Připadám si jak vězněm vlastním dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 10:20
Připadám si jak vězněm vlastním dítětem

Syn 14 měsíců a můžu Vám říct, že jsem pěkně unavená. Nikde jsem nebyla, stále kojim, chci přestat a nejde mi to. Když mu nedám prso, tak dělá nehorázné scény, mám ho pořád za zadkem, neumí si hrát sám, když začnu jíst, tak chce okamžitě taky, nemluvím o večerním uspávání. :zed: Všechny kamarádky mají strašně hodné, spavé děti. Daji do postýlky a spí. Čím to je, že mám uřvané dítě? Jak přestat kojit? Když ho dám do jeho postýlky, tak strašný hysterak, jak kdybych jsem ho dávala na nože. S manželem jsme už vyčerpaný. Prosím, za jakoukoliv zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 10.07.18 10:22

Kamrádky kecaj, nikdo nemá ideální dítě a ty si z toho nic nedělej.

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 10.07.18 10:30

Řešit jedno po druhém. Nemůžeš takhle malému dítěti měnit všechno najednou - odstavit, naučit usínat, naučit vydržet a hrát si.....

Z Tvého příspěvku mám dojem, že Ti jde nejvíce o odstavení. Takže si vyber první jako prioritu toto. Pokud se rozhodneš odstavit, podstatné je prso už nedat. Pokud povolíš, o to více bude řvát příště. Je tu hodně diskuzí o odstavení, určitě najdeš spoustu rad, mrkni do vyhledávače. :kytka:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19813 příspěvků 10.07.18 10:37

Tak zaprvý, nikdo nemá dokonalé dítě ;)
A za druhý, jestli jsi malýho teď rok uspávala, tak se není co divit, že po uložení „bez uspávání“ řve jak tur. Přecijen je zvyklý na určitý věci, rituály a systémy, takže těžko to změníš ze dne na den. To samý i s jídlem nebo samostatným hraním. Čím to je, že máš dítě uřvaný, to ti tu po netu nikdo neřekne, může být taková povaha, může to být nějaká separační úzkost, taky může být zvyklý, že mu si od narození 24/7 k dispozici a skáčeš okolo něj, takže sám prostě nevydrží, protože to nezná.

Každopádně nejlepší je si ujasnit, co vlastně chceš a pak si za tím jít. Pomalinku, ale důsledně.
Co se týče uspávání, tak co Estivillova metoda? https://www.emimino.cz/…nosti-97446/
A podobně postupovat i u jiných věcí. Jdeš vařit, tak mu dát něco vařícího na hraní (hrnec a vařechu), mít ho třeba pod nohama, ale prostě si ho „nevšímat“, po pár minutkách, postupně přidávat. Taky ho tahat do kolektivu dětí, tam se prťata otrkávají nejlíp a časem zjistí, že s kamarádama je stejná sranda jako s mámou.

Popokatepetla
Závislačka 3134 příspěvků 10.07.18 10:41

Dneska je trend chlubit se, jak má kdo ideální děti, manželství atd. atd. atd. Dokonalost neexistuje :-D Kamarádkám nevěř.

Enmamma
Závislačka 2985 příspěvků 10.07.18 10:43

Přesně to, co si říkáš ty, si říkáme my. Že všichni mají tak hodné děti, jen my máme rozdivočelou zoologickou zahradu. Máme dva kloučky. Jsou to zlaté dušičky, ale temperamentní, vmžiku jsou schopni udělat takový bordel po bytě, že to pak hodiny uklízíme. Pozornost vyžadují od rána do večera. Mladší se včera venku sebral a v mžiku byl pryč. Přítelkyně byla na prášky. Našla ho o blok dál, jak se hrabe v louži a cizí paní, jak nad ním přemýšlí, co bude dělat, že se chlapeček asi ztratil. Ptala se ho, kde má maminku a tatínka, ale nereagoval, louže byla zajímavější :nevim: :mrgreen: Utahané jsme každý den, jak po maratónu. Takže klid, je to normální. :kytka:

Hobitka
Závislačka 3472 příspěvků 10.07.18 10:50

Prvni dite je nejvetsi sok, taky jsem mela chvilema desnou ponorku… I kdyz prvorozena byla trochu „diablo“. Druhe ani treti dite uz mi tolik nevadilo - uz umim lepe ignorovat :mrgreen: . Treti dite taky umi spustit sileny hysterak, kdyz ho vrznu do ohradky (jinak je z nasich deti nejhodnejsi) a vis co - kdyz si ji 5 minut nevsimnu, zacne si poklidne hrat. S prvnim ditetem je tohle strasne tezke udelat, ja to taky nikdy nevydrzela, ale co mam tri, tak to proste clovek bere, ze obcas to kvuli bezpecnosti jinak nejde a lepsi rvouci dite nez prizabite dite. O uspavani nemluvim, starsi deti jsme uspavali do 2 leta ted to neni jinak. Kdybych Ti mela dat radu z osobni zkusenosti - porid si druhe - zni to nelogicky, ale me to strasne pomohlo srovnat si priority. A ted mam doma peknou particku, co uz se pomalu zabavi sama. Jinak nejmladsi je taky 14m.

LadyTommy
Extra třída :D 14880 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 10:59

S prvnim ditetem ma clovek tu nevyhodu, ze nevidi dopredu. Casem ale zjistis, ze kazde obdobi driv ci pozdeji odezni, nic neni vecne. Taky jsem se s jednim ditetem trapila, zpetne me mrzi, ze jsem si to vic neuzila, u dalsich uz je to lepsi. Treti ditko ma 18 mesicu a jeste jsem bez nej nebyla vic jak 2hodiny, je na me zavisly. Obcas uz mam ponorku a potrebovala bych nekam vyrazit, chybi mi kino, vecery s kamoskama atd. Ale zas vim, jak se tohle obdobi rychle prehoupne a najednou me nebude potrebovat. Starsi kdyz vezeme od babicky po dvou tydnech, tak rvou, ze domu rozhodne nepojedou :mrgreen: to obdobi, kdy jsi pro sve dite stredobod vesmiru, je fakt strasne kratke, i kdyz ti to ted tak mozna nepripada

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 10.07.18 11:03
@Anonymní píše:
Syn 14 měsíců a můžu Vám říct, že jsem pěkně unavená. Nikde jsem nebyla, stále kojim, chci přestat a nejde mi to. Když mu nedám prso, tak dělá nehorázné scény, mám ho pořád za zadkem, neumí si hrát sám, když začnu jíst, tak chce okamžitě taky, nemluvím o večerním uspávání. :zed: Všechny kamarádky mají strašně hodné, spavé děti. Daji do postýlky a spí. Čím to je, že mám uřvané dítě? Jak přestat kojit? Když ho dám do jeho postýlky, tak strašný hysterak, jak kdybych jsem ho dávala na nože. S manželem jsme už vyčerpaný. Prosím, za jakoukoliv zkušenost.

Prsa prelepit naplasti a rikat, ze mlicko neni. Neodlepovat tak 3 tydny. U naseho prsomila se to tak obeslo v 15 mesicich bez breku, jinak bez prsa brecel.

Vsechny kamaradky kecaji, samostatne usina podle me zkusenosti tak kazde ctvrte dite, a to i u triletaku. Pokud ti vadi, ze dite samo neusne, aplikuj Estivilla, do tri az peti dnu budes mit klid.

To, ze ti dite stoji porad za zadkem, je v tomhle veku normalni a pozdeji to prejde. Uz to bude jen lepsi a lepsi.

belladonna
Závislačka 2605 příspěvků 10.07.18 11:16

No, některé kamarádky taky měly dokonalé=hodné dítě miminko. A byla to pravda. Prostě položily, ono leželo, nic nevyžadovalo. Časem uslo, chovat se nechalo od kohokoliv, když se batolilo, tak normálně si hrálo, nikoho k tomu nepotřebovalo… Já měla něco podobného, jako máš ty. Po roce a půl to bylo lepší a lepší, tak vydrž. Já mu prso dávala do dvou před spaním dvakrát denně tedy. Potom už netahal a sám se takto odstavil, takže já bych vyržela kojit, být tebou, jestli ti to nedělá nějaké problémy. Jinak, jedna kamarádka, co měla hodnou holčičku miminko má doma teď normální divoké batole, které ji v noci zase pro změnu moc nespí..

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 10.07.18 11:36
@belladonna píše:
No, některé kamarádky taky měly dokonalé=hodné dítě miminko. A byla to pravda. Prostě položily, ono leželo, nic nevyžadovalo. Časem uslo, chovat se nechalo od kohokoliv, když se batolilo, tak normálně si hrálo, nikoho k tomu nepotřebovalo… Já měla něco podobného, jako máš ty. Po roce a půl to bylo lepší a lepší, tak vydrž. Já mu prso dávala do dvou před spaním dvakrát denně tedy. Potom už netahal a sám se takto odstavil, takže já bych vyržela kojit, být tebou, jestli ti to nedělá nějaké problémy. Jinak, jedna kamarádka, co měla hodnou holčičku miminko má doma teď normální divoké batole, které ji v noci zase pro změnu moc nespí..

Ano, nektere deti jsou opravdu nenarocne. Ale pokud takove nenarocne deti maji VSECHNY zakladatelciny kamaradky, tak na tom neco nesedi :-) (a nebo velka nahoda)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 12:07

mám 2 a půl letou dceru, doted mi nespala celou noc, je hodně náročná, nedá se s ní moc cestovat, nedá se sní moc nikam chodit, furt někam leze, je akční, nezastaví se, pořád ji nahánim, kamarádky taky nemají dokonalé děti, ale nevedi coto je 2 a půl roku se nevyspat, behat celý den za dítětem, tam leze, tam utíká, ony jdou na hřiště, posadí ho na písek a staví si v klidu bábovičky a ony si povídají, já za ni furt lítám, u ničeho nevydrží dýl jak 2 minuty, přelejzá plot a utíká ze hřiště, leze na atrakce pro starší, kde ji musim jistit, je vzdorovitá, vzteklá, jdem na procházku, tam nehce, šprajcne se, musim ji tahat nebo dát na zadek, pak zas jen řve..je to těžký, ale zlepšuje se to , u nás tech cén je mín a mín, ale to že furt lítá a špatne se s ní cestuje, to je pořád, nevydrží sedet ve vlaku, v buse, nikde..pak řve..delší trasy jsou za trest..do restaurace si s ní sedniut nejde, neposedí jak minutu..držím palce, je to náročné a na hlavu.. :hug:

nestarejtese
Kecalka 441 příspěvků 10.07.18 12:44

Já mám teda stesti, ze mám dítě, které opravdu položím do postýlky a spí (je jí už přes dva, ale spinká takhle od tři týdnů) jaký si to uděláš takový to máš:) ale zase je ďábel v jiných věcech :mrgreen: a na kojení se klidně vykašli, už to není potřeba a tebe to vyčerpává :kytka:

Ornwen
Závislačka 4516 příspěvků 10.07.18 13:05
@Anonymní píše:
mám 2 a půl letou dceru, doted mi nespala celou noc, je hodně náročná, nedá se s ní moc cestovat, nedá se sní moc nikam chodit, furt někam leze, je akční, nezastaví se, pořád ji nahánim, kamarádky taky nemají dokonalé děti, ale nevedi coto je 2 a půl roku se nevyspat, behat celý den za dítětem, tam leze, tam utíká, ony jdou na hřiště, posadí ho na písek a staví si v klidu bábovičky a ony si povídají, já za ni furt lítám, u ničeho nevydrží dýl jak 2 minuty, přelejzá plot a utíká ze hřiště, leze na atrakce pro starší, kde ji musim jistit, je vzdorovitá, vzteklá, jdem na procházku, tam nehce, šprajcne se, musim ji tahat nebo dát na zadek, pak zas jen řve..je to těžký, ale zlepšuje se to , u nás tech cén je mín a mín, ale to že furt lítá a špatne se s ní cestuje, to je pořád, nevydrží sedet ve vlaku, v buse, nikde..pak řve..delší trasy jsou za trest..do restaurace si s ní sedniut nejde, neposedí jak minutu..držím palce, je to náročné a na hlavu.. :hug:

Mne nespi ani 3,5letej :jazyk: a mam jeste 15 mesicniho, taky samozrejme nespi v kuse. Ted se zubama je to jeste horsi.

Odhodlavam se toho mensiho stejne jako Zakladatelka odstavit a naucit spat v postylce. Zatim jsem noc pohodlna. Manzelovi usne malej v klidu a se mnou sceny. Vcera byl vylet, oba tim padem rozhozeny spani (usli odpo v aute) takze vecer do deseti vyrvaly. Navzajem se budili, do toho vetsi ma kasel, takze chvilkove daveni v noci… no asi me to donuti toho maleho nejak odstavit. :mavam:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 10.07.18 13:59
@nestarejtese píše:
Já mám teda stesti, ze mám dítě, které opravdu položím do postýlky a spí (je jí už přes dva, ale spinká takhle od tři týdnů) jaký si to uděláš takový to máš:) ale zase je ďábel v jiných věcech :mrgreen: a na kojení se klidně vykašli, už to není potřeba a tebe to vyčerpává :kytka:

A jak jsi to s tím spaním teda udělala? :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >