Kdy začít s kaší na noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
koTereza
Nováček 9 příspěvků 16.04.19 14:49
Kdy začít s kasi na noc.

Ahoj maminy. Chci se poradit, mam 5mesicinihi chlapečka od 3mesicu jsme na UM. Dneska je to 11 dnu co dáváme prikrm na obed, zeleninu, zatím všechno snáší v pohodě. Ted uvažují kdy zkusit kasi na noc, myslíte ze už muzu zkoušet? Pokud ano tak kdy, malý na noc pije kolem 6-7hod někdy usne a vzbudi se az 3-4hod rano ale někdy vydrží dyl a dávám mu napít jeste kolem 9-10hod večer. Tak jestli mu kasi mam dat už v tech 6 nebo az kolem tech 9hod, přijde mi jestli to kolem te 9hod neni moc pozde aby ho treba netlaciˇa bříško. Ale mam známe maminky které kasi dávají treba k 11-12hod večer kdyz se mimco vzbudi. Diky za rady!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MáškaMarie33
Kecalka 283 příspěvků 16.04.19 14:52

Nejdřív vyzkoušejte ráno, abys viděla, jestli mu sedne a hlavně bezmléčnou a bezlepkovou.

P4ja
Echt Kelišová 8589 příspěvků 16.04.19 15:35

No řekla bych že je zatím brzy. Zkusila bych pomalu ovoce, a pak postupně mléčné věci a kaši až potom. Ať nemusíš dávat bezlepkovou a bez mléka. Jinak já nedávám večer ani teď. Spíš dám zeleninovou polévku nebo třeba Lipanka.

lucynka25
Echt Kelišová 9237 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 19:39

@koTereza kaše není na noc vhodná, obsahuje příliž sacharidů a je těžká. Malé bříško jí může těžko zpracovávat a dlouho a místo klidného spaní, může mít bolení a kroucení.
Moje dcera třeba zvracela, než mi došlo a než jsem si načetla, že večer rozhodně ne..

a jinak s kaší zatím nemusíš spěchat, jste v začátku, nejprve vyzkoušej zeleninu, pak přidej maso, poté ovoce postupně pomalu jako zeleninu a až jako 3. příkrm tu kaši, máte spoustu času ;)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 16.04.19 20:27
@P4ja píše:
No řekla bych že je zatím brzy. Zkusila bych pomalu ovoce, a pak postupně mléčné věci a kaši až potom. Ať nemusíš dávat bezlepkovou a bez mléka. Jinak já nedávám večer ani teď. Spíš dám zeleninovou polévku nebo třeba Lipanka.

V čem je lepší právě lipánek?? To je cukru… A tvaroh se dává od roka. Já dceři občas lipánka dám ale ráno, ale ji už budou tři.
Na večeři bych vůbec nedávala sladké večeře, ani kaše, ani lipánky. Dávam i nyní zeleninové polévky, zeleninové placky pečené v troubě. Nebo zbytek od oběda bez masa.
Nyní už i pečivo namazené, se zeleninou. Ale ccca do 18m jsem dávala jen ty polévky zeleninové, všelijaké druhy.

Káťa19
Extra třída :D 11031 příspěvků 18 inzerátů 16.04.19 20:42

@P4ja lipanek je absolutne nevhodny tak do dvou let, obsahuje hrozne cukru.
Deti by nemely nic doslazovaneho nejlepe do dvou let, ale do roka rozhodne.
 http://www.mozaikapotravin.cz/…ke-dost.html?m=1

P4ja
Echt Kelišová 8589 příspěvků 16.04.19 20:54
@Veru1987 píše:
V čem je lepší právě lipánek?? To je cukru… A tvaroh se dává od roka. Já dceři občas lipánka dám ale ráno, ale ji už budou tři.
Na večeři bych vůbec nedávala sladké večeře, ani kaše, ani lipánky. Dávam i nyní zeleninové polévky, zeleninové placky pečené v troubě. Nebo zbytek od oběda bez masa.
Nyní už i pečivo namazené, se zeleninou. Ale ccca do 18m jsem dávala jen ty polévky zeleninové, všelijaké druhy.

Jj, taky psíš dávám ty polévky. Ale s tí Lipánkem nvm, v těch sotatních jsou zase jiné mňamky, tak fakt nevím. Ráda si nechám poradit, který mléčný

P4ja
Echt Kelišová 8589 příspěvků 16.04.19 20:54
@Káťa19 píše:
@P4ja lipanek je absolutne nevhodny tak do dvou let, obsahuje hrozne cukru.
Deti by nemely nic doslazovaneho nejlepe do dvou let, ale do roka rozhodne.
http://www.mozaikapotravin.cz/…ke-dost.html?m=1

Ok, tak mně poraď, které mléčné výrobky dávat (jogurty, atd.) To mám pořád jen dochucovat bílý jogurt?

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 16.04.19 21:01
@P4ja píše:
Jj, taky psíš dávám ty polévky. Ale s tí Lipánkem nvm, v těch sotatních jsou zase jiné mňamky, tak fakt nevím. Ráda si nechám poradit, který mléčný

Já hodně čtu složení výrobku. Dávám dceři lipánka, má dobré složení. Kupují jogurty, a tyhle věci bez škrobu, bez aromat, bez Eček…, ale začli jsem kolem 18m. A má ho občas i teď ve třech letech, ne dennodenně. I nyní ochucují bílý jogurt banánem, nebo přesnidávkou. Dceři hodně chutná lipánci, matyldy… Ale nedávala bych to dříve. Je tam přece tvaroh a ten se taky má dávat až od roka a to jednou týdně.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 16.04.19 21:02
@P4ja píše:
Jj, taky psíš dávám ty polévky. Ale s tí Lipánkem nvm, v těch sotatních jsou zase jiné mňamky, tak fakt nevím. Ráda si nechám poradit, který mléčný

A hlavně na večeri bych to nedávala vůbec, neučila bych na sladké večer.

P4ja
Echt Kelišová 8589 příspěvků 16.04.19 21:03
@Veru1987 píše:
Já hodně čtu složení výrobku. Dávám dceři lipánka, má dobré složení. Kupují jogurty, a tyhle věci bez škrobu, bez aromat, bez Eček…, ale začli jsem kolem 18m. A má ho občas i teď ve třech letech, ne dennodenně. I nyní ochucují bílý jogurt banánem, nebo přesnidávkou. Dceři hodně chutná lipánci, matyldy… Ale nedávala bych to dříve. Je tam přece tvaroh a ten se taky má dávat až od roka a to jednou týdně.

Taky nedávám denodenně. A myslela jsem, že když tam nejsou ty blafy, co píšeš, tak je to ok. Ale fakt přemýšlím, co jiného kromě bílého jogurtu. Jinak mně bylo řečeno pediatrem, že tenhle tvaroh nevadí, na rozdíl od čistého.

lucynka25
Echt Kelišová 9237 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 21:04

@P4ja Lipánek opravdu až od roka, má moc bílkovin..
Jogurty holandii, kupovala jsem později i ochucenou, mají dost druhů a točila jsem je, když už lezli dceři krkem, tak jsem kupovala ty ve skle..
U první dcery jsem to dlouho držela bez cukru, u druhé je to horší, ta to vidí u té starší a chce to taky… :roll:
Ale jogurty jsem moc neřešila, druhá dcera nechtěla bílý ani vidět, takže ta dostávala od 8.měsíce, kdy začala s jogurty rovnou ty ochucené, doktorka říkala, že je lepší ten kvalitní ochucený, než žádný :nevim:

aknadar
Kecalka 331 příspěvků 16.04.19 21:05

Já jsem v tu dobu začala kaši dcerce dávat- rýžovou nemléčnou od sunaru. Od te doby začala spát konečně celou noc.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 16.04.19 21:05
@P4ja píše:
Taky nedávám denodenně. A myslela jsem, že když tam nejsou ty blafy, co píšeš, tak je to ok. Ale fakt přemýšlím, co jiného kromě bílého jogurtu. Jinak mně bylo řečeno pediatrem, že tenhle tvaroh nevadí, na rozdíl od čistého.

Já do roka dávala jen bílý jogurt, a pak tvaroh vyšlehaný a ochucený banánem, nebo přesnidávvkou. Nebo jsem dělala domácího pribínáka. Jak máš velké dítě?

P4ja
Echt Kelišová 8589 příspěvků 16.04.19 21:09

@Veru1987 10 měsíců. Hodně dávám bílé s ovocem a lipánka občas. Jinak taky chci dělat toho domácího, ale nvm s tím tvorhem v něm.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama