Příspěvek na bydlení jaké příjmy se počítají

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mon1238
Povídálka 34 příspěvků 09.01.19 22:09
Příspěvek na bydlení jaké příjmy se počítají

Ahoj prosím radu, jaké příjmy se počítají když žádám o příspěvek na bydlení? Je mě jasné že to budou vypočítávat z rodičovského příspěvku+ alimenty, ale jak to je, jestliže mě měsíčně manžel zasílá na účet peníze, za vypořádání společného jmění po rozvodu??
Budou to do toho také počítat, nebo je to zajímat nebude?

Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení 2019: Přehledně a jasně

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 09.01.19 22:14

@Mon1238 všechny příjmy. Teda oficiální, pokud na to s manželem máte smlouvu (rozsudek) že ti musí posílat vyrovnání tolik a tolik tak se to počítat bude, pokud je to jeho vůle a posílá ti to po domluvě mezi vámi jen tak, tak je to zajímat nebude. U mě je třeba nezajímaly ani alimenty dokud sem je neměla přikleplé soudem.

Mon1238
Povídálka 34 příspěvků 09.01.19 22:17

A pokud mě to bude posílat na nějaký jiný účet tak to snad zjistit můžou nebo joo? Podle čeho by to dohledali? Nebo když mě to zašle jednorázově a budou ty peníze na účtu, tak je to také problém?

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 09.01.19 22:19

počítají se příjmy všech, co mají na dané adrese trvalé bydliště.

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 09.01.19 22:24

@Mon1238 tam jde o to jestli ti to posílá na základě rozsudku o vyrovnání nebo máte dohodu jen tak mezi sebou. Jinak netuším jak je to letos, já žádala naposled 2017, zajímala je výše rodičáku, jestli jsem někde zaměstnaná (brigády atd) a alimenty (ty ex platil, ale neměli sme je tou dobou ještě určené soudně takže je do toho nepočítali). Nějaký výpis z účtu sem nikomu nedokládala.

Mon1238
Povídálka 34 příspěvků 09.01.19 22:31

Kriss Tina tzn. že když nechtěli výpis z účtu tak by to snad ani neměli jak dohledat i pokud bych to měla soudem dane v rozsudku?

Lendeš
Kelišová 6493 příspěvků 09.01.19 22:33

Příjmy z vyrovnání společného jmění se tam nepočítají. Počítají se tam jen příjmy uvedené v § 5 zákona o státní sociální podpoře: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 10.01.19 05:20
Je to jak píše
@Lendeš

Jinak se neuvádějí příjmy nějak určené (např. rozsudkem, pracovní smlouvou ap.), ale příjmy obdržené tj. i v hotovosti. A jestliže někdo neuvede všechny příjmy, která má uvést, je to podvod. A že se někdo ještě ptá, jak má podvádět?

Váš příspěvek
Reklama