Příkrmy podle nových pravidel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 17.04.19 16:58
Příkrmy podle nových pravidel

Ahoj ahoj,

prosimvás, malá je odmala na UM, ve čtvrtek má 4 měsíce, takže už zkoušíme příkrmy. Včera poprvé mrkev, tu odmítala, tak dnes jsem ji naředila jejím mlékem. To už ty 3 lžičky nějak zvládla. Zítra bych měla podle MuDr zařadit další druh, chci bramboru.

K dotazu - když zařadím nový druh, bude jako místo toho prvního, nebo s ním mám nahradit zase jinou denní dávku a pokračovat s mrkví? A opravdu mám teď během 9 týdnů zařadit VŠE? (maso, lepek, ovoce)? Přijde mi, že to tímto tempem nemůžeme stihnout…?

Dost v tom plavu, dostala jsem hromadu brožurek, v každé se píše něco jiného. U doktorky jsem už tak zs hysterku, tak nechci volat, stejně by mi to vysvětlila stejně jak doteď :D Proto se ptám tady :)

Děkuju :palec:

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9612 příspěvků 17.04.19 17:02

Prikrm mas podavat 3 dny, kvuli reakci. A nehledej v tom slozitosti. Klidne ji k tomu pridej bramboru, nebo zkus samotnou bramboru. Postupne zkousej, stridej, ruzne mixuj.

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 17.04.19 17:07

Hele klidně dávej tejden mrkev, pak zas pár dní jenom brambor, pak to třeba spoj dohromady, nech to zatím na jedno jídlo denne (takze nedávej třeba ráno mrkev a večer brambor), jdi na to postupně, nemusí v půl roce jist už úplně všechno, teď jde o to zkoušet jestli nemá na něco alergii a pomalu zvykat na jinou strukturu jídla než jenom tekuté mléko. Maso bych dávala ať od těch 6 měsíců, lepek klidně ještě déle, ovoce můžeš zařadit třeba na svačinku odpoledne až si trochu zvykne na tu zeleninu k obědu.

Lucie_Sx
Závislačka 3649 příspěvků 17.04.19 18:00

Klid, ty doporučení se každých pět let mění a každý pediatr doporučuje něco jiného ;-). Má se dát jeden druh a chvíli počkat s dalším, jestli na něj nebude nějaká reakce. Lepek a alergeny střídmě. Jinak si to míchej jak chceš a kolik chceš. A pomalinku, pro takhle malé miminko je stejně nejpřirozenější ještě mléko.

Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 17.04.19 18:07

Prý to zavádění příkrmů od 4. měsíce je nějaká špatná interpretace jakéhosi doporučení. Pokud kojíš, tak bych zaváděla až od toho 6.

emito
Povídálka 29 příspěvků 17.04.19 18:12

@Reflex V úvodní věte píše, že je malá na UM. Takže rada o kojení není relevantní

emito
Povídálka 29 příspěvků 17.04.19 18:13

Jinak k zakladatelce, sle bych na to pomalu. Jak píše někdo přede mnou, klidně týden mrkev, pak pár dní brambor, pak zase třeba dýni. Netřeba chvatat.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9421 příspěvků 17.04.19 18:24
@iPodPrd píše:
Ahoj ahoj,

prosimvás, malá je odmala na UM, ve čtvrtek má 4 měsíce, takže už zkoušíme příkrmy. Včera poprvé mrkev, tu odmítala, tak dnes jsem ji naředila jejím mlékem. To už ty 3 lžičky nějak zvládla. Zítra bych měla podle MuDr zařadit další druh, chci bramboru.

K dotazu - když zařadím nový druh, bude jako místo toho prvního, nebo s ním mám nahradit zase jinou denní dávku a pokračovat s mrkví? A opravdu mám teď během 9 týdnů zařadit VŠE? (maso, lepek, ovoce)? Přijde mi, že to tímto tempem nemůžeme stihnout…?

Dost v tom plavu, dostala jsem hromadu brožurek, v každé se píše něco jiného. U doktorky jsem už tak zs hysterku, tak nechci volat, stejně by mi to vysvětlila stejně jak doteď :D Proto se ptám tady :)

Děkuju :palec:

Ahoj,

já jsem tedy jídlo přidávala až od 6m a to jsme také měla obě holky na UM - jednak jsem čekala až budu mít svoje, ale taky mi prostě 4m příjdou strašně brzy :nevim:

Nicméně já dávala první příkrm několik dní - kvuli reakci. A vždy zvlášt, abych věděla na co by reagovala. Jen jsem udělala u první blbost, že jsem ji dala na návštěvě skleničku a pak mi už vařené v páře nechtěla - tak na to taky pozor :-)

Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 17.04.19 18:35
@emito píše:
@Reflex V úvodní věte píše, že je malá na UM. Takže rada o kojení není relevantní

Aha, to jsem přehlédla, sorry :mavam:

Schíza008
Stálice 96 příspěvků 30.04.19 23:43

Nijak bych nespěchala, času máte dosti. Řídit se nějakými předepsanými doporučeními nemusí být vždy dobrá cesta. Osobně bych zkusila prvně dávat např. týden, 14 dní mrkvičku třeba jen po pár lžičkách, pak přidala brambory, jinou zeleninu, zkusila jídlo nakombinovat. Maso bych osobně zkusila zařadit až za nějaký čas. Obecně to poměrně trvá, než si prcek trochu zvykne na jinou strukturu jídla. Koncem 4. měsíce je na zavádění příkrmů ještě poměrně brzy, UM (nebo MM) je prioritnější, ale je dobré, pomaličku zkoušet už jen proto, že se prcek učí jíst ze lžičky. Jinak dobrá rada, která zde také padla, je zkoušet dávat spíše vařené, ne kupované skleničky. Může se pak stát, že si mimčo na kupované moc zvykne a nějaký čas pak nebude vařené chtít. Na druhou stranu, zlomí se to. Osobně jsem také malé chvíli dávala jen ze skleniček a časem jí domácí zachutnalo mnohem víc. Ovoce bych se také nebála (namixovat např. jablíčko s banánem, mrkvičkou..).

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 01.05.19 08:29

Moc děkuju za rady, nakonec to dělám tak nějak podle sebe a malé, podle toho, jak jsem vypozorovala, co jí kdy chutná :palec: Takže na oběd vždy zkusíme něco nového (zatím pořád zeleninu) a večeři má klasicky bramboru, tu má zatím nejradši. Jediná reakce byla na batát, to měla bolení a hrozně prděla (což mi vůbec nevadí, je to drahé jak potvora :D). Zítra to budou dva týdny, takže váhám mezi masem a ovocem, ale radši asi zkusim trošilinku telecího. Velká výhoda je to, že ušetřím hromadu mléka, brambora na noc ji tak zasytí, že papá až ráno :palec:

Váš příspěvek
Reklama