Příkrmy a přesnídávky

119
1.10.19 12:07

příkrmy a přesnídávky

Ahoj holky, prosím Vás chtěla bych se zeptat, jak se začíná na příkrmech. Vím že se začíná od zeleniny a potom až ovoce (přesnídávky)? Mám pravdu? Mému miminku jsou 3 měsíce a už od 2měsíce jsme bohužel na UM :(. Kdy se začíná s příkrmy? Moc bych poprosila o nějaké rady ohledně příkrmů co jak jste z čeho dělaly a tak. Od kdy jste pak dávaly přesnídávky a jestli jen z jablek nebo nějakou směsku. Už je podzim, tak pomalu nějaké musím udělat. Nejvíce mě ale zajímají ty příkrmy jak mám postupovat a s čím. Mám první dítě tak z toho jídla pro ně mám hrozné obavy. Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3479
1.10.19 12:12

Začíná se po 4. měsící zeleninou. Mrkev, brambor, dýně, cuketa,… Vždy jeden druh podávat pár dní 2-3 a čekat, jaká bude reakce, potom přidat další a takhle pěkně postupně. Později můžeš přidat vaječný žloutek, libové maso…
Jablečné i jiné přesnídávky se určitě neztratí, ty si do zásoby nadělej. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
1.10.19 12:21

U miminka na UM se začíná ukončeným 4m. Já začínala jednodruhovou zeleninou. Dýně, brambor, cuketa, mrkev. Na poprve pár lžiček. Vždy dva dny stejná zelenina. Postupně jak budeš mít odzkoušeno můžeš různě míchat zeleniny. Zeleninu jsem vařila a potom dala kapičku olivového oleje, nebo DM bio slunečnicový, nebo přepuštěné máslo ghí, pozdějí obyč máslo. Po měsící kdy mi zvládla ten oběd, jsem přidala maso. Po dalším měsící odbourala odpol. UM a dala místo toho přesnidávku. Za další měsíc odbourala dopol. mlíko a dala ranní svačinu, to měla cca 7-8m. Takže v tom 8m už měla mlíko více méně 2-3denně a k tomu ranní svaču, oběd, odpol. svaču. Někdy mezi tím si dala UM. A stále měla UM ráno a večer. Takto jsem jeli až do roka. Někde před rokem jsme dávali i polévky na večeri zeleninové. Kaše jsem dávala zásadně dopoledne, nebo ráno. Na noc jsou těžké. A zaváděla jsem kaše až koelm 8m. Kolem 10m žloutek. Kolem 6-7m jsem dala kuskus na zavedení lepku. Pak už postupně i těstoviny, rýži, jáhly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2117
1.10.19 12:26

Prvni dite vse jedlo, zadny problem. Druhe dite uplny opak. Nechtel nic. Boj cele 4 mesice. Takze jel na presnidavkach v podstate od zacatku, protoze po par tydnech boje se zeleninou prestal pribirat a kakat. Pak jsem davala na spicku lzicky presnidavku a maskovala zeleninu. :mrgreen: postupne presel na zeleninu kolem 9. mesice. Takze kazde dite je fakt jiny, dle meho je jedno s cim se zacne, hlavne at maji streva co zpracovavat. Kdybych se vykaslala na rady na netu a poslechla dr.,ze tp je jedno, mozna bych si usetrila nervy a vse bylo vic v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.19 12:38

Mě taky malá nechtěla zeleninu, ale ovoce jo. Tak jsem dávala jen ovoce. Občas jsem zkusila zeleninu, ale neprošlo mi to. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
1.10.19 12:42

A za me je ve 4. měsíci brzy…ja zacinala s ditetem na um az kolem 5 az spise 6. mesice. Proc tak spěchat? Zkus si třeba precist i neco o blw. Je to o tom, že dítě zacina kousky jidla, ochutnavanim. Mi mala prikrmy dlouho odmitala, plivala, kdyz videla lžičku, zacala jecet, vztekat se. Slavila jsem kazdych 5 lžiček a byla cele mesice v nervech, ze dite nedostava, co by mělo. A nakonec prospivala stejne dobre i jen hlavne na um a cely oběd snedla poprve az v roce. Nechci te od niceho odrazovat, klidne zkus od 4 měsíců, ale pokud to nepujde, tak se na to klidne vyprdni, pockej a nabizej, ale nenut. Mam kolem sebe same jedliky, a tak, když moje dcera nic nejedla, mela jsem opravdove deprese..dnes vim, ze zbytečně. Tak jen kdyby se nedařilo, nebo to neslo podle tvych predstav, neztracej naději…vsechno přijde. Za moji zkusenost, důvěřuj tomu dítěti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
1.10.19 12:45

@Petra67 V 6 měsících začínat je docela hodně, nestihne se tím tzv. imunologické okno, které je od 4. do 6. měsíce. Jasně, že nemusí dítě dlabat plné skleničky, ale ochutnávat už by mělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
1.10.19 13:00

@cverunka to jsou takové řeči, které zrovna letí světem, že neco takoveho je…asi stejne jako se kdysi doporucovalo začít s lepkem az po roce, dneska uz je zase nazor, ze cim drive, tím lépe. Do me treba moje Mudra hustila at zacinam kasema, v 10. Mesicich at dam krupici s cukrem…pohoda…Nakonec si to maminka musi rozhodnout sama…a ideálně si precist vice zdroju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10978
1.10.19 13:05

@ZoufalkaJ Asi nejlepe vypsané je tady na KOJENÍ. NET a pokud budeš chtít nějakou inspiraci na vaření příkrmů, mrkni se do skupinky vaříme pro kojence a batolata ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2117
1.10.19 13:17

Od 6. Mesice je pozde, protoze dite neni vubec zvykle na lzicku a jsou deti, kterym to trva dele. 4. - 6. mesic jsem vzdy brala jako nacvikovy. Kolem mne take zacaly kamaradky az v 6. mesici a vsechny pak mely problem s pribiranim. Takze za me klidne po lzickach, ale od 4. mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama