Zvýšení rodičovského příspěvku a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:40
Zvýšení rodičovského příspěvku a porod

Zdravím maminky :)

Obracím se s dotazem na zkušenější, snad mi tu někdo poradí :think: :)

Minulý měsíc jsem si byla zvýšit rodičák. Teď v lednu by mi měli vyplatit zbytek RD na dceru. Zároveň mám na konci měsíce termín porodu.

Moje otázka zní: kdybych teď v nejbližších dnech porodila, vyplatí mi zbytek RD na první dceru? Nebo dnem porodu nárok na RD zaniká, i když se jedná o poslední částku? :think: Někde jsem četla, že po zvýšení rodičovského příspěvku mají na vyplacení čas až do konce následujícího měsíce, nikoli okolo toho 10tého kdy chodí RD normálně :nevim:

Moc děkuji za odpověď :) :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaci89
Kecalka 313 příspěvků 09.01.19 13:48

Ja si tedy myslim ,ze by ti na dceru zanikl.vim,ze takhle se modlila kamoska aby neporodila driv :nevim:

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 09.01.19 13:51

Můžeš pobírat RP jen na jedno dítě a to vždy na to mladší. Takže teď ti přijde RP na dceru ale pokud opravdu porodíš do konce měsíce, budeš ho muset vrátit a zažádáš si o RP na mladší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:53

@Kaci89 no paráda a to mě zrovna dneska chytly nějaké bolesti :( :,(

Lendeš
Kelišová 5742 příspěvků 09.01.19 13:54

Rodičák se vyplácí zpětně, tzn. dávka za prosinec se vyplácí v lednu. Takže pokud ti má přijít teď v lednu dávka za prosinec, tak na to narození dítěte v lednu nemá vliv.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:54

@Miasofi a když mi přijde třeba už zítra jako chodí normálně a tím pádem budu mít RP na starší dceru vybraný, a porodím třeba hned pozítří, tak ho taky musím vracet? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:56

@Lendeš ano teď by mi měla přijít poslední dávka zvýšená na úplné maximum abych dočerpala celou možnou částku :) takže dle Tvých slov mi to vlastně může být jedno, protože o ty peníze nepřijdu, když se jedná o RD za prosinec :think:

Kaci89
Kecalka 313 příspěvků 09.01.19 13:58

Tak to se omlouvam,tak to nevim co ona sasila :mrgreen:

AlenaPi
Stálice 67 příspěvků 09.01.19 14:00

Ja mam na uctu poznamku, ze RP, co prisel ted v lednu je za 12/18, takze by to asi mohlo vyjit. Chapu to tak, ze pokud porodis do konce ledna, tak v unoru dostanes uz na druhe dite a pokud bys prenasela a porodila 1.2., dostanes RP az v breznu (unor nic). Chapu to spravne? :nevim:

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 09.01.19 14:00
@Anonymní píše:
@Miasofi a když mi přijde třeba už zítra jako chodí normálně a tím pádem budu mít RP na starší dceru vybraný, a porodím třeba hned pozítří, tak ho taky musím vracet? :think:

Omlouvám se za mylné info, pochopila jsem to úplně jinak :oops: Nebudeš nic vracet, protože je to za prosinec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 14:07

@AlenaPi tobě už RD přišel jo? Tak to jsi rychlík :dance: no já to taky tak chápu, stejně jako ty, ale v těhlech úředních věcech se pes význam :D :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 14:07

@Miasofi omluva není potřeba, ale vystrašila jsi mě to joo :) :hug:

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 09.01.19 14:15
@Anonymní píše:
@Miasofi omluva není potřeba, ale vystrašila jsi mě to joo :) :hug:

To jsem nechtěla! :oops: byla jsem myšlenkama jinde a pak tak blbě radím :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 14:17

@Miasofi Nic se nestalo :) I tak moc děkuji za odpověď :kytka: Teď už v tom snad mám jasno a nemusím se nervovat, jestli se mimčo narodí nebo nenarodí ještě v lednu…uff! :)

Avrun
Extra třída :D 12764 příspěvků 09.01.19 14:22

Já teda řešila podobnou situaci - původně jsem si ukončila rp k poslednímu únoru, tp mám v první polovině března. První dítě se narodilo o 14 dní dříve, tak jsem se vycukala a byla se zeptat na úřadě. Údajně, pokud bych porodila už v únoru, o poslední dávku bych přišla. Pro jistotu jsem si rp ukončila k poslednímu lednu a za únor se přihlásím na zdravotce jako osoba pečující o dítě do 7 let.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >