Příjmení očekávaného dítěte po matce (otec s tím nesouhlasí)

239
14.4.21 21:25

Otec nesouhlasí s příjmením nenarozeného dítěte

Dobrý večer dámy, ráda bych se zeptala, zda někdo řešil, a případně jak, situaci, kdy nesezdaný pár čeká dítě a matka chce, aby dítě mělo její příjmení, s čímž otec nesouhlasí? Jak toto řešit? Už jedno dítě mám, nese mé příjmení, proto nechci, aby druhé mělo jiné. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21046
14.4.21 21:32

Stačí nejit na matriku a dítě je automaticky po tobě. Ale nechápu, proč si pořizujete deti, když nejste schopni se ani dohodnout, po kom bude mít jméno :nevim: se vemte a mějte všichni stejne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
14.4.21 21:34

Je takový problém dát příjmení po otci? Já být muž, tak mě tohle urazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
14.4.21 21:38

Nedělej nic. Příjmení má automaticky po matce.
Kdyby po otci, tak musíte mít ověřený papír z matriky, který určuje otcovství.
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
14.4.21 21:40

Uplne jednoduchy, proste nepujdete na matriku a dite bude mit prijmeni vase. Tezko vas tam partner asi dotahne nasilim, ne? 😀

Ale resit uz ted takovy neshody, kdyz jeste neni ani dite na svete, to hodne stesti do budoucna 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
14.4.21 21:42

Příjmení je automaticky po matce, stejne jako adresa trvalého pobytu a pojišťovna. Jen pokud neprovdana žena chce nutně akutně dat příjmení po partnerovi, protože si ji přece jistojiste jednou vezme ze :D tak potom musí dojit s tímto přáním na matriku a tam to změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24177
14.4.21 21:44

Škoda, že jste tak zásadní věc neřešili před tím, než ste počali. Předpokládám, že tohle rozhodnutí nepřišlo zničehonic…pokud si tě nechce vzít, nemá do jména dítěte míč co mluvit. Na druhou stranu, musíš vzít v potaz i to, že pokud na tom chlap bude trvat a ty taky, může být vaše dítě ještě před narozením dítětem samozivitelky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
14.4.21 21:46

Příjmení po matce, když nejste sezdaní.
Má se chovat jak chlap a matku svého dítěte si vzít, když chce stejné příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 21:48

Také jsem před svatbou dala dětem své jméno. :nevim: Nechápu, co na tom chlapům tak vadí. Přece nedám svým dětem jiné příjmení, než mám já :roll: Po svatbě jsem převzala příjmení manžela a i děti. Navíc, když už jedno dítě má tvé příjemní, tak mi přijde ještě víc mimo pojmenovat to druhé jinak :lol: A je to přesně tak, jak psaly holky výš. :palec: Nedej se :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
635
14.4.21 21:58
@Anonymní píše:
Také jsem před svatbou dala dětem své jméno. :nevim: Nechápu, co na tom chlapům tak vadí. Přece nedám svým dětem jiné příjmení, než mám já :roll: Po svatbě jsem převzala příjmení manžela a i děti. Navíc, když už jedno dítě má tvé příjemní, tak mi přijde ještě víc mimo pojmenovat to druhé jinak :lol: A je to přesně tak, jak psaly holky výš. :palec: Nedej se :hug:

Asi jsou majetnický, proto jim vadí jiné příjmení :mrgreen: :jazyk: :jazyk: V první řadě by si měl vzít teda ženu ( budoucí matku dítěte ) pak by nemuseli řešit takový zbytečný dohady. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
14.4.21 21:59
@me57h píše:
Je takový problém dát příjmení po otci? Já být muž, tak mě tohle urazí.

A proč by tě to teda urazilo? Píšeš já být muž, tak nevím co si o tom myslet. Jestli jsi muž nebo snad medium?:think: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
14.4.21 22:02

Taky bych dala příjmení po sobě jako nesezdaná. Nevím, proč to chlap bere jako automatiku. To že ty máš jiné příjmení je mu asi jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
14.4.21 22:02

@Mar__tanka1983 toto téma se řešilo opakovaně. Vždy řekl, že je jedno, po kom bude. Ted otočil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
14.4.21 22:05

@Angry_birds já právě taky nevidím důvod, když ten vztah neplánuje nikam posunout, dávat automaticky jméno po něm. Jsem svobodná matka a tou zůstanu. Proč se má každé dítě jmenovat jinak? Kor, když se k tomu vždycky stavěl lhostejně, že na příjmení mu nesejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
14.4.21 22:05
@KKikina píše:
A proč by tě to teda urazilo? Píšeš já být muž, tak nevím co si o tom myslet. Jestli jsi muž nebo snad medium?:think: 8)

Toho si nevšímej. Ona je jiná. Na Marsu to mají jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat