Partnerovy příjmy k soudu o výživné

Anonymní
2.9.20 19:54

Příjmy partnera k soudu

Ahojky holky, potřebuji nutně zodpovědět jeden důležitý dotaz.

Máme soud v říjnu. Dala jsem návrh o navýšení výživného. Po 4 letech. Dcera nastoupila do první třídy. Otec nic dávat navíc nechce. Neřeší narozeniny, svátky, Vánoce atd. Na školní výbavu přidal 100 :potlesk:
Mam partnera 4 roky, a v říjnu se narodí jeho první dítě.
Nyní přišlo předvolání datum stání a co vše máme doložit. Kde je psáno i přehledy partnera ve společné domácnosti. Je tohle možný? Partner odmítá zveřejňovat soudu přehledy výplat, že soudu by do toho nemělo nic být, že k dceři nemá vyživovací povinnost, a já s tím souhlasím, vždyť nikdo neví co bude.
Kámoška říkala, že k tomu soud stejně nepřihlíží protože opravdu nemá vyživovací povinnost, ale doložit to prostě chtějí. Povinnost má prý ke mne jako k těhotné partnerce a dítěti

Máte nějaké zkušenosti prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60334
2.9.20 19:58
@Anonymní píše:
Ahojky holky, potřebuji nutně zodpovědět jeden důležitý dotaz.

Máme soud v říjnu. Dala jsem návrh o navýšení výživného. Po 4 letech. Dcera nastoupila do první třídy. Otec nic dávat navíc nechce. Neřeší narozeniny, svátky, Vánoce atd. Na školní výbavu přidal 100 :potlesk:
Mam partnera 4 roky, a v říjnu se narodí jeho první dítě.
Nyní přišlo předvolání datum stání a co vše máme doložit. Kde je psáno i přehledy partnera ve společné domácnosti. Je tohle možný? Partner odmítá zveřejňovat soudu přehledy výplat, že soudu by do toho nemělo nic být, že k dceři nemá vyživovací povinnost, a já s tím souhlasím, vždyť nikdo neví co bude.
Kámoška říkala, že k tomu soud stejně nepřihlíží protože opravdu nemá vyživovací povinnost, ale doložit to prostě chtějí. Povinnost má prý ke mne jako k těhotné partnerce a dítěti

Máte nějaké zkušenosti prosím?

Je to normální a soud to bude vyžadovat.. Žijete ve společné domácnosti, takže asi tak.. Já musela to samé, když se ex soudil o výživné. Ještě jak blbec k soudu.. Byli jsme spolu půl roku :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
2.9.20 20:09

Jo, posuzují se i příjmy partnera současného, i když ten s tím dítětem nemá teoreticky nic společného. Stejně tak bude předkládat příjmy eventuální partnerka tvého bývalého manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8870
2.9.20 20:14

Samozřejmě že musí, má k tobě vyživovací povinnost a určitě neargumentuj tím, že se ti snížili příjmy, to je rozhodnutí tvoje a tvého současného partnera a vůči tobě musí ztrátu příjmu kompenzovat on.
Jinak je samozřejmě zvýšení alimentů, když jde dítě do první třídy relevantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 20:22

Tak si lajzni to tam nedodat :D Kdyz se tchan rozchazel s pritelkyni, tak meli take donest prijmy. Ona ma polovicni ID, ale na soud dodala jenom vyplatu. Kdyz na to upozornili, tak u soudu jenom pokrcili rameny a dala vyzine, jake si rekla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 20:46

Partner ale nechce, aby můj ex věděl nějaké jeho příjmy a uz vůbec ne, kde pracuje
on právě na to hraje, že můj partner má vyšší příjmy než samotný otec

zakl

• Citovat
  • Nahlásit
11715
2.9.20 20:55
@Anonymní píše:
Partner ale nechce, aby můj ex věděl nějaké jeho příjmy a uz vůbec ne, kde pracuje
on právě na to hraje, že můj partner má vyšší příjmy než samotný oteczakl

To soud zajimat nebude, ze tvuj soucasny partner NECHCE. Nezadej zvyseni a nebudete muset nic dokladat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18477
2.9.20 20:59
@Anonymní píše:
on právě na to hraje, že můj partner má vyšší příjmy než samotný oteczakl

To, ze tvuj partner nechce ale soud nezajima, tady to dokladas soudu, ne expartnerovi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63648
2.9.20 21:01
@cecetka píše:
To soud zajimat nebude, ze tvuj soucasny partner NECHCE. Nezadej zvyseni a nebudete muset nic dokladat :nevim:

No, upřímně, koho zazadal soud o doložení příjmu? Pokud ji, doloží svoje. Napíše, že partnerovych nezná. Konec. Jestli si je bude chtít zjistit, musí vyzvat soud partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63648
2.9.20 21:03
@Hanka1 píše:
To, ze tvuj partner nechce ale soud nezajima, tady to dokladas soudu, ne expartnerovi…

Ona dokladat příjmy partnera nemusí. Zkrátka řekne, že neví. Partner je doloží sam, až soud zažáda o doložení jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 21:08
@Lama Lama píše:
Ona dokladat příjmy partnera nemusí. Zkrátka řekne, že neví. Partner je doloží sam, až soud zažáda o doložení jeho.

tím pádem, ale nebude rozhodnuto ne?

zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
63648
2.9.20 21:13
@Anonymní píše:
tím pádem, ale nebude rozhodnuto ne?zakl.

Nevim. Bud se obejdou bez nich. Nebo to odročí a požádaj. A nebo si to zjistí ještě před jednáním. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
2.9.20 21:16

Doložila bych a hotovo. partnerka ex taky bude muset doložit příjem a taky se jí to třeba nebude líbit.
Hrozně by mě zajímalo, kolik platí a o kolik navíc žádáš, jestli to teda není tajný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 21:27

Já taky původně nic dokládat nechtěla, nakonec jsem svolila, že napíši čestné prohlášení a uvedu své příjmy (byla jsem na RD) a myslím, že i jsem uváděla náklady, kterými se podílím na chodu společné domácnosti (přesně už to nevím)… Víc naštěstí nechtěli, ale kdyby chtěli, tak by museli vyzvat mě, můj partner nemá a nikdy nebude mít přístup k mým listinám dokládajícím mé příjmy, to taky prý uvedl. A stačilo to. Ovšem, co budou chtít u soudu ve vašem případě, to ví jen ten daný soudce…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 22:23

@Netopýr1 mám 4 tisíce a žádám o 5 tisíc
nenavyšovala jsem 4 roky. Otec nic nadramec nedává na výbavu do školy poslal 100 prý že mám partnera

zakl

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama