Problém s notebookem

38
23.12.19 20:51

Problém s ntb

Zdravím
Mám menší problém dal jsem notebook lenovo do továrního nastavení a po restartu mi to hodilo chybu a restartovalo notebook.
Poté se zapl a už téměř půl hodiny se zapíná načte se logo lenovo pak zhasne objevise černá obrazovka a zase se načte logo lenovo a nejde to dal nevíte co s tím? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7638
23.12.19 20:54

Muj tip je, ze chybi operacni system. Ale uplne stejne to muze byt dalsich xx veci na ktere jen tak neprijdete. Dal bych to do ruk odbornikovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16142
23.12.19 21:03

A co bylo tou původní příčinou, že si měnila nastavení?

Máš instalační disk operačního systému co tam chceš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
23.12.19 22:29

@Ou původní příčinou bylo málo místa na disku C a sekání počítače

Bohužel nemám a chci tam právě Windows 10 ale nevím jak h ptám nainstalovat když mě to nechce pustit na nabídku nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76021
24.12.19 07:14

@Ondryys No, tak pokud tam nic neni, tak je treba v biosu nastavit bootovani z te jednotky, kde mas instalacku Windows a instalace nastartuje rovnou z ni. Ale pokud tohle netusis, tak se nejspis ani nebudes umet dostat do toho biosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
24.12.19 11:22

Nejdřív je potřeba mít jistotu, že je v pořádku železo. Jako první vytáhni disk a v jiném PC ho otestuj třeba univerzálním HD Tune a přečti tabulku SMART.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
10.1.20 11:17

@j.a.n.i1
V pohodě vím jak se dostat do BIOSu notebook už jede jako nový díky za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 18:13

Obnovují téma
Reklamace notebooku mám šanci?

Koupila jsem ntb. ten ovšem již od začátku nefungoval, jak má..

Ntb je neuvěřitelně pomalý!!
Nic na něm nejde, vše se načítá šíleně pomalu a ve finále se to ani nenačte, když něco píšu, tak než se zobrazí písmena to trvá, furt to u všeho píše neodpovídá, na ntb se nedá ani prohlížet internet časově nereálné, přitom na ostatních zařízeních jde v pořádku.. krom toho teď internet na ntb nejde vůbec- asi kiksla i WiFi karta… teď vše snažím to málo, co na něm mám zálohovat na na flešku už přes hodinu :roll: výsledek? Dokončeno 20% :roll:, zbývající čas 5hod :roll: :roll:, taky aby ne, když rychlost furt padá na 0 a bezdůvodně se to přerušuje.. přitom nekopiruju kdoví co, je toho relativně málo, i na starým křápu by to trvalo do 20 minut..

Zkousela sem správce úloh -disk vytizenej pořád přes 90%, v podstatě kolem 97%-100 i když notebook v klidu, čas od času klesne na 50-60%, paměť taky vytížená okolo 80%… Dále se vyskytují chyby při načítání stránek na disk

Ntb jdu reklamovat, ovšem čekám neúspěch, maximálně tak opraven to internetový připojení, zbytek řeknou, že je ok :,(

Mě by spíš zajímalo, co ntb je? Asi chyba v disku? Asi blbej kus? ráda bych se tomu vyvarovala znovu? Nebo jen blbá prkotina?
Díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
1731
4.11.20 18:35

I když ty řenou že je ok, tak reklamuj dál. A klidně si nechej udělat posudek od soudního znalce.
Jestli víš, že notebook je špatný a nefunguje tak jak by měl. Tak jedině soudní znalec ty pomůže k tomu aby jsi dostala zpět peníze a notebook jim vrátila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
4.11.20 19:33

Určitě reklamovat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
4.11.20 19:34

Co je to za ntb? Jaké má parametry?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5075
4.11.20 19:36
@Anonymní píše:
Obnovují téma
Reklamace notebooku mám šanci?

Nic na něm nejde, vše se načítá šíleně pomalu a ve finále se to ani nenačte, když něco píšu, tak než se zobrazí písmena to trvá, furt to u všeho píše neodpovídá, na ntb se nedá ani prohlížet internet časově nereálné, přitom na ostatních zařízeních jde v pořádku.. krom toho teď internet na ntb nejde vůbec- asi kiksla i WiFi karta… teď vše snažím to málo, co na něm mám zálohovat na na flešku už přes hodinu :roll: výsledek? Dokončeno 20% :roll:, zbývající čas 5hod :roll: :roll:, taky aby ne, když rychlost furt padá na 0 a bezdůvodně se to přerušuje.. přitom nekopiruju kdoví co, je toho relativně málo, i na starým křápu by to trvalo do 20 minut..

Zkousela sem správce úloh -disk vytizenej pořád přes 90%, v podstatě kolem 97%-100 i když notebook v klidu, čas od času klesne na 50-60%, paměť taky vytížená okolo 80%… Dále se vyskytují chyby při načítání stránek na disk

Ntb jdu reklamovat, ovšem čekám neúspěch, maximálně tak opraven to internetový připojení, zbytek řeknou, že je ok :,(

Mě by spíš zajímalo, co ntb je? Asi chyba v disku? Asi blbej kus? ráda bych se tomu vyvarovala znovu? Nebo jen blbá prkotina?
Díky za odpovědi

Tohle je u noťasů za 15tis a méně úplně normální. Co přesně máš za počítač?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
4.11.20 19:38
@Anonymní píše:
Obnovují téma
Reklamace notebooku mám šanci?

Díky za odpovědi

Hezký večer. Mohu poprosit o parametry toho notebooku? Nebo alespoň údaj o tipu? Je spousta zařízení co mají problém kvůli zastaralé koncepci co by byla skvělá ale pro win XP a ne w10. Též může něco „žrát“ jeho výkon. Ale bez parametru nepovím o co by mohlo jit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
4.11.20 19:39

Podle toho co píšeš, tak to vypadá na HDD. Prostě máš smůlu a asi jsi narazila na špatný kus, to se stává. Taky ti můžou běžet nějaký programy na pozadí. Co je to za notebook?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
4.11.20 19:40

@Zumpa no jestli Celeron a 2g ram tak to bych reklamoval z 5 patra na chodník :D :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat