chodit až v 18mesicich, cvičili jsme Vojtovku dlouho začal mluvit a mluvil hodně špatně, chodíme na logopedii a už je to lepší, na noc má stále plenu, trápí ho noční desy a má lehkou mozkovou obranu, zkrácene achylovky,…ne­vyberes si, porod proběhl dá se říct bez problémů, takhle se narodí desítky dalších a následky nemají, on to štěstí prostě neměl,…
Věř že bude vše v pořádku, teď ti to stejně nikdo s jistotou neřekne…
Mám ještě další dva syny a ti jsou naprosto v pořádku,… vývoj jde u nich jako podle učebnice,…???

radulaur
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 14.02.18 12:19

7,15 není žádná hrůza, bála bych se hodnot pod 7…Tohle bude urcite v pořádku. Uzivej si miminko.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 14.02.18 12:25

Dcera narozená akutním císařem, kříšená, AS 6 6 8, je jí 14 měsíců a je zdravá a šikovná :-)

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 14.02.18 12:33

U nás bohužel horší resuscitace apgar 3,4,2,následky máme dodnes, ale vlastně ještě máme štěstí, pár psychických porochu ale chodí na klasickou zš a vede život jako ostatní, jen je koplikovanější. Ale u vás to skore není tak špatné a havně že nebyla třeba resuscitace, ničeho se neboj určo bude v pořádku :)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 14.02.18 12:34

@Raslinka To bych byla v klidu, bude to dobrý ;) Nic teď stejně neuděláš a stát se může cokoliv i u dětí narozených bez komplikací. Užívej si miminka :srdce:

nonina
Závislačka 4046 příspěvků 14.02.18 12:42

Uvidíš sama, jenom chci říci, že to AS není až tak směrodatné - moje dcera AS 10-10-10 rozena SC pro tachykardii v 40+5 (4300g, 53cm) a podle metříku uvidíš, že v pořádku není. A to tomu nic nenasvědčovalo.
Píšu to jenom proto, že ani apgar v desítkách neznamená vždy zdravé dítě.
Tobě moc přeju, aby dcerka byla v pořádku a pohodová. :kytka:

elen-ka
Extra třída :D 12533 příspěvků 23 inzerátů 14.02.18 12:51

@Raslinka dcera měla po porodu 7-9-10, byla resuscitovaná. Někdy ve 4 měsíci nás dr. kvůli AS poslala na neurologii, cvičily jsme rehabilitaci/voj­tovku (nevím přesně co to už bylo). Nyní je to zdravá prvňačka. Jen měla od malinka do cca 5 či 6 let afektivní apnoe - při nějakém afektu upadala do bezvědomí. Zda to s tím souvisí nevím, dr. mi řekla, že to je povahou.

Přeji ti, aby malá byla zdravá

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 14.02.18 12:54

@elen-ka povahou to být může, kamarádky dcera má to samé, ale je zcela zdravá, jen když není podle dní tak hodím amok až do(mrtva),podle dr z toho vyroste

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >