Problem otehotniet 26-30 rok života ženy

36
18.8.04 10:07

Problem otehotniet 26-30 rok života ženy

Ahojte vospolok…

Chcela by som urobiť taký malý prieskum medzi snažilkami, tehulkami, aj mamičkami…

Všimli ste si, koľko z nás snažiliek, je vo veku 26-30 rokov? :?: Údajne je to tak, že sme vo veku, kedy žena veľmi obtiažne otehotnie, kdežto dovŕšením 30 roku sa jej podarí otehotniet takmer okamžite… 8O

Vraj sa to nedá „lekársky“ vysvetliť, ale vraj je to tak… Čo si o tom myslíte?

Už aby som mala 30! :lol:

Jahodka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

120
18.8.04 10:29

Ahoj Jahodka, mam kolegynu, ktora studuje na lekarskej fakulte a tiez mi spominala, ze v nejakej odbornej literature citala, ze ak zena neotehotnie do 25 rokov, tak potom az po 32. Tiez vravela, ze je to empiricky zistene, a ze nemaju ziadne logicke vysvetlenie preco to tak je…Je to fakt smutne, pretoze my s manzelom sme sa zacali snazit akurat v mesiaci, ked som dovrsila 26. Zistovala som ako je to v mojom okoli a kedze ja mam 26, tak aj vacsina mojich spoluziacok a kamaratok je v podobnom veku, no a tie, co uz maju deti ich splodili pred 26 a tie co nemaju ich vacsinou este ani neplanuju…Ale poznam aj kopec bab, co splodili babo medzi 26 a 32 :) takze nadej tu je :) Inak my sa o babo snazime 7 mesiacom a zatial :(
Lili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
18.8.04 11:16

No mě je už 32 a nic. Asi to až tak moc neplatí.
Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
18.8.04 11:30

Naozaj je to potom frustrujuce, ked sledujes svoje okolie (vekovo blizke)a v mojom najblizsom je minimalne 5 parov, ktore sa marne pokusaju. Potom aj ja podlieham takym stavom, ze si namyslam kadejake bludy… Hlavne nemám v rukách od lekára žiadny fyzický dôvod na to, prečo by som nemohla otehotnieť. Zatial. V najbližších mesiacoch navštívime centrum asistovanej reprodukcie.

Kočulka: mrzí ma to, že sa Ti nedarí otehotnieť… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
18.8.04 14:15

Ahojky,
já otěhotněla ve 29 a to po měsíci snažení. Takže v podstatě hned a bez problémů. Nepoužívali jsme žádné ovulační testy, jen jsme zvýšili frekvenci. :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
18.8.04 14:16

Ps: tak neklesejte na mysli, ono se to určitě podaří. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
18.8.04 14:26

Ahojky,
pridavam se do pruzkumu. My jsme se zacali snazit pred skoro tremi roky a porad nic. To mi bylo 28,5 a ted je mi 31,5. Takze tricitka urcite nepomohla. Ze by pomohla ta 32? Uz se tesim!
Bohunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.04 14:42

Ahoj holky,
nevím jestli je to ve věku mě je 22, ze 2 měsíce 23. Snažíme se už od ledna 2004 a pořád nic. Ale v září jsme objednaní do CAR, tak jsem zvědavá co nám řeknou.
Všem držím palečky pa káčulkadráčulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
18.8.04 14:56

Ahoj,
neřekla bych, že je to zrovna věkem. Já jsem poprvé otěhotněla ve 28, podruhé ve 30. Moje kamarádka se začala snažit ve 26 a podařilo se až po IVF ve 29. Další kamarádka začala ve 30 a podařilo se jim to když jí bylo 34, už měli vyjednaný termín na IUI a zjistila, že je těhotná. Takže neklesejte na mysli, určitě to jde i mezi 26-30 rokem, ale pokud je nějaký problém, třicítka to sama o sobě nevyřeší. Důležité je, že jednou se to podaří všem, třeba za pomoci doktorů!
Katka 34tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
18.8.04 14:57

ahoj holčinky,
moc dobře chápu vaše trápeníčko. My jsme se s manželem snažili o mimi přesně rok. Už jsem z toho byla nešťastná. Povedlo se to přesně na roční výročí vysazení prášků :) Teď jsem ve 12 tt, tak doufám, že vše dobře dopadne. Je mi 28 let.
ahoj Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bix
13
18.8.04 15:34

Taky

Ahojte holky.

Tak my sesnažíme od mých 29,5. Teď mi je 30 a 3 měsíce, ale žádný zlom a následný úspěch se zatím neprojevil :( . Dva měsíce jsme vypustili, kvůli manželovým služebním cestám, takže na tom pracujem zhruba 8-2 měsíce. Kamarádka, co pracuje ve Švýcarsku, se začala s manželem snažit taky tak nějak a 4 měsíce po 30 skutečně otěhotněla. Takže máte další příspěvek do statistiky. Ale tuhle statistiku bych brala s rezervou (něco málo o statistice vím), pokud to není nějaká vědecky ověřená studie v ČR v posledních letech.
Asi mi nezbývá, než doufat, že to přece jen jednou vyjde. Tak zlomme vaz, snažilky..

Bea..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.04 17:47

Ahoj holčiny,
vzhledem k tomu, že mi je 31,5let, tak jsem tu statistiku uvítala :D . Snažíme se skoro 5let a pořád nic. Mezitím proběhlo 1× IUI a 2× IVF a bohužel negativní. Ačkoliv statistikám nevěřím, tak tato je pro mě pozitivní a dává mi to naději, tak tomu snad budu i věřit. Štěstí se snad unaví :D.
Přeji všem // a je jedno kolik vám je let :D
S pozdravem Alex

• Nahlásit
  • Citovat
850
18.8.04 19:25

Ahoj holky,

já toužila po miminku od mých 21let a podařilo se mi to na 99,9% v den mých 32narozenin :lol:, tak mi to příjde docela trefné :).
Samozřejmě není třeba se na tuto myšlenku upínat, ale je třeba neklesat na mysli!
Tak hlavu vzhůru! Hodně štěstí všem snažilkám!!!

Lucie (34+5)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
18.8.04 20:24

Ahojky, tohle jsem fakt slyšela poprvé.
My jsme se začali snažit po 28 roce. 4měsíce nic, potom jsem dostala nabídku z práce, která se neodmítá a odjela jsem pracovně do Státu. Z nich jsem se vrátila 1.12. 2003 a 8.12.2003 jsem otěhotněla. Podle mě to všechno bylo v psychice. Vrátila jsem se úplně v pohodě a prostě jsme se milovali, protože jsme po sobě toužili, ne kvůli miminku.
Teď se pomalu blížím do termínu a strašně moc se těším.

RAdka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
18.8.04 22:12

Ahoj holky,
já poprvé otěhotněla když mi bylo 25,5 let, podruhé když mi bylo 27 let, i přesto, že jsem kojila :wink: a bez velkých problémů. Tak nevím, jestli do toho zapadám :wink: .
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama