Příprava dítěte na jesle, atd

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8981
25.1.22 15:40

Příprava dítěte na jesle, atd

Ahoj holky,

zase já :) prosím o radu..syna (14 měsíců) chceme dát do jeslí.. moje otázky jsou následovné:

• jak připravit takhle malé dítě na jesle? Lze ho připravit? Jak jste to udělaly vy?
  • jak často jste v týdnu ze začátku dávaly děti do jeslí?
  • jesle jsme původně chtěli zkusit až v červnu ale lehce se nám změnila situace v rodině skrze mé zdraví, musím v týdnu i 4× k lékaři a nelze ho brát s sebou (to víte, dítě přes rok asi úplně není vhodné mít na kolonoskopii nebo manometrii :mrgreen: ) ale spíš si říkám jestli nepočkat až trošku opadne omikron, co myslíte?
  • jaké máte zkušenosti vy s jesličkami?

Děkuji za odpověď a mějte se fajn i když jlneni venku zrovna dvakrát přívětivé počasí..

Vaše Skaiqy :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12367
25.1.22 15:54

Obě moje děti nastoupily do jeslí v tomhle věku naprosto bez problémů. Nějaká příprava asi úplně možná není. U nás ale probíhalo,, zvykací období ", ze začátku jsme tam chodili na chvilku, po pár dnech jsem na pár minutek odešla a pak se pro ni vrátila. A postupně se ten čas prodlužoval. Až pak se prodlužoval čas, jaký tam byly. Ze začátku chodily má 3-4 hodiny, dcera pak na 6. Syn šel na celý den až do školky. Nikdy jsem nepoznala žádný pláč. Dle naší ředitelky si děti zvykají daleko lépe, než později, když už je to nutné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3905
25.1.22 15:58

No, urcite bych pockala a stejne pocitej ze ze zacatku tam spis nebude (bude casto nemocny)… peclive bych vybirala jesle s dobrymi referencemi. Zkusenosti nemam primo od svych deti, ja volila spis obcasnou chuvu, ale znami jsou moc spokojeni, obema jejich detem to velmi prospelo, chodily teda jen na cast tydne a jen na dopoledne… hrozne zalezi na povaze ditete, jestli je introvertni, muze to byt trosku problem, ale tak snad nic co by v dobrych jeslich nezvladli. Jina kamaradka ma potiz s detskou skupinkou i u 4,5 leteho, syn stale place a chtel by byt jen u ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
25.1.22 18:05

Já teda dávala syna až ve 2 letech, ale taky jsem ho nijak extra nepřipravovala, jen jsem mu říkala, že bude chodit taky do školky jako jeho brácha, ale nemyslím si, že si dokázal představit, co to pro něj bude znamenat. Hned od začátku tam byl na celé dopoledne, po 14 dnech už tam i spal 🙂 líbilo se mu tam tak, že třetí den už vůbec neplakal, když jsem ho tam nechávala 🙂 ale myslím že hodně záleží na dítěti, na jeho povaze 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8981
25.1.22 20:39
@Aduš8 píše:
Obě moje děti nastoupily do jeslí v tomhle věku naprosto bez problémů. Nějaká příprava asi úplně možná není. U nás ale probíhalo,, zvykací období ", ze začátku jsme tam chodili na chvilku, po pár dnech jsem na pár minutek odešla a pak se pro ni vrátila. A postupně se ten čas prodlužoval. Až pak se prodlužoval čas, jaký tam byly. Ze začátku chodily má 3-4 hodiny, dcera pak na 6. Syn šel na celý den až do školky. Nikdy jsem nepoznala žádný pláč. Dle naší ředitelky si děti zvykají daleko lépe, než později, když už je to nutné

Ahoj, mockrát děkuji za reakci, myslela jsem si právě, že takové malé dítě nelze připravit, ono.. syn po mně občas u babiček pláče ale stačí odvést pozornost a je na celou dobu klid..taky ho chci dát jen na pár hodin, mám docela flexibilní práci takže to jde..

Plánujeme právě z jeslí pak automaticky jít do režimu školky, tak snad to klapne, s dětmi jakéhokoliv věku si rozumí, tak doufám, že to zvládneme :) ještě jednou děkuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8981
25.1.22 20:50
@Helca83 píše:
No, urcite bych pockala a stejne pocitej ze ze zacatku tam spis nebude (bude casto nemocny)… peclive bych vybirala jesle s dobrymi referencemi. Zkusenosti nemam primo od svych deti, ja volila spis obcasnou chuvu, ale znami jsou moc spokojeni, obema jejich detem to velmi prospelo, chodily teda jen na cast tydne a jen na dopoledne… hrozne zalezi na povaze ditete, jestli je introvertni, muze to byt trosku problem, ale tak snad nic co by v dobrych jeslich nezvladli. Jina kamaradka ma potiz s detskou skupinkou i u 4,5 leteho, syn stale place a chtel by byt jen u ni.

Ahoj, mockrát děkuji za odpověď, jesle jsme dost pečlivě vybírali - popravdě, s variantou že se můj zdravotní stav může zhoršit jsme museli počítat už od začátku těhotenství.. chůvu jsme taky nějak zvažovali, ale problém je v tom, že jsme teď po rekonstrukci a dost se ještě patlame v krabicích :lol: a nevím zda by to někdo zvládl..

No..s tou nemocí máš pravdu, kamarádka teď byla s dcerou v nemocnici skrz adenoviry (ani jsem nevěděla že něco takového existuje).. syn je hodně v pohodě s dětma, chce si hrát, je „komunikativní“ ale samozřejmě, když je u babiček tak po mně pláče..sice jen chvíli, než odvedou pozornost, ale…ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8981
25.1.22 20:57
@Meggiska píše:
Já teda dávala syna až ve 2 letech, ale taky jsem ho nijak extra nepřipravovala, jen jsem mu říkala, že bude chodit taky do školky jako jeho brácha, ale nemyslím si, že si dokázal představit, co to pro něj bude znamenat. Hned od začátku tam byl na celé dopoledne, po 14 dnech už tam i spal 🙂 líbilo se mu tam tak, že třetí den už vůbec neplakal, když jsem ho tam nechávala 🙂 ale myslím že hodně záleží na dítěti, na jeho povaze 🙂

Ahoj, děkuji za reakci..no to je super :) máš pravdu, záleží od povahy dítěte..synka budeme dávat na 6 hodin, jesličky to mají jako nejnižší možnou časovou variantu tak nevim jak to bude se spaním ale to se vše optam.. a přišlo ti že dítko je častěji nemocné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3905
25.1.22 21:09

@Skaiqy ja myslim ze pokud mate jesle s dobrou referenci, snad to bude fajn. Syn ted chodi do soukroke skolky a berou tam deti od dvou let, jsou zlati, absolutne nic neni problem, pro tyhle malinkate deti mivaji k dispozici chuvu nebo chuvy… ale nemocnejsi Tvoje ditko asi bude, s tim spise pocitej, tak abys mela pripadne nekoho do zasoby na hlidani. Chuvu jsme meli 2×, jednou z hlidacky.eu - uzasnou studentku psychologie, mela hodne zkusenosti s hlidanim deti ze sve rodiny, druhou jsme poznali nahodou pri detske aktivite a ted uz u nas hrozne dlouho nebyla, ma toho hodne, ale je fajn mit nekoho provereneho pro pripad nouze kdyz vsichni z rodiny vypadnou, nemuzou atd atd. Ale oboje je ted tezke i diky covidu, to je jasne. Tak hlavne at je syn OK a Ty zdrava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21239
25.1.22 21:13

Máme stejné staré dítě a řešíme to chůvou. Stejně má pořád nějakou rýmu, sem tam nějakou vyrážku. Chůvě je to fuk, takže nás nemoci nelimituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17803
25.1.22 21:29

Davala jsem dceru pred 2. narozeninami, nezvykala jsem ji nijak, do jesli sla zpocatku dvakrat na kratsi chvili, to prorvala, ale jak pak zacala chodit na cely den, tak to bylo dobre, pocitam, ze cely den v hlave obraz mamy neudrzela. Naopak bych rekla, ze v nizsim veku to bylo mnohem pohodovejsi nez ve 3r se skolkou u starsich sourozencu. Jesle jsem tez vybirala peclive, priplatila jsem si a nelitovala. Jo, a chodila tam nejdrive 2 mesice na 2, pote na 3 cele dny a v rade, prislo mi to lepsi, nez den ANO, den NE..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
25.1.22 22:18

Dcera šla v čerstvých 2 letech. Připravovala jsem ji jen tak, že jsme chodily kolem školky a vyprávěla jsem ji, co tam bude všechno dělat a že tam budou děti. Tesila se. Chodí 3× týdne na dopoledne a až na jeden týden ranního pláče si zvykla hned ;) vypravi, co tam dělala a ze se ji tam líbí. Nevím jak s mladsim dítětem, když se s ním vůbec nedomluvis..
Jinak teď ji mám doma, protože já jsem pozitivní na covid, jinak co jsem tak viděla, tak hodne děti tam posmrkává a pokašlává a učitelka to moc neřeší.
Záleží na tobě. Zkusit to můžeš, ale taky se může stát, že ho budeš mít často doma nemocného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
25.1.22 22:23
@Skaiqy píše:
Ahoj, děkuji za reakci..no to je super :) máš pravdu, záleží od povahy dítěte..synka budeme dávat na 6 hodin, jesličky to mají jako nejnižší možnou časovou variantu tak nevim jak to bude se spaním ale to se vše optam.. a přišlo ti že dítko je častěji nemocné?

Ono se to těžko posuzuje, já si myslím že jak jsme furt byli kvůli covidu zavření, nemohli jsme chodit nikam mezi děti, tak byli kluci pak od září častěji nemocní. Starší syn nastoupil do školky před covidem a nebyl vůbec nemocný a od tohoto září furt 🤷 možná že když začne vaše dítě chodit do jeslí někdy od jara, tak ty viry nebudou už tak kolovat a ty děti nebudou tak nemocné..ten podzim/zima jsou peklo 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat