Příspěvek na bydlení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15.2.10 15:14

Prispevek na bydleni

Dobrý den,chtěla bych se zeptat- jsem matka samoživitelka,mám 20měsíční dceru,na kterou mi její otec,se kterým jsem nebyla sezdaná,platí alimenty 4000kč. Dostávám rodičovský příspěvek 7600kč plus 4000kč od otce,tzn mám měsíční příjem 11600kč. Bydlím v bytě jako nájemce a platím celkový nájem s poplatky 10000kč. Zbývá mi celkově 1600kč. Chtěla bych požádat o příspěvek na bydlení,protože nevycházím z 1600kč pro mě a mou malou na měsíc.. Informovala jsem se o tom,že nemohu požádat o příspěvek,pokud nemám v místě bydliště hlášený trvalý pobyt. Ten tu nemám,mám jen smlouvu s majitelem (trvalé bydliště mám hlášené u své matky). Na uřadu mi řekli,ať v tom případě požádá o příspěvek na bydlení má matka. Nerozumím tomu.. nebydlím u ní,proč má žádat ona? Když bych u ní zrušila trvalé bydliště a přihlásila se na uřad k trvalému pobytu,měla bych v tom případě nárok na příspěvek? Nebo jak jinak mám v mém případě postupovat? Moc děkuji za odpověď..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12947
15.2.10 15:17

tak stím holka neudeláš nic, jak tam nemáš trvalák,sksu se dohodnout s majitelem zda by ti ho tam nepovolil, skus mu vysvetlit proč atd..jinak pokud by dovolil..tak berou učty za 3 mes zpet..a po té teprve rozhodují..to znamená čtvrtletí po zpátku platí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37336
15.2.10 15:29

S tím nic nenaděláš..

Nárok na příspěvek na bydlení máš jen tehdy,když máš v bytě trvalé bydliště :-)Nemusíš být majitelem,ale musíš mít nájemní vztah a smlouvu podle zákona.Taky jsme skoro 2 roky bydleli v bytě,kde jsme měli sepsanou smlouvu s majitelem bytu,ale trvalé bydliště nám nedal.Nedostali jsme nic :mrgreen:

A pobíráš přídavek na dítě,sociální příplatek? Potom je možné ještě na MěÚ žádat příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení..Ten se k trvalému pobytu nevztahuje..Ale musíš před tím donést potvrzení,že nemáš nárok na dávky státní sociální podpory(přídavek na dítě,soc.příplatek,příspěvek na bydlení)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37336
15.2.10 15:33

Pokud zrušíš trvalý pobyt u matky a zaregistruješ si pobyt na MěÚ města,kde jsi dříve bydlela,nedostaneš příspěvek na bydlení..To se vztahuje na používání bytu,musíš dokazovat všechny výdaje,které máš s bytem spojeny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
15.2.10 15:51

Lucinko, nejsem si jistá, zda na ten příspěvek na bydlení vůbec dosáhneš se svými příjmy. Nevím, jak se to teď počítá, ale sociálku zajímají jen příjmy, nikoli tvé výdaje. Dřív než budeš podnikat nějaké kroky s trvalým bydlištěm, tak si zjisti, zda to má vůbec smysl a zda bys pak vůbec něco dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.10 16:18

Gino,vím,že je na to nějaký vzorec z příjmů,ale já musím dokládat úplně všechno - SIPO,inkasa,nájem..Příjmy mám podobné jako zakladatelka,příspěvek mám..Mám ale děti 2 :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1713
15.2.10 16:32

No tak to je zajímavá diskuse, mám děti 4 a nárok na přísp.na bydlení nemám, protože byt je tchýně.
Nicméně na přísp. na živobytí taky ne, i když můj celkový příjem je 13.500 kč a živím z toho pětičlennou rodinu :roll:
prý mám mooooc velký příjem aby mi to dali.
Bydlení mě stojí 7000 měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.10 17:05

Evicko,není to tím,že bydlíte u tchýně?..Víš,já si myslím,že to trvalé bydliště znamená hodně..Protože u příspěvku na bydlení se počítají osoby ve společné domácnosti,ne osoby,které tvoří rodinu..A pokud má tchýně důchod plus Tvůj rodičák,ještě manželův příjem,tak Ti z toho nic nevyjde..Já jsem sama s dvěma dětma,nikdo jiný tu s námi nebydlí..

A co vůbec manžel/přítel - tatínek malého?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.10 17:07

Nezlob se,jsem to blbě přečetla,máš 4 děti a žijete sami :nevim: No,u příspěvku na bydlení platí,co jsem napsala..Ale máš výživné,které se započítává..

Je to nanic..

• Citovat
  • Nahlásit
17042
15.2.10 21:40

Dá se to orientačně vypočítat tady .Bere se v potaz velikost obce, kde se byt nachází. Ale nevím, jestli se to podle toho opravdu řídí, ale asi by mělo, na co by potom ta kalkulačka byla. :nevim:
Ale chtělo by to to trvalé bydliště.. takže vlastně moc neporadím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
16.2.10 08:48

výživné 1100 celkem na čtyři děti myslím nijak závažne neovlivní můj příjem.
Ale protože na sociálce jsou poněkud nesdílní, obrátila jsem se na občanskou poradnu a uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
16.2.10 10:36
Anonymní píše:
Gino,vím,že je na to nějaký vzorec z příjmů,ale já musím dokládat úplně všechno - SIPO,inkasa,nájem..Příjmy mám podobné jako zakladatelka,příspěvek mám..Mám ale děti 2 :-)

Aha, tak to já myslela, že se nesmí překročit nějaký násobek životního minima, aby ti ten příspěvek vůbec přiznali. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
16.2.10 11:02

Gino já myslím, že ses nespletla - u nás se k žádosti o přísp.na bydlení dokládá jen příjem za posl.tři měsíce.
Sipo, inkaso a tak podobně, to se týká toho příspěvku na živobytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6093
16.2.10 11:14

Zakladatelko, obávám se, že nikoho nebude zajímat, kolik platíš za byt.
Nevím sice, kde bydlíš, ale 10 000 měsíčně je docela dost, to asi nemáš pronajatý byt max 1+1, že? :-?
Myslím, že pokud chceš vyjít, nezbyde ti nic jiného, než se poohlédnout po nějakém menším podnájmu, kam si budeš moct nahlásit Trvalý pobyt.

Obávám se, že tvé příjmy jsou docela dost vysoké (alimety se taky započítávají), tak můžeš od státu čekat „pomoc“ ve výši max pár stovek :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.10 11:32

http://www.penize.cz/…k-na-bydleni

Já k PŘÍSPĚVKU NA BYDLENÍ,dávce státní sociální podpory dokládám nejen čtvrtletní příjmy,ale i výdaje spojené s bydlením - nájem,inkaso za vodu,elektřinu..

Bydlím v nájmu,kde mám trvalé bydliště.To je podmínkou.

Příspěvek na živobytí nepobírám..Vím,co píšu,znám ty dávky,na sociálce jsem svého času pracovala.Dnes už se ale zákony změnily..

No,ale nebudeme se dohadovat.Také je možné,že se to dělá všude trochu jinak :nevim:

Zakladatelko,doporučila bych Ti požádat o příspěvek na bydlení,protože pokud budeš žádat příspěvek na živobytí,musíš dokázat a na Pna bydlení a další dávky SSP nemáš nárok..Ty mají totiž přednost.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat