Připadám si ošklivá

Anonymní
11.7.21 12:01

Připadám si ošklivá

Zdravím, úplně nevím jak začít, ale… je mi 18 a mám nejspíš problémy e sebevědomím. Aspoň podle toho co říká moje mamka a kamarádky. Nemyslím, že jsem objektivně ošklivá nebo ze se špatně oblékám, ale proste se tak pořád cítím. Jsem malá (159 cm), štíhlá (47 kg) s dětským obličejem a teď mám navíc příšerně ostříhané vlasy. Všichni říkají ze to mám v hlavě, ale já nevím, jediné co mi zvedne sebevědomí je když mi to sluší, což bohužel moc neumím se hezky obléknout a učesat. Poradí někdo, jak i když ráno spěchám prostě vypadat dobře? Sice si říkám že jsem milá, chytrá atd ale ten pocit že vypadám hezky mi to nevynahradí. Už jsem z toho smutná a unavená. Omlouvám se za anonym, je to citlivé téma. Díky moc za vaše rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.7.21 12:18

Ahoj, já jsem taky malá 160 cm, štíhlá 50 kg a beru to rozhodně jako přednost. Někdy na ZŠ mě to sice vadilo, ale později jsem zjistila, že je to vlastně fajn a vyšší holky mi přijdou takové kobyloidní a neskladné :lol: Máš větší výběr u mužů, můžeš chodit s menším i vysokým. Mé vysoké kamarádky mají ten výběr dost snížený. Navíc jsem si všimla, že k menším holkám se chovají chlapi galantněji, ochranitelsky, což je taky bezva. Dětský obličej mám taky a opět výhoda, teď je mi 40 a vypadám díky tomu a té výšce o řadu let mladší.
Vlasy ti dorostou a změň kadeřnici, ať ti poradí s barvou a střihem. Vyraž na nákupy s nějakou dobrou kamarádkou, ať ti poradí s oblečením. Na netu je plno rad ohledně líčení, tak zkus.

• Citovat
  • Nahlásit
5624
11.7.21 12:25

Navštiv vizážistku poradí ti co oblíkat, účes, hodně ti pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 12:49

Je ti 18 let, jsi uz dospela holka. Nechci, aby to vyznelo nelibe… ale resis problem jako by ti bylo 16let…
Pokud se necitis, vyuzij pratel a bez nakupovat s nimi. Kazdy je nejaky… ja jsem treba mala, hubena, sympaticka, ale mam permanentni vyrazku na obliceji, suchou olupujici se kuzi jen a pouze na obliceji.. kazdy si toho vsimne kdyz kolem jde… A pekny oblicej, rysy jsou mi k nicemu… exPritel se kvuli tomu obliceji se mnou rozesel… Ta vyrazka tam je uz 7 let. Kozari nevi co se mnou…
Ale rikam si, dulezite je se brat „takova jaka jsem/jaké jsme“… V praci jsem se ze zacatku stydela moc.. kdyz to bylo moc spatne, brala jsem si volno… Nekdy mi nesly totiz bolesti otevrit oči… Ted jsem si rekla a co..jsem to ja… Do orace prijdu, namazu si to zinkovou smradlavou masti :mrgreen: s jeste smradlavejším ichtamolem… A kolegove me uz neznaji jinak.. a co je dulezite..Behem dne me diky tomu zacne byt lip, vic splasknu :mrgreen: a porad dokola.. lepsi nez mit ohen na obliceji nebi nemit nohy… :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 12:51

A jeste bych se mohla naucit lip psat :mrgreen: :mrgreen: ten anonym nejde uz upravit :mrgreen: tak se omlouvam za preklepy..

• Citovat
  • Nahlásit
11.7.21 12:59
@Anonymní píše:
Ahoj, já jsem taky malá 160 cm, štíhlá 50 kg a beru to rozhodně jako přednost. Někdy na ZŠ mě to sice vadilo, ale později jsem zjistila, že je to vlastně fajn a vyšší holky mi přijdou takové kobyloidní a neskladné :lol: Máš větší výběr u mužů, můžeš chodit s menším i vysokým. Mé vysoké kamarádky mají ten výběr dost snížený. Navíc jsem si všimla, že k menším holkám se chovají chlapi galantněji, ochranitelsky, což je taky bezva. Dětský obličej mám taky a opět výhoda, teď je mi 40 a vypadám díky tomu a té výšce o řadu let mladší.
Vlasy ti dorostou a změň kadeřnici, ať ti poradí s barvou a střihem. Vyraž na nákupy s nějakou dobrou kamarádkou, ať ti poradí s oblečením. Na netu je plno rad ohledně líčení, tak zkus.

Přesně tak, mám přes 170 cm a vypadám jako neskladná almara, i když jsem štíhlá.. menší holky jsou hezčí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1732
11.7.21 13:10
@Anonymní píše:
Zdravím, úplně nevím jak začít, ale… je mi 18 a mám nejspíš problémy e sebevědomím. Aspoň podle toho co říká moje mamka a kamarádky. Nemyslím, že jsem objektivně ošklivá nebo ze se špatně oblékám, ale proste se tak pořád cítím. Jsem malá (159 cm), štíhlá (47 kg) s dětským obličejem a teď mám navíc příšerně ostříhané vlasy. Všichni říkají ze to mám v hlavě, ale já nevím, jediné co mi zvedne sebevědomí je když mi to sluší, což bohužel moc neumím se hezky obléknout a učesat. Poradí někdo, jak i když ráno spěchám prostě vypadat dobře? Sice si říkám že jsem milá, chytrá atd ale ten pocit že vypadám hezky mi to nevynahradí. Už jsem z toho smutná a unavená. Omlouvám se za anonym, je to citlivé téma. Díky moc za vaše rady.

Cvik dělá mistra - i co se týká líčení. Oblečení si chystej večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1732
11.7.21 13:12
@Anonymní píše:
Je ti 18 let, jsi uz dospela holka. Nechci, aby to vyznelo nelibe… ale resis problem jako by ti bylo 16let…
Pokud se necitis, vyuzij pratel a bez nakupovat s nimi. Kazdy je nejaky… ja jsem treba mala, hubena, sympaticka, ale mam permanentni vyrazku na obliceji, suchou olupujici se kuzi jen a pouze na obliceji.. kazdy si toho vsimne kdyz kolem jde… A pekny oblicej, rysy jsou mi k nicemu… exPritel se kvuli tomu obliceji se mnou rozesel… Ta vyrazka tam je uz 7 let. Kozari nevi co se mnou…
Ale rikam si, dulezite je se brat „takova jaka jsem/jaké jsme“… V praci jsem se ze zacatku stydela moc.. kdyz to bylo moc spatne, brala jsem si volno… Nekdy mi nesly totiz bolesti otevrit oči… Ted jsem si rekla a co..jsem to ja… Do orace prijdu, namazu si to zinkovou smradlavou masti :mrgreen: s jeste smradlavejším ichtamolem… A kolegove me uz neznaji jinak.. a co je dulezite..Behem dne me diky tomu zacne byt lip, vic splasknu :mrgreen: a porad dokola.. lepsi nez mit ohen na obliceji nebi nemit nohy… :palec:

OT - píšeš o dermatolozích, ale co střeva? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
11.7.21 13:13

Mně je 28, mám dvě děti (8,6) a stále vypadám jak jejich sestra. Občas mě to štve, ale tak zas si říkám, že jednou to bude třeba plus :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
11.7.21 13:15

Kruhové náušnice, ne ty velké po ramena, ale třeba 2 cm, ty dodají šmrnc i když jdu v teplákách s košem 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:57
@Magical-eyes píše:
OT - píšeš o dermatolozích, ale co střeva? :think:

Ano, stravu mam upravenou..
Bohuzel ani to moc nepomaha

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 14:14
@Anonymní píše:
Ale rikam si, dulezite je se brat „takova jaka jsem/jaké jsme“… V praci jsem se ze zacatku stydela moc.. kdyz to bylo moc spatne, brala jsem si volno… Nekdy mi nesly totiz bolesti otevrit oči… Ted jsem si rekla a co..jsem to ja… Do orace prijdu, namazu si to zinkovou smradlavou masti :mrgreen: s jeste smradlavejším ichtamolem… A kolegove me uz neznaji jinak.. a co je dulezite..Behem dne me diky tomu zacne byt lip, vic splasknu :mrgreen: a porad dokola.. lepsi nez mit ohen na obliceji nebi nemit nohy… :palec:

Nic proti, ale víš… ono úderem 18. narozenin neznamená že člověk zmoudří o 100% a povznese se naráz nad vsechny “povrchní problémy”. Ja si samozřejmě uvědomuju, že sebevědomí je nejvic a nehroutim se z toho, ale i tak je to nepříjemné se v 90% situaci cítit naprd a blbě. Ale snažím se na sobě pracovat. 👍Ale Ok, vzhledem k problémům co popisuješ u sebe to chápu. Jsi dobra.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 14:15

@Magical-eyes myslím, že líčení mi zrovna celkem jde. S tím oblečením jsem si říkala, že přece nevím, jakou budu mít zítra náladu a na co budu mít chut, ale za pokus to stojí :think:

• Citovat
  • Nahlásit
62
11.7.21 14:18
@Anonymní píše:
Zdravím, úplně nevím jak začít, ale… je mi 18 a mám nejspíš problémy e sebevědomím. Aspoň podle toho co říká moje mamka a kamarádky. Nemyslím, že jsem objektivně ošklivá nebo ze se špatně oblékám, ale proste se tak pořád cítím. Jsem malá (159 cm), štíhlá (47 kg) s dětským obličejem a teď mám navíc příšerně ostříhané vlasy. Všichni říkají ze to mám v hlavě, ale já nevím, jediné co mi zvedne sebevědomí je když mi to sluší, což bohužel moc neumím se hezky obléknout a učesat. Poradí někdo, jak i když ráno spěchám prostě vypadat dobře? Sice si říkám že jsem milá, chytrá atd ale ten pocit že vypadám hezky mi to nevynahradí. Už jsem z toho smutná a unavená. Omlouvám se za anonym, je to citlivé téma. Díky moc za vaše rady.

A odkud jsi prosim?
Ja jsem pred covidem mela salon, kosmeticka, make up artista a lash stylistka, poradila bych ti, popovidala si, kdybys mela zajem. Zadarmo. Ted pres covid jsem rozjela jinou firmu s jinym zamerenim, ale to neznamena, ze sve zkusenosti jsem ztratila. :)
Klidne napis soukromou zpravu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
11.7.21 14:36

@veselamuchomurka To bych fakt neřekla, ze holky nad 170 jsou neskladné almary :roll: hlavně v téhle době má snad každá druhá mladá alespoň 170 mi přijde. Já mám 173 a na základce i na gymplu spolužačky měřily téměř všechny také tak nějak. Holka, co má 180 a víc, jo to je almara, ale jinak fakt ne.

Obecně k tomuhle problému s výškou bych řekla, že svou výhodu mají jak malé, tak vysoké holky. Takže s tím bych si fakt hlavu nelámala.

A když už je tu tohle téma, zdá se to jen mně, nebo čím menší holka, tím vyššího má kluka? :lol: U nás v okolí znám hned několik párů, kdy holka, co má tak 150 má dvoumetrového :mrgreen: skoro mi přijde, že je to snad nějaké pravidlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat